Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Mennétek vagy maradnátok még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónapja dolgozom egy cégnél. Úgy volt meghirdetve az állás, hogy bejelentett munka lesz rugalmas beosztással. A bejelentésből semmi sem valósult meg, a rugalmas beosztás pedig azt jelentette, hogy én legyek rugalmas és menjek be heti 7 napból 6-ot, de inkább 7-et. :D

A minap közöltem huszadszorra világosan, hogy nem tudok bemenni hétvégén, de ezt elmondtam az állásinterjún is, eleve hétköznapra kerestek embert. Ha hétvégézni is kellett volna, el sem vállaltam volna a munkát. Szerdára van időpontom az orvoshoz, emiatt szóltam is a múlt héten. Tegnap pedig megláttam egy álláskereső portálon, hogy keresnek a helyemre embert az én pozíciómba. :D

Nem lepődtem meg, mert eddig sem a korrektségéről volt híres a cég és én is kerestem másik munkát, bár én szóltam volna időben, hogy amíg nem találnak embert addig maradok. Azt nem tudom eldönteni, hogy menjek-e holnap dolgozni egyáltalán és közöljem a tényeket vagy csináljak-e úgy, mintha semmiről sem tudnék...a másik variáció, hogy hasonlóan "korrekt" leszek és be sem megyek többet. A fizumat már megkaptam, szóval igazából anyagilag teljesen mindegy lenne.

Ti mit tennétek?



2018. ápr. 16. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló munkahelyem,én ott hagytam
2018. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkozom, mert lenne 2 interjúm is a héten, legalább nem kellene kapkodnom, hogy odaérjek időben.
2018. ápr. 16. 16:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez irtó gáz, ilyet megtesznek munkáltatók manapság?

Szerintem ne süllyedj le, azért menj be "elköszönni" vagy legalább telefonálj be.

2018. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amíg nincs másik melóhely, addig maradnék, de direkt hanyagul, nagyjásan csinálnám a munkát.
2018. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy félek, hogy ha ledolgozom még ami hátravan a hónapból nem fizetik ki ha találnak helyettem embert. Így most pénzemnél vagyok, mert megkaptam a fizum. Viszont nem merek úgy lehúzni még 2 hetet hogy vagy kapok fizut vagy nem.
2018. ápr. 16. 16:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Minden attól függ, hogy be vagy-e jelentve (az írásodból az derül ki, hogy ez sem valósult meg), illetve aláírtál-e valamilyen szerződést. Ha úgymond feketén dolgozol, akkor egyértelmű: ne menj be, ne is telefonálj, ha felhívnak, csak vesd oda flegmán: Ja, azt hittem, már felvettettek a helyemre mást, mert láttam, nagyon hirdetitek. Viszont, ha be vagy jelentve, bármilyen papírt aláírtál, akkor ezt nem teheted meg. Ez esetben amit tehetsz: azonnali hatállyal írásban felmondasz arra hivatkozva, hogy ők szegték meg azokat a feltételeket, amelyekben megállapodtatok. Ha nem tudsz komolyabb szabálytalanságot bizonyítani a munkáltatóra, akkor rendes felmondással mondj fel, amelynek az ideje 30 nap, viszont azonnal írasd ki magad betegállományba.
2018. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bejelentve. Akkor lehet az első gondolatom lesz a legjobb és tényleg nem megyek be.
2018. ápr. 16. 17:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, "köszönj el", mert valóban könnyen lehet az a vége, hogy ingyen dolgozol pár hetet.
2018. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy bejelentve, akkor főleg ne menj be.
2018. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudod mikor mennék többet be ezek után ? Ha piros hó esik. Ha bemész ezek után magadra vesszük ha még a fizetésre se kapod meg. Mert eddig oké hogy odaadták de nem biztos hogy ez legközelebb is így lesz. Lúzer vagy ha mész.
2018. ápr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!