Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti e ezt a munkáltató?

Megteheti e ezt a munkáltató?

Figyelt kérdés

Egy konzervgyárban dolgozok, ami szemmel láthatóan a végét húzza. Alig vesznek fel embereket, az állandó létszámból hajtják ki a lelket is. Folyamatosan dolgozunk rövidváltásba, havi 1 szabadnappal. Az utóbbi napokban ráálltak arra, hogy vagy közvetlen műszak elején, vagy már a munka végén szólnak hogy bocs de bent kell maradni túlórázi addíg amig az adott nyersanyag nincs legyártva. Alapból 8 órás munkarendbe dolgozunk, néha 12órába. A szerződésbe benne van hogy ha szükséges 12 órába is dolgoztathatnak, de azért gondolom ha valami változás van 24 órával előtte jelezniük kéne, nem? volt olyan hogy 14 órát, vagy majdnem 16-ot(ami ugye már 2*8 órás műszak) dolgoztunk le egyhuzamban. Volt olyan hogy a délutánosnak 22:00 előtt tíz percel lett bejelentve hogy határozatlan időre maradni kell még(!) nekünk éjszakásoknak ugyanez csak munkakezdés előtt 10 perccel. Ilyenkor a két műszak párhuzamosan egymás mellett dolgozik, csak más vonalon. Ugye ilyenkor mindenkit váratlanul ér, se plusz élelem, otthon család várja az embert stb.

Erre már nagyon rááltak mostanában, gondolom azért is mert látják hogy nem állunk ki magunkért. Ma jöttem haza reggel 6-kor, de már du 2-kor jöttem is vissza rövid váltásba, és 10 óra előtt jelentették be hogy maradni kell hajnal kettőig, de páran fogtuk magunkat és eljöttünk.

A kérdésem az lenne, hogy ezt megtehetik e? Nincs e valamennyi idő, amennyivel hamarabb ezt be kellene jelenteni?!

Ha nem tehetik meg, tudjátok valamivel indokolni? Esetleg a munka törvénykönyvből valami ide vágó paragrafus, jog , vagy valami hasonló?

Mit lehet ilyenkor tenni a munkavállalónak? Ha tudunk, mivel érveljünk ez ellen?


A segítségeteket, és a válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 13. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Megtehetik Fordulj reklamációval a Narancshoz, ők tették ezt lehetővé, mert ők "annyira" szeretik a honfitársainkat, és "annyira" megbecsülik. Látjuk.

2020 Magyarország "jól" teljesít.

2020. júl. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A neten olvastam hogy 12 óránál többet nem dolgoztathat a munkáltató. Vagy ezt az új törvény már felülírja?

Bocs de erról az új törvényről csak fél füllel hallotam, fel tudnál világosítani hogy miben is változtatta meg a dolgokat?

2020. júl. 13. 23:20
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
2 Nem HR-es vagyok, de azt tudom, hogy a 12 órát nem egy cég használja ki, és még rá is tolnak 1-2 órát.
2020. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt én értem, meg még ha legalább egy nappal előtte ha be is jelentik akkor ha nem is nagy örömmel de azt mondja az ember hogy oké. Fel tud készülni rá. Na de hogy munkavégzés előtt pár perccel közlik hogy bocs, de még 4 órát le kell húzzál..
2020. júl. 13. 23:28
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem tetszik, menjetek haza. Ha kelletek, mint munkaerő, úgysem rúgnak ki. Ha nem, akkor ennél találhatsz jobb helyet is.

Az a baj, hogy hiába szabad ezt, hiába szabad azt, egyszerűen ebben az országban ezek a törvényes keretek nem léteznek. Itt vannak a csókos cégek és azt csinálnak, amit csak akarnak. És szinte minden középvállalkozás vagy nagyobb hely csókos.

Pl. megyeszékhelyen lakom. A környéken lévő "év vállalkozásai" mind, azaz MIND feketén fizetik a túlórapénzt. Mindenki tudja, de mivel Fideszközeliek, ezért nem lehet velük semmit sem kezdeni.

2020. júl. 14. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kifizeti legalább ezt a rengeteg túlmunkát? Illetve csak kell legyen valami kötelező pihenőidő 2 műszak között, mert ez így baromi veszélyes, ha tök kimerülve valaki baleset szenved, gondolom mosnák kezeik.

Én keresnék egy ezzel egy munkajogászt, mutasd meg neki a szerződésed meg a jelenléti, mert az tud válaszolni, hogy ilyet megtehet-e.

2020. júl. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ennyit dolgoztatni embertelen és egészségre veszélyes. Nem hinném, hogy törvényes lenne.
2020. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A havi 1 szabadnap sehogy sem járható.


De úgyis csak a munkaügyis troll lesz.

2020. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

100% hogy ez így ebben a formában nem törvényes...

1/ havi 1 szabadnappal...

2/ 24 órával előtte jelezniük kéne, nem? volt olyan hogy 14 órát, vagy majdnem 16-ot(ami ugye már 2*8 órás műszak)...

És meg sorolhatnám.

Keress másikat, az idő nem túl alkalmas erre de gondolkodj el ezen.

2020. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a munkaidőkeret engedni-e ezt, de a pihenőidőt kötelező kiadnia. Vagy hogy akarja csinálni, kiad egybe 2-3 hetet?

Inkább másik helyet keresnék, mert ez embertelen.

2020. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!