Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyes viselkedésmód a...

Mi a helyes viselkedésmód a főnökkel?

Figyelt kérdés

Munkahelyi kultúrának tűnik, hogy mindenki alázatosan viselkedik és nem egyenrangú félként. Mármint emberileg egyenrangú félként.

Valóban ez az elvárt viselkedésforma a főnökök részéről. Emiatt úgy érzem magam a hét 40 órájában mint valami kis szolga.


2020. jún. 27. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a másokkal alárendeltségi viszonyban dolgozók azok is - lényegében. Lehet cifrázni, de ez a lényegen nem változtat. Az is sajnálatos, hogy ezt el is várják a főnökök. A kevés kivételt pedig a beosztottak próbálják vezetni, ezért idővel olyanná válnak, akik el fogják várni, hogy körbe ugrálják őket.
2020. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Van egy hierarchikus rend, amit kötelezően "illik" betartani, ha felettesed van egy munkahelyen. Még akkor is, ha momentán 100x több tudás van a kezedben nála, és ha próbál haverkodni... De ha neki van 100x több tudása akkor meg végkép.
2020. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Főnökfüggő is. Volt olyan főnököm, aki kezében tartotta a 150-200 (kb) alkalmazottas céget, mégis leállt velünk kávézni szünetben, és ugyan olyan jól elökörködtünk, mintha a kollégám lenne.


Olyat is kifogtam már, aki a poroszos viselkedésformát az anyatejjel együtt kapta szerintem. Igazából nem árt eleinte tisztelettel és némi alázattal állni hozzá (én is ezt tettem az első példámban), és majd utána kiderül. Be kell lőni a hozzá illő viselkedést, hozzá kell igazodni.

2020. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez 2 irányú kapcsolat kell, hogy legyen, ha valaki folyton megalázkodik, miért várja, hogy partnerként kezeljék?


De értem amúgy a kérdést, és sok főnök sajnos tényleg elvárja, hogy ezzel is fitogtassa a hatalmát... de ez ellen tényleg az a legjobb ellenszer, ha nem hajlik meg az ember.

2020. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyenrangú fél vagy? Tettél le bármit is az asztalra, hogy egyenrangú félként lehessen téged kezelni? Ugyanazt a melót csinálod mint a főnök? Ugyanannyi tapasztalatod van az adott munkában?


Mi a baj az alá fölé rendelt viszonnyal? Azért mész melózni, mert kell a pénz, a cég meg ezért cserébe elvár dolgokat, ha pont azt várja hogy te mint egy jó "szolga" teljesítsd az utasításokat akkor ezzel mi a baj?


Ha proaktív módon ötletelsz a főnökkel meg kabe végű mondatokat engedhetsz meg magadnak akkor is szolga vagy, mert nem a tied a cég és a főnököd dönt arról hogy meddig van rád szükség.

2020. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5


De azt ne felejtsük el, hogy munkahelyen nem termelőegységek dolgoznak hanem emberek, érzelmekkel, méltósággal.


Alárendelve lenni meg szolga szerepben lenni akármilyen élethelyzetben kínos, kellemetlen, és ez alól nem kivétel egy munkahely sem. Megértem, hogy mindenki azért jár be oda dolgozni, hogy megéljen, épp ezért nem lehetne az egészet úgy is kezelni ami csakis arról szól és nem kiskirály meg rabszolgásdit játszani?

2020. jún. 27. 20:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az 5ösnek rossz a megközelítése. Igen, te azért mész melózni, mert kell a pénz, de a cég nem kegyből alkalmaz, hanem mert neki kell a munkaerő. Az alá-fölé rendeltség meg nem azt jelenti, hogy te szolga vagy, nem is feltétlen kéne pejoratívnak lennie. Azért van rá szükség, hogy lehessen embereket irányítani. Vegyünk egy vállalkozást, ott a kockázat a vállalkozó (főnök) részén van, így mivel az ő bőrére megy a vásár, joggal várja el, hogy a fix bért kapó alkalmazott azt csinálja, amit neki mond. Egy nagyobb vállalatnál (ahol adott vezetőnek nincs közvetlen felelőssége) azért kell az alá-fölé rendeltség, hierarchia, hogy működni tudjon a szervezet, az utasítások láncolata végigmenjen. De ettől még nem lesz senki szolga és ugyanolyan méltósága van a legalsó fokon állónak, mint a legtetején levőnek. Hogy ez a gyakorlatban nem így működik általában, az más kérdés. Az, hogy valaki utasításokat oszt, önmagában nem sértő. A stílus már lehet az és attól érezheted magad rosszul, az ilyenek a rossz főnökök, akiket ha lehet ott kell hagyni.
2020. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Kölcsönös tisztelet etikett szerint.Köszöntök egymásnak, nincs megalázás, hanem megbeszélés...ez a normális viszony.

A főnök is csak ember, te is s elvállalod az adott munkát elvégzésre, mert ő ugye nem tudja vagy büdös neki ( mind a kettő szinte 98%-ban).


Ha más a viselkedési forma, ami elég sok helyen sajnos így van, az a munkavállaló hibája is, hogy szolgát alakít.

A leggyakoribb a nem köszönő-lenéző főnök.Azt meg kell nevelni, ha mered-meritek többen, max kirúg, ha nem veszi a lapot, de a te-munkavállaló döntése, miként akar szenvedni-dolgozni 40 évet.


Tapasztalat részemről, hogy jobban megbecsülik azt, aki nem szolga, hanem munkavállaló s úgy is kezelik, ő is úgy áll a céghez-főnökhöz akkor.

Egy biorobotot könnyű pótolni-egy kutya, de egy rugalmas egyéniséget nehezebb-lehetetlen, ha biorobot munkát is végez akár.


S különben meg, miért tisztelje az ember azt, ha főnök is, aki viszont nem tisztel...

2020. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

"Egyenrangú fél vagy? Tettél le bármit is az asztalra, hogy egyenrangú félként lehessen téged kezelni? Ugyanazt a melót csinálod mint a főnök? Ugyanannyi tapasztalatod van az adott munkában?"


Pont ezt nem értik egyes főnökök.Természetesen tisztelendő a főnök munkája,hiszen hozzám képest tanult ember,több dologra kell figyelnie mint nekem,nagyobb szakmai tudása van az adott területen,sokszor stresszesebb is a munkája.Ha nekem megvan a feladatköröm,és azt legjobb tudásom szerint megcsinálom,viszont a főnök leb.sz akkor is,amikor nem kellene,csak mert nem hajlandó kicsit lenyugodni és logikusan gondolkozni mielőtt megszólal,akkor a magasságos mindenható bocsássa meg nekem,ne kelljen már hajlonganom előtte,és ámulattal felnéznem rá.

2020. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mint ember egyenlőként kell kezelni mindenkit, mint beosztott nem feltétlenül. Kellene tudni különbséget tenni a kettő között. Attól még, hogy valakitől utasítást kapsz, emberileg nem vagy kevesebb, csak feletted áll a ranglétrán.
2020. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!