Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem érzem jól magam a munkahel...

Nem érzem jól magam a munkahelyemen, és ez elveszi az életkedvemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éve dolgozom egy cégnél recepciós-ügyfélszolgálatos-asszisztens(mindenes)ként. Sose volt ilyen munkám, ezelőtt étterembe, kereskedelembe dolgoztam, ezért nagyon félénk voltam az elején, hogy vajon meg fogok-e felelni?! Igazából normális voltam, mosolyogtam, csak rengeteg infót kellett megtanulnom, és a kollégák sem voltak túl barátságosak(előttem 8 lány jött-ment, és gondolom már úgy voltak vele, hogy ez is 1 hét és el megy).. Most már 1 éve itt dolgozom, de nem sikerült a kollégákkal jobb kapcsolatot létesítenem, csak 1-2vel. Pedig igyekszem a kedvükbe járni, úgy csinálni a munkám, hogy nekik könnyebb legyen, próbálok mosolyogni és jó kedvű lenni, de valamiért azt érzem lenéznek. 25 éves lány vagyok, nem mondom hogy brutál szép, de azt se hogy csúnya, átlagos kinézetem van, szóval ez se lehet probléma. Magamat hibáztatom, mert eddig nem volt problémám a beillekszedéssel.Nagyon el vette az önbizalmam, és minden nap ki vesz belőlem egy kicsikét. Felomdani nem szeretnék, mert jó a fizu, és nem egy megterhelő munka, de ha nem javul, nem lesz más választásom, mert rá megy az életkedvemés minden pozitivitásom.

2020. máj. 13. 09:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ez idő alatt volt egy kolléganő mellettem ugyanebbe a munkakörbe és ő nagyon jól kijött mindenkivel. Nemtudom mi lehet a baj velem, pedig tényleg senkinek nem ártottam és igyekeztem jófej is lenni.
2020. máj. 13. 09:45
 2/10 anonim válasza:
100%
Hali! Voltam én is hasonló helyzetben, sajnos nem mindig rajtunk múlik, hogy hogyan viselkednek velünk. Gondolom átnéznek rajtad, képtelenek egy mosolyt odavágni, vagy mondani egy két kedves szót. Az ilyen sajnos nyomasztó lehet és tényleg napról napra egyre nagyobb görccsel megy be az ember a munkahelyére. Szerintem válts. Nem érdemled meg, hogy ne érezd jól magad a környezetedben. Ha te megpróbáltál magadon változtatni és nem működik, akkor változtass a környezeteden :)
2020. máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, ez miért jó nekik. És akkor elvárják hogy én meg vidám legyek. Most váltani ebben a helyzetben elég nehéz a vírusos időszakba. :( De igazad van nem jó beleragadni ilyen élethelyzetbe.
2020. máj. 13. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha 1-2 emberrel jól kijössz, akkor a többiek miért számítanak?
2020. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert azzal az 1-2 emberrel napi 2x találkozom kb.Akikkel/akiknek közvetlen dolgozom velük van a gond.
2020. máj. 13. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Próbálkozz önfejlesztő könyvek olvasásával, próbáld az okokat megkeresni, és azt pozitív irányba átalakítani, tehát találd meg a rosszban is a jót.
2020. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha mindez nyolc oranal nem tobb, a maradek idot elvezd ki ezerrel. Es akkor lehet kozombosen csinalni, mert nem szamit, ez csak munka, es mellette van eleted.
2020. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Sok ember nem ismeri igazán önmagát.


Az önismeret az alapja mindenünknek.


A "mit szeretek/szeretnék s mit nem " , karrier, párkapcsolat s minden mással összefügg.


Az emberek zöme éli a mindennapokat, de sokan el se gondolkodnak mélyebben s nem értelmezik azt a bizonyos hálózatot.


Nekem a vállalkozás előtti munkahelyemen egészedett ki bennem a kirakós utolsó darabja fejben.


Tudatosan teszek lépéseket, ügyelek az elveimtől kezdve a testi lelki dolgokig s számomra 2 dolog az, ami mindenek előtt fontos


Önismeret

Idő


Az utolsó fél évem úgy telt, hogy ignoráltam az olyan dolgokat, érzéseket melyekből semmi előnyöm nem lett volna + igazából átgondolva: semmi haszna vagy/és nem befolyásol.


Pl rosszindulatú emberek.

Az életem ugyan úgy halad s ne feledjük, a mi gondolataink, tetteink jutattak oda ahol voltunk/vagyunk


és ezen MI magunk tudunk csak javítani, feljebb törni, mégszebbé tenni!


A rosszindulat, pletyi, beszólogatás...stb mind abból fakad az emberek zöménél, hogy nem ismerik önmagukat, nem gondolkodnak max felületesen vagy/és vulgárisan, nem foglalkoznak magukkal s ez a boldogtalan, sikertelen megrekedt élethez vezet.


S mivel nem néznek szembe önmagukkal, inkább foglalkoznak másokkal s azok emberek dolgaival.


Igen, nehéz... Főleg önmagunkkal szemben bizonyos dolgok, de kell lépéseket tenni, hogy önmagunk lehessünk, kiteljesüljünk minden téren.

S ne jussunk oda, ahova sokan: Szűrke megkeseredett napokba.



Az utolsó fél évemben munka után napi 4-5órát kezdetben az elméleteket dolgoztam ki, majd projektjeimbe belevágva megalapoztam vállalkozásomat.


Míg bent a munkahelyen egyre jobban utáltak, mert nem akartam pletyikbe csatlakozni s ignoráltam őket.


Mindig is éreztem: Többre vagyok képes s más mentalitási szinten is voltam/vagyok.


17 művészeti ágon jeleskedem, 4 szakmában - nincs róluk papírom, de a munkáim/alkotásaim bemutatják azt mikre vagyok képes.


Amikor megtudják, hogy ráadásul nő vagyok kamilláznak.



Az a bizonyos fél év alatt elértem amit akartam így egyik napról a másikra csak kisétáltam a cégtől/akkori munkahelyemről - felmondtam.


Miket szeretsz?

Hozzád szerinted mi illene jobban?

Mennyire vagy introvertált/extrovertált?

Van/vannak céljaid?

Mit tettél értük?


Minden hét utolsó napjának estéjén kérdezd meg magadtól:


Elégedett vagy a heti teljesítményeddel?


Vagy ha hátrébb vagy dolgaidban:

Jó ez így ahogy van?

Van előre haladási lehetőséged, úgy hogy az hozzád s céljaidhoz passzolna?



Önmagad sikerét keresd s tegyél érte/értük, azzal pedig párhuzamosan fog jönni a pénz is.


Sokan csak a pénzt hajszolják s nézz, lásd a világban: Azok boldogtalanok, vannak akik napról napra élnek.


Nincs olyan, hogy lehetetlen csak tehetetlen.


A pozitív gondolkodás, látás mód kell s ne is hagyd, hogy elvesszen!

2020. jún. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne akarj megfelelni senkinek! Őszintétlen. Légy jó önmagadhoz! Viselkedj úgy, ahogy neked jó. Könnyebb megismerni és elfogadni így téged. Akinek így nem jössz be annak máshogy sem. Mindennap gondold azt, hogy holnap már nem jövök ide dolgozni, és tégy mindent úgy ahogy jónak látod. Az önmagában bízó ember olyannak szereti magát amilyen, és nincs az a jó fizetés amiért ezt feláldozná!
2020. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Válts munkát
2021. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!