Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyerekkori "fontoskodásból"...

Gyerekkori "fontoskodásból" komoly munkahely?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fiatal lány vagyok. Imádok a laptopomon "hivatalos" dolgokat csinálni, pl. a szüleimnek word-ben megfogalmazni egy megállapodást, átrakni pendrivera, hogy kinyomtassák, stb... Szóval imádok ilyen "titkárnő" féleként "dolgozni", fontoskodni...

Szerintetek érdemes lenne olyan tanulmányokat végezni, hogy ilyen irodai munkákat végezhessek? Lehet hülyének néztek, de komolyan beszélek. Na ha valaki ilyen munkát végez, esetleg fizetés ügyileg is felvilágosíthatna, mert azért szeretnék majd normálisan élni.

A "kinövöd" kommenteket légyszi ne, még ha igazatok is lesz, akkor se :)



2020. júl. 11. 00:23
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Bár otthon nincs főnök :D
2020. júl. 11. 01:19
 12/30 anonim ***** válasza:

Uh mostmár érdekel, ne haragudj..

Hány éves vagy??

2020. júl. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Na, témánál vagyunk, lehet röhögni... Meg jöhet a "kis pisis álmodozik"...

Szóval 2007-es születésű vagyok...

2020. júl. 11. 01:32
 14/30 anonim ***** válasza:

Nem ne értsd félre, tényleg ne. Nem vagy pisis és nagyon de nagyon jó, hogy valami érdekel. Tényleg nagyon jó. De azzal a matekkal várd meg még a gimit.. az általános iskolai matek az easy, az oké. Egy emelt mateknál, amikor elédrakják, hogy deriválj, integrálj, old meg mátrixokkal...

Ott már én is vakartam a fülem tövét a sok tehetséggondozó program közepette, a mentorprogramommal meg minden egyéb "nagyon okos vagy, neked minden megy" dolgommal. (89%os lett a matek emeltem, szóval tételezzük fel, hogy tudom miről beszélek)

A vezetés is csúcs ameddig nem látod milyen egy vizsga. Sokszor mindegy, hogy tudsz-e vezetni. Ha meg akarnak buktatni, már csak a pénz miatt is, megbuktatnak.

2020. júl. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

Nem akarlak lelombozni de amiket leírtál a hétköznapi élet része, nem egy szakma. Mindenkinek tudnia kell csekket befizetni, Netbankot nézni. Az angol ma már kötelező dolog nem opcionális.

Írtad, hogy ismerős könyvelő, az máe igényel szaktudást is, nem csak mindennapin dolgok.

Illetve kiemelném, hogy biztos hallottál már a digitalizációról. Pont az ilyen adminisztratív állások tűnnek el, mert a számítogép is megoldja, olcsóbban, hiba nélkül.

De ne aggódj, nagyon fiatal vagy még a pályaválasztáshoz.

2020. júl. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Fel vagyok világosítva, van egy 29 éves unokatesóm. Aki tényleg borzasztóan okos, felnézek rá, tanult ember. Sok mindenről mesélt, fizika szakon helyezkedett el annak idején. Ezért belepillanthattam egyenletekbe, minden ilyen cuccba. Fel vagyok készülve, nem lesz egy habos torta, de bízok benne, ha bízok magamban, megvannak az alap adottságaim, akkor beleküzdöm a fejembe ezeket a nehéz matekokat.

(Már amúgy az is vigasztal, hogy az említett titkárnő ismerősöm nem volt valami perfekt soha matekból, de lám, ő is oly sokra vitte. Amúgy igen, szeretek felnézni másokra, mindenkitől lehet tanulni. A nagypapám szinte mindenhez ért, imádom. Nyugdíjas, mégis energikus. Ő is példakép :D Na, micsoda nem annyira lényeges szösszeneteket eresztek itt meg :D )

2020. júl. 11. 01:49
 17/30 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös, teljesen megértem a hozzáállásodat. Köszönöm, tőled is sajátíthatok el valamit. :D Meglátjuk mi lesz :) Értem amit írsz, és nekem is vannak kételyeim.

Persze, tudom én, hogy ezek mindennapos dolgok, de úgy értettem, hogy legalább tudom alapokra helyezni majd a szakmát, ha már ilyen korán kezdek érdeklődni a hivatalos dolgok iránt :)

UI: Jajj, az a fránya digitalizáció, tartok egy kicsit tőle :/

2020. júl. 11. 01:52
 18/30 anonim ***** válasza:

Figyelj, még fiatal vagy, tele élettel, energiával.

Javaslom neked saját tapasztalatból, ne gimibe menj. Menj szakközépbe, ahol érettségit ugyanúgy kapsz mint gimiben, de azért egy szakmád lesz, ha esetleg mégis rászorulnál.

Annyi idősen, amennyi te vagy még mindent olyan szépnek él meg az ember.

Én is így éltem meg. Akkor változott meg a dolog, amikor a villanyszámla már nem anyukám, hanem az én nevemre jött. Amikor a vízvezeték szerelő nem anyukám felé nyújtotta a markát, hanem felém. Azt hiszem érted. legalábbis majd fogod érteni.

Jó dolog az, ha hiszel magadban, az nagyon sokat jelent.. de óva intelek a túlzásokba eséstől.

Én azt hittem mindenre képes vagyok, csalódtam. Ne hidd ezt, ilyen ember nincsen. Állj hozzá úgy, hogy "ha megpróbálom sikerülhet". Mert lehet fog, csak ha te biztosra hiszed ezt mindennél, akkor esni fogsz, nagyokat.

2020. júl. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

„Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld “.

Egy kicsit úgy tűnhet fényezem magamat. De elhihetitek, ezt nem én gondolom magamról, hanem mások mondják. És ilyenkor mindig elmondok egy röpke "imát" magamban, hogy „Jajj, csak nehogy hazugság legyen, és majd ha éles lesz a helyzet, jól pofára esek“

Jajj, nem tudom... Kissé beszűkült a látóköröm, szükségem volt erre a kommentre, #18! Köszönöm.

Sok mindent le kell rendeznem magamban, de én valamiért úgy érzem, hogy sürget az idő, és fogalmam sincs, semmi biztos ötletem nincs. Pedig már le is írtátok, ne aggódjak, van még időm. De én valamiért túlságosan elhamarkodom ezt...

2020. júl. 11. 02:04
 20/30 anonim ***** válasza:

Valahogy a következő tanévben kell intézményt válassz, addig azért van még idő. Én két szak közül a végén (nem viccelek, egyformán tetszettek, kb egyforma ponthatárokkal egyetemre) "eccpecckimehetsz" módszerrel döntöttem..

De azt komolyan gondold meg, amit a szakközépiskoláról írtam. Teljesen tapasztalat, és én a gimit választottam. Nem azt mondom, hogy az életednek vége és a világnak is vége, de ugyanazt az érettségit kapod meg + szakma. Én ha most azt mondanám "ah mégse megyek egyetemre, meggondoltam magam", akkor bizony szakma kéne, hosszú évek alatt.. nem árt, ha "ingyenbe" adnak érettségi mellé

2020. júl. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!