Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hiszi mindenki azt hogy...

Miért hiszi mindenki azt hogy az ő munkája a legnehezebb/legfontosabb ?

Figyelt kérdés
példákat is tudnék mondani de egyből menne a sértődés aki abban dolgozik
2020. jún. 26. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem azt, viszont én örülök, hogy amit végzek az sokszor nagyon nyugis. Legalább nem a stresszben és annak súlyos következményeibe fogok meghalni. :)
2020. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszi azt mindenki.
2020. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Na akkor figyelj: egy angliai malomban napi 12 órában lisztet csomagolok és 16-25 kg-os lisztes zsákokat pakolok. Nem tudom, mi a te munkád, de szívesen látlak egy 3*12 órás éjjeles műszakban magam mellett. Te ennél fontosabb munkát végzel? Vagy csak fotelhuszárkodsz úgy, hogy igazi fizikai munkát még közelről sem szagoltál?
2020. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én tudom magamról, hogy könnyű munkám van és hogy csak egy szükséges rossz ami a jövőben talán automatizálva lesz
2020. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mivel az emberek nagy többsége nem önellátó, így minden munkának megvan a fontos szerepe, sok munka van, amit nem tudnánk hosszú távon nélkülözni valamiért. Minden munkában el lehet fáradni, csak másképp terhel egy szellemi és másképp egy fizikai munka. Én mindkettőt végeztem már. Az eltérő ágazatoknak is megvan a saját specifikus nehézsége. Nem ugyanaz a nehézsége egy behajtócég telefonos ügyfélszolgálatosának mint egy péknek vagy mondjuk egy sebésznek. A hülye ügyfelek nonstop, a hőterhelés vagy az a tudat, hogy emberéletek múlhatnak a munkádon, mind energiát vesz ki az emberből, és lehetne még sok mást is sorolni.

Vannak olyan emberek, akik hajlamosak mártírkodni, de ez nem azon múlik, hogy milyen szakmában dolgoznak, ők emberileg ilyenek, sokszor magánéletben is (az anya, aki halálos beteg lesz, ha a kicsi fia megnősül vagy a kicsi lánya férjhez megy... ugyanez az embertípus).

2020. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"lisztet csomagolok és 16-25 kg-os lisztes zsákokat pakolok."


Na ne röhögtess, ez kb. a világ legegyszerűbb munkája. Én meg 40 kg-os esztrich zsákokat pakoltam napi 10-20 tonnát megmozgattam egyedül, fárasztó volt de nem úgy érzem hogy ez a munka volt a legfontosabb annak a cégnek az életében

2020. jún. 26. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a villanyszerelő benne van a top100-ban, mivel áram nélkül nem mennénk sokra...😁
2020. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, pont ezért szarozzák és jelentéktelenezik azt, amit csinálok...
2020. jún. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én villanyszerelő vagyok. Nem gondolom, hogy az én munkám a legfontosabb és azt sem, hogy a legnehezebb.

Mielőtt ezzel kezdtem volna foglalkozni (maszekolni) villamosmérnökként dolgoztam ami szellemileg megterhelőbb volt eleinte de később feleslegesnek éreztem amit csinálok. Egyszerűen nem volt eredménye (egy amerikai multinál dolgoztam). Így hát felhagytam vele és vállalkozó lettem.

Mocskosabb munka, sokszor poros és fárasztó (én is panaszkodok néha) de összegésszében jobban érzem magam és szívesebben kelek fel reggel.

2020. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert mindenki a sajátját tudja. Illetve azért páran bele tudnak érezni a másikéba is.
2020. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!