Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyerekkori "fontoskodásból"...

Gyerekkori "fontoskodásból" komoly munkahely?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fiatal lány vagyok. Imádok a laptopomon "hivatalos" dolgokat csinálni, pl. a szüleimnek word-ben megfogalmazni egy megállapodást, átrakni pendrivera, hogy kinyomtassák, stb... Szóval imádok ilyen "titkárnő" féleként "dolgozni", fontoskodni...

Szerintetek érdemes lenne olyan tanulmányokat végezni, hogy ilyen irodai munkákat végezhessek? Lehet hülyének néztek, de komolyan beszélek. Na ha valaki ilyen munkát végez, esetleg fizetés ügyileg is felvilágosíthatna, mert azért szeretnék majd normálisan élni.

A "kinövöd" kommenteket légyszi ne, még ha igazatok is lesz, akkor se :)



2020. júl. 11. 00:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ellentmondanék az előző válaszolónak. Ha okos vagy és jók a jegyeid menj egy jó gimnáziumba, többet ér mint egy szakgimnázium.

Ezek az adminisztratív dolgok állami szinten nagyon rosszul fizetnek.

Nagyon fiatal vagy még, meglátod ez sokat fog még változni, én meg egyetemen is akartam szakmát változtatni. Persze jobb minél előbb tudni mit szeretnél, de tényleg ne aggodj.

2020. júl. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Igen igaz ilyen szempontból. Beismerem.

De összetett a dolog. Be kell ismerni, jó az ha van egy szakma is.. vannak olyan helyek, ahol szakközép nagyon jó, nem egy akármilyenre gondoltam.

Szakma már csak arra is jó, hogy esetleg egyetem mellett (nagyon nem javaslom, ha nem muszáj) egy részmunkaidős állást vállalni tudj

2020. júl. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos vagy, irigylem az életkedved.


A saját tapasztalataimat tudom csak leírni. Könyvelőirodában "fontoskodok", ügyintézek, és néha úgy elmennék árufeltöltőnek. :D


Számlákat rögzítek könyvelőprogramba, ez elég monoton, és ha épp mindenki egyszerre küldi a számlákat, akkor van olyan, hogy eldöntöm, hogy akkor aznap nem alszom, de megcsinálom. Az ügyintézésnek ez egy ilyen "árnyoldala", hogy segítesz vele másoknak, de ha épp 5 embernek kell segíteni, akkor négynek lassítod a munkáját, mert egyszerre csak egyet tudsz csinálni.


Vagy épp a te munkádat lassítják le, akár ügyfél, akár munkatárs, mert nem veszi fel a telefont, vagy nem válaszol az emailre, akkor addig állsz. Velem sokszor van olyan, hogy olyankor egyszerűen nem tudom folytatni, mert kell egy jelszó vagy akármilyen info.


Vagy most volt az online számla regisztrálás... olyan okádék helyesírással írt emaileket kaptam vállalkozóktól, cégvezetőktől, hogy az nem igaz. Volt, aki délután fél négykor rám írt, és este 11-ig leveleztünk, mire tudott meghívót küldeni.


A könyvelőknek sem egyszerűbb, naponta látom, ahogy az ügyfélnek magyaráznak, elmondanak valamit 6x, az meg csak nagyokat pislogva mondja, hogy ja, érti, de a fején látszik, hogy nem, és rendszerint ki is derül, hogy nem érti.


A saját ügyeimet én is szeretem intézni, mikor minden adat ismert, egyet megcsinálok, fú de jó. A te korodban én a számítógépekkel voltam így, mindig rájöttem, mi a baj, csomó barátomnak megjavítottam, a felnőttek is csak néztek, hogy wow, ez a lány tud... na de ha leraktak volna elém 50 laptopot, hogy 2 nap alatt derítsem ki, mi bajuk van, lehet elszaladtam volna.


Mondjuk lehet, hogy neked pont ehhez van türelmed és imádnád, én most tervezek váltani.

2020. júl. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Közgazdasági vonalon érdemes továbbtanulnod és aztán bekerülni valamely BIG4-hoz könyvvizsgáló asszisztensnek. Ott nagyon sok ilyen meló vár rád amit szeretsz...
2020. júl. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, elgondolkodtatóak :D
2020. júl. 11. 11:46
 26/30 anonim ***** válasza:
HR is lehet még érdekes terület, gyakorlatilag minden van benne, amit leírtál. Inkább, mint egy kormányablak/közszféra. Az jó, ha már most lenne hozzá affinitásod, de ne lepődj meg, ha pár év alatt ez az elképzelés még 100x fog változni.
2020. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Kedves 26-os, igen a HR területen is gondolkodtam, az is izgat.

Ha esetleg közszférában helyezkedek majd el, az azért lesz, mert szeretek segíteni az embereknek, mert ahogy látom a szüleimet, mennyi hivatalos idiótaságot kell elintézniük, szeretném levenni az egyszerű ember válláról a terhet :D

2020. júl. 11. 11:58
 28/30 anonim ***** válasza:
Hidd el, a közszférában idővel letörnék az önbizalmadat, lelkesedésed. Ha sokáig benne maradsz, akkor meg annál nehezebb lesz kitörni belőle. Egy jó cégnél több esélyed lesz a jó fizut/megbecsültséget elérni, könnyebb lesz váltanod, ha kell, és jó esetben ugyanúgy nem fogsz unatkozni.
2020. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj az egyszerű emberrel, hogy nem mind olyanok, mint a szüleid. Nem kedvesen, a kezüket tördelve mennek oda, hogy "tessék mondani, mit kell csinálni". Van, aki beront, és üvöltve kezdi, és te vagy a hibás mindenért, amit ő nem ért.
2020. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Számoltam ezzel is :)
2020. júl. 12. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!