Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakinek nincsenek ismerős...

Ha valakinek nincsenek ismerősei/protekciója, akkor sose lesz normálisabb munkája az embernek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvasni/hallani, hogy csak protekcióval lehet bejutni akár egy árufeltöltői munkára is. Ha valakinek nincs protekciója, annak marad a közmunka, vagy valamelyik másik alja munka, soha nem lesz esélye a kitörésre ebből a helyzetből? Még mielőtt kérdeznétek, voltam rengeteg állásinterjún, de sehova nem vettek fel, tehát nem arról van szó, hogy nem próbálkoznék.

2020. jún. 28. 21:10
1 2
 11/14 anonim válasza:
69%

Nananaaa, azért túlzás hogy árufeltöltésre se vesznek fel protekció nélkül.


Én voltam már konyhai kisegítő, balatoni apartmanban gondnok, és most végre a tanulmányaimnak kicsit jobban megfelelő helyre, iskolai laboráns pozícióba is bejutottam úgy, hogy nem kellett senkit sem megkennem, és a sógoromat-urambátyámat sem kellett megkérnem hogy ajánlgasson már be...


Persze nyilván van az a szint, ahol már mindenképpen számítanak a kapcsolatok, max az változik hogy nagyon vagy kicsit számít...

2020. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

nekem nem volt még egyszer se protekcióm.

egész jól keresek.

2020. okt. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Úgy kaptam munkát tanárként, hogy semmilyen tapasztalatom nem volt, a diplomám sem volt a kezemben, senkit sem ismertem, akkor hallottam először az iskoláról, sőt, nem is oda jelentkeztem, hanem egy másik iskola elküldte az önéletrajzom nekik és felhívtak.

A vizsgatanítás után azonnal felvettek. Belvárosi top iskola..De ez csak egy példa.

Viszont ha valaha ott szeretném hagyni, márpedig ott szeretném, mert iszonyatosan megterhelő és éhbért kapunk érte.

Akkor kva nagy bajban leszek, mert azok a munkák, amik meg vannak hirdetve, olyan munkák, amit mindenki 1-2 hónap után otthagy, mert kibírhatatlan.

Én is úgy látom, hogy valakinek a valakije kell lenned ebben az országban, hogy elviselhető legyen az életed.

2020. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
tény és való, hogy én jól keresek, de tényleg nagyon megterhelő. protekcióm nem volt, szaktudásom van.
2020. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!