Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen állást vagy továbbképzé...

Milyen állást vagy továbbképzést (OKJ) ajánlanátok, egy érettségivel rendelkezőnek? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Hát nem is tudom, hol kezdjem. 20 éves vagyok, nem dolgoztam még sehol, csak gyakornokként boltokban. Őszintén szólva nem nagyon értek semmihez, olyan dolgok érdekelnek, amikből nem nagyon lehet megélni, vagy csak ha egyetemre megyek, amire nincs lehetőségem pénz híján, és már dolgozni kéne kicsit, jelenleg nem nagyon tudnék belevágni egy több éves "projektbe". Kereskedelmi irányú érettségim van. Törit és a magyart szerettem, 5-ösre érettségiztem belőlük, szóval ne értsetek félre, nem sík hülye vagyok, csak keresem az utam, és vannak mentális problémáim is, amikkel küzdök, és gátol. Továbbá érdekel a sport, de inkább elméleti szinten, nagyon szeretek fórumokat, blogokat böngészni ezzel kapcsolatban. Meg egyébként pl. az állatokat is nagyon szeretem, bár nem tudom ezzel is pl. mire mehetnék. Fizikai munkát nem tudom hogy bírnám, elég gyenge testfelépítésű vagyok, de az a baj, hogy nem is nagyon értek ilyen téren semmihez, szóval ilyenek, hogy autószerelő, asztalos, stb. kizárva. Annyi még hogy tudok kommunikálni szerintem, nem vagyok egy tuskó. Szóval nem tudom, ha tudtok ajánlani valami munkát, munkatípust, azt megköszönném. Vagy esetleg valami OKJ-s képzést, amivel aztán lehet kezdeni valamit, de tényleg most ilyen több éves egyetemek nem játszanak, max. egy pár hónapos képesítés. Nincs nagy fizetési igényem, csak ne szakadjak meg a munkába, lehetőleg ne éhbérért dolgozzak, 160-200 között már teljesen elégedett lennék, szerintem ez nem egy nagy összeg a mai világban. Tudom, hogy az infó és az idegen nyelv nagy előny lenne, de sajnos mindig is hidegen hagyott mindkettő, és nem is voltam jó bennük. Ez a logisztikai cucc meg amit tanultam, eléggé unalmas, nem szerettem.

2020. máj. 18. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Kár erre rágörcsölni, értelmetlen. Én 4 különböző szakmát is tanultam, még sem lettem egyiknek sem szakembere sajnos...
2020. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez alatt mit értesz? Azon túl, hogy nem értesz hozzá, utálod is, és nem is dolgozol ezekben a szakmákban? Miket tanultál amúgy, és mivel foglalkozol?
2020. máj. 18. 22:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért nem jó a kereskedelmi irány? Ha nincs meg a boltvezetőid, akkor csináld meg azt.

Ma van erre az irányzatra kereslet, helyezkedj el eladóként, keress pénzt, élj, dolgozz, aztán majd kiforrja magát, hogy mi akarsz lenni. Fiatal vagy még, később is ráérsz újra iskola padba ülni.

2020. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!