Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki nem lakik Budapesten...

Ha valaki nem lakik Budapesten vagy környékén, akkor a budapesti HR-esek elküldik melegebb éghajlatra?

Figyelt kérdés
Hogy lehet így egyáltalán állást váltani? Aki Kukutyinfalván lakik az élete végéig ott is marad ezek szerint. 😨

2020. jún. 7. 18:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10: Nem számítok tőlük empátiára és nem is fogok feléjük empátiát tanusítni. Már kiismertem őket és úgy kezelem, ahogy kell.
2020. jún. 7. 19:38
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
Hagyjátok, csak a szokásos munkaügyis hiszti.
2020. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Az ugye megvan, hogy nem a HRes dönt vagy csak nagyon ritkán, hanem a szakmai vezető?:D
2020. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Hát igen, őszintén szólva tényleg nehéz úgy ez. Felkoltozeshez nyilván pénz kell, de akkor már fix állás is.

Ha meg az ingazast választod az életed 5/7-ed részét kidobhatod a kukába.

Sztem ez pénzügyi segítség nélkül kb. mission imposible...

2020. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%

13 :

Igy van a szakmai vezető dönt, azokból az eloszurt jelentkezokbol, amiket a hr-tol megkap.

Pont azért vannak a hr-esek, h megcsináljak az eloszurest különböző szempontok alapján.

Ha pont benne az, h közel kell lakniaa jelentkezonek,akkor jó eséllyel el se jut a cv a szakmai vezetohoz :(

2020. jún. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

Viszont az előszűrésnél fontos szempontokat nem a HR-es dönti el, azokat is kapja valakitől, ez lehet a cég feje, az osztályvezető, a csoportvezető, a szakmai vezető.

Ha egy munkakörnél fontos, hogy 8:00-ra bent legyen az ember, mert 16:00-kor zárják az épületet, amiben a cég irodát bérel, másképp nincs meg a 8 órás munkaidő, és mondjuk engednek annyit, hogy az ebédszünetet nem kell ledolgozni, nem fognak felvenni olyat, akinél időcsúszással járhat az utazás (dolgoztam ilyen helyen). De például van, ahol több műszakos munkarend esetén a műszakváltások miatt fontos, hogy a dolgozók pontosan érkezzenek, ne csesszenek ki az előző műszakkal, ha késnek. Amelyik cég kint van valami ipari parkban, oda céges buszjáratot is biztosítanak, aminek fix menetrendje van, és nem várja be a későt, mert úgy tervezik a menetrendet, hogy munkakezdésre odaér.

Ahol rugalmasabb a munkaidő, törzsidő-peremidő rendszer van, lecsúsztathatók a munkaórák, ott kevésbé nézik azt, hogy honnan jársz be, mert úgy vannak vele, hogy van elég mozgástér, csak legyen meg a heti munkaóra és legyen elvégezve a munka. Ahol most dolgozom, ott ez a törzsidő-peremidő rendszer van.

2020. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%
Eléggé megdobja a foglalkoztatás költségét a bérlet (főleg ha valami minimálbéres állás, vagy csóró cég)... ennyi.
2020. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
30%
#17 kapni fogod te is a lepontot, mert ebben az országban ha vállalkozó vagy, akkor mindenki szerint dőzsölsz, és te vagy a kecseg, ha annyiért veszel fel embert, amennyiért kapsz, nem az ötszöröséért.
2020. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%
Hehe, hát valóban. Pedig szerintem tök logikus, egy minimálbéres állás járulékokkal együtt kb 190.000 havonta, ha ehhez még ki kell pengetni mondjuk egy Hatvan-Budapest bérletet ami 50.000 forint, az nagyon nem elhanyagolható.
2020. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Dolgoztam olyan munkahelyen, ami egy ipari parkban volt, és a park volánbuszt bérelt, amivel a dolgozók bejutását biztosították Budapestről, akik autóval nem tudták megoldani, ott szerintem most is ez van. Minimálbéres, bérminimumos dolgozó a legtöbb, ott teljesen mindegy, hogy 1 emberrel több vagy kevesebb van a nagy buszon. De van, ahol meg egyáltalán nincs utazási támogatás, ez nem kötelező béren kívüli juttatás, a jelentkező meg eldöntheti, hogy megéri-e neki így vagy sem.

Magasabb bérezésű munkáknál meg a szakértelem fontosabb, kifizetődőbb lehet a cégnek, ezen többet nyerhetnek egy jó szakemberrel, aki pénzt hoz nekik, mint amennyit vesztenek az utazási támogatáson.

2020. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!