Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakinek nincsenek ismerős...

Ha valakinek nincsenek ismerősei/protekciója, akkor sose lesz normálisabb munkája az embernek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvasni/hallani, hogy csak protekcióval lehet bejutni akár egy árufeltöltői munkára is. Ha valakinek nincs protekciója, annak marad a közmunka, vagy valamelyik másik alja munka, soha nem lesz esélye a kitörésre ebből a helyzetből? Még mielőtt kérdeznétek, voltam rengeteg állásinterjún, de sehova nem vettek fel, tehát nem arról van szó, hogy nem próbálkoznék.

2020. jún. 28. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem ismerős meg protekció által szereztem a mostani munkám, bár nyilván nem egy sztár fizetés, de nagyon kényelmes lazulós munka, klímás irodába.
2020. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Áruházigazgatóként dolgozom a Metro-nál.

Senkit nem ismertem előzőleg a cégtől. Ahogy a Tesco-nál sem előzőleg, ott regionális személyzeti igazgató voltam.

2020. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Ez azokra igaz, akik nem versenyképesek a munkaerőpiacon.

Nem volt soha protekcióm, mégis van munkám, sőt karrierem is.

2020. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
81%

Szerintem ez végzettség/tapasztalat/lakóhely függő. Pályakezdő közgazdászként semmire se mentem ismeretség nélkül, 9 év után plusz egy tárgyalóképes nyelvtudással felvettek az első helyre ahová jelentkezem.

Teszem hozzá a protekciós állásom szörnyű volt így visszatekintve, előbb fel kellett volna mondanom.

2020. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Azt nem tudom, mi a helyzet a képzettséget nem igénylő munkaköröknél.


De az én szakmámban inkább az a jellemző, hogy úgy próbálják csalogatni az embereket a cégek.

2020. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk is inkább a csalogatás jellemző. Most a koronahiszti miatt kicsit szélcsend van de már éledezik a piac. Mondjuk az mindíg érdekelt, hogy a fejvadászok honnét szerzik meg az ember számát...
2020. jún. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Esélyed sincs protekció nélkül. Hová gondolsz? Ez Magyarország.
2020. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Furcsa ez. A nagyobb protekcióval rendelkező ismerőseim fele úgy előadja, hogy ő magától szerezte a munkáját, hogy leszakad a plafon. De, tényleg. Olyan is, aki konkrétan a saját apja cégénél dolgozik, pályakezdőként, részlegvezetőként, 0 tapasztalattal.


Amúgy a multikra jellemzők, hogy nyitottabbak és azokra is, akiknek nagyon kell az ember. A többi helyen van alamizsnát kap az ember, sokszor feketén, vagy felvesznek valami ismerőst.


Én pl. megyeszékhelyen lakom. A műszaki cégek a közelben egyszerűen egy sajátos kis csoportosulásban vannak és közösen tartják lent a béreket. Van olyan cég, ahol az emberek több, mint fele minimálra van bejelentve. Na, ilyen helyeken normális melót esélytelen egyszerűen tehetséggel találni.

2020. szept. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem feltétlenül szükséges a protekció, viszont nem árt, ha van.
2020. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Azert ez lakohelyfuggo. Nyugati orszagreszben ahol nincs munkanelkuliseg meg munka is van, konnyebb.


En protekcio nelkul kerultem be egy neves ceghez bar kellett tudas hozza. A tobbiek kozott vannak protekciosok azert, szoval valtozo.

2020. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!