Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szobalány állásinterjún mire...

Szobalány állásinterjún mire számítsak?

Figyelt kérdés

Oda volt írva,hogy gyakorlat előny , de pályakezdőket is várnak szóval sok reményt nem fűzök hozzá mert nekem még egészségügyi érettségim van és semmi gyakorlatom nincs benne, de azért jelentkeztem és behívtak.

Mire lehet majd számítani? Vagy milyen kérdéseket tesznek fel?


2020. jún. 10. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Bármire, komolyan. Én nem szobalánynak jelentkeztem, de megkérdezték, hogy mit gondolok a pletykáról. Mondtam, hogy utálom. Nem is lettem szimpatikus.
2020. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Sok- sok interjút végigültem már (az asztal nyugodtabb oldalán ülve), s érdekes volt megfigyelni, hogy a legtöbb ember szinte direkt öngólokat rúg, sokan pedig a saját ziccereiket nem lövik be.


Előny a gyakorlat... Takarításról beszélünk. El nem hiszem, hogy az egészségügyis képzésed alatt nem kellett takarítani. Ne hazudj, de "formáld az igazságot", bátran említsd, hogy - bár más közegben - de végeztél ilyen munkát éa ugyanúgy tempóra és alaposságra volt szükség!


Ezutóbbi fontos, hangsúlyozd, hogy alaposan, de gyorsan dolgozol (szállodáknál, váltáskor néha nagyon ki vam centizve az egy szobára jutó idő)!

Térj rá ki, hogy fontos az intelligens, illemtudó kommunikáció és viselkedés, ugyanis van kontaktus a vendégekkel, jó benyomást kell tenni rájuk direkt és indirekt módon is.

2020. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ohh igazad van gyakorlaton nagyon sokat kellett ágyneműt cserélnünk meg felhúzni az újat.

Egyébként itthon is szeretek takarítani, meg precíz vagyok,ha egy porszem marad az már idegesit. Azért is jelentkeztem rá mert szívesebben elmennék ide,mint gyárba.

2020. jún. 10. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 "legtöbb ember szinte direkt öngólokat rúg"

Nem gondolom, hogy "direkt" öngólt rúgna bárki.

Bármit ki lehet forgatni egy HR-esnek, ha akarja.

Az meg nekem már nonszensz, hogy valakit másfél óráig faggatnak egy alacsony presztízsű munkánál is.

Ilyenben soha többé nem vennék részt.

Aki felvett engem kb. 15 perc alatt eldöntötte, hogy felvesz, nem kellett a bugyim színéről meg a hobbimról is beszámolnom.

Nekem IS drága az időm, ne rabolja fölöslegesen egy HR-es se.

2020. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!