Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki nem lakik Budapesten...

Ha valaki nem lakik Budapesten vagy környékén, akkor a budapesti HR-esek elküldik melegebb éghajlatra?

Figyelt kérdés
Hogy lehet így egyáltalán állást váltani? Aki Kukutyinfalván lakik az élete végéig ott is marad ezek szerint. 😨

2020. jún. 7. 18:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Ha valaki Kukutyinfalván lakik, az hogy akarna bejárni BP-re?

ha meg van akár csak egy szobája BP-n, akkor lényegtelen az állandó címe!

2020. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Én azt gondolom, hogy ha be tudsz érni rendszeresen időben a munkakezdésre, és nem megy az utazásod munkaminőség rovására, akkor az sem érdekli őket, ha a Marsról jársz be dolgozni.
2020. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%

Nekem van olyan barátnőm akit emiatt nem vettek fel(az interjún még kérdezték is, hogy tervezi-e, hogy felköltözik), pedig 1 óra alatt felér Pestre.

1-es, ugyan ha van szoba tényleg lényegtelen, de a többség nem bérel addig ameddig nincs munkája és pénze.

2020. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Öszintén szólva ha valaki napi egy óránál többet ingázik, az nem igazán tud normálisan teljesíteni, érthetö, ha nem öt prefereálják.
2020. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Ne írd be a CVdbe a címedet... Persze ha neked a Délibe jön be a vonatod óra alatt és a melóhely meg onnan még 1 órára van neked se érdemes azzal próbálkozni. De ha egy munkahely belefér neked csak szedd ezt ki az önéletrajzodból.
2020. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Őszintén szólva a kormány könnyen hoz olyan döntéseket, aminek a költségét aztán áttolja a munkaadóra, most konkrétan arról van szó, hogy a munkáltatónak kell fizetnie a bejárást. Értem, hogy az itt kialakult vélekedés szerint a vállalkozó a vécén is pénzt szarik, de ha felvehetek egy helyben lakó embert is, akkor miért vegyek fel egy olyat, akinél aztán minden dugónál vagy vasúti sztrájknál kérdéses, hogy beér-e, és mindezért még többe is kerül nekem. Mondd, hogy Pesten laksz, aztán ha felvesznek, akkor költözz is oda ténylegesen.
2020. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ki kell találni egy kamu címet, ami 10 percre van. Attól majd elélveznek a HR-es pitsák. 😈
2020. jún. 7. 19:15
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Nekem van gyulai, debreceni, borsodi kollégám, van, aki már főiskola/egyetem miatt felköltözött Budapestre koliba, albérletbe, de olyan is van, aki csak a munka miatt jött, az állandó lakcíműk nem Budapest.

Én sem 10 percre lakom a budapesti munkahelyemről, pedig budapesti vagyok, 30-40 perc, ha nincs fennakadás, de utaztam már többet is, Budapesten sincs minden közel, mégis el lehet helyezkedni, és vannak nagyon rossz tömegközlekedéssel ellátott kerületek.

2020. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
"ha valaki napi egy óránál többet ingázik, az nem igazán tud normálisan teljesíteni, érthetö, ha nem öt prefereálják." - A munkahelyemen az egyik legjobb szakember több, mint egy órát ingázik autóval és még a gyerekét is viszi iskolába, orvoshoz... Igaz, nem szalagmunkás, hanem informatikus. :-)
2020. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Amíg te "HR-es picsának" hívod, addig tőle miért vársz el empátiát?
2020. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!