Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha unatkozom,...

Mit csináljak, ha unatkozom, mert nincs munka, de annyira álmos vagyok, hogy semmi értelmesre nincs energiám?

Figyelt kérdés
Általában nagyon keveset alszom hétköznap, illetve 8-ra járok dolgozni. Viszont semmo dolgom nincs a munkahelyen, egy nap talán 2-3 apró feladatot kapok, a többit az íróasztal mellett töltöm. Videót, filmet nézni nincs kedvem, minden magasabb tevékenységre meg nincs erőm. Például szívesen olvasnék vagy tanulnék, de nem bírok koncentrálni, annyira fáradt vagyok. Aludni meg nem aludhatok. Mit tudnék tenni? A gyakorit nézegetem meg a Facebookot görgetem, de már nincs új ott sem.
2020. febr. 4. 12:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Ismerős, mondjuk én az olvasáshoz sose vagyok túl álmos. :D
2020. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
23%
Kínoznak otthon, nem hagynak aludni?
2020. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

#2

Miért kéne ehhez kínzás?

2020. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
39%
Ha otthon kialszod magad és szimplán az ellustulás okozza a fáradtságot, akkor be kéne iktatni valami mozgást reggelente. Felpezsdít, energiát ad, figyelj oda az étkezésedre és szedj vitaminokat. Ha ez nem segít, akkor nem tudok mit tanácsolni.
2020. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
30%
Aludj többet és olvass regényt, amit könnyű olvasni. Pl. valami szórakoztató irodalmat, rövid mondatokkal, én is ezt csinálom néha.
2020. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Éjjeli típus vagyok. Délelőtt és ha nem aludtam, kora délután is meghalok a fáradtságtól. 5-6 körül, mikor hazaérek, viszont nem tudok aludni. Este még edzeni szoktam, általában 1-2 körül fekszem, akkor is sokáig foegolódok, fél7-7 körül kelek, hogy beérjek.


Szerencsére nem fog ez sokáig így maradni, mert diákként vagyok itt, nem akarok innen nyugdíjba menni, de már nagyon nehezen bírom, hogy csak vegetálok és szenvedek a fáradtság miatt.

2020. febr. 4. 12:46
 7/37 anonim ***** válasza:
65%

"Be kéne iktatni valami mozgást reggelente" = "kelj még korábban és legyél még fáradtabb"

:D

2020. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%
Hisztizz tovább változtatások nélkül, mint eddig.
2020. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy hiába vagy éjjeli típus, megpróbálhatod átalakítani bioritmusodat - persze erre biztos majd jön pár éjjeli típus és megmondja hogy "ez biza náluk is így van, nem lehetséges". Lehetséges. Ismerek olyat, aki több évtizede a munka hatására vált éjjeli típussá, azelőtt nem volt az, nyugdíjasként se áll vissza és mindig nagyon fáradt.

A késő esti edzéssel van a gond, lefekvés előtt 3-4 órával már nem érdemes edzeni mert felpörgeti a szervezetet.

Mondjuk feküdj le 21 óra körül és kelj fel 05:30 időpontban percre pontosan, minden nap, ha nem tudsz aludni eleinte, akkor is. Ha erre ráállsz, szerintem pár hét alatt beáll a bioritmus.

Üresjáratban pedig lesz erőd koncentrálni akár nyelvet tanulni, akár más kreatív tevékenységhez.

2020. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
48%

Nyugodtan utánanézhetsz, hogy a reggeli mozgás energiát ad:)

Nem kell egyből hülyének nézni. Nyilván nem órákig tartó edzésre gondoltam, de valami egyszerű mozgásforma. Mindegy, az egyszerű ember leszűkíti ennyire. Szerintem meg kéne próbálni beállítani a bioritmust, hogy éjszaka tudd kialudni magad. Az esti összetett edzés egyébként engem is teljesen lefáraszt, másnap kikelni is nehezen megy az ágyból.

Az étkezés meg vitaminok meg tényleg segít, de nyugodtan lehet viháncolni ezen amit írtam..

2020. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!