Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csökkent a jövedelmed a...

Csökkent a jövedelmed a koronavírus kezdete óta?

Figyelt kérdés

Nem élek Magyarországon, szüleim pedig már idősek, nem érinti őket a kérdés, így nincs közvetlen tapasztalatom.


[link]


"A MAGYAROK 43 SZÁZALÉKA VÁLASZOLTA AZT, HOGY CSÖKKENT A JÖVEDELME A JÁRVÁNY KITÖRÉSE ÓTA, 35 SZÁZALÉKA PEDIG A MUNKÁJÁT IS ELVESZÍTETTE RÉSZBEN VAGY TELJESEN"


Szól a hír.


Mit tapasztok ebből? Ez igaz? Ha érintett vagy, hol dolgoztál előtte?



2020. júl. 15. 05:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%
Nem történt különösebb változás az életemben. A szokásos évi béremelést megkaptuk, ugyannyit dolgozom, mint korábban.
2020. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nekem csökkent 4 hónapig, mostanra állt vissza rendesen. A férjemnek nem csökkent.
2020. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Bruttó bérem ugyanannyi maradt, a cafeteria el lett törölve, ideiglenesen, de már augusztustól újra kapjuk, a nettó bérem ideiglenesen nőtt, mert a munkáltató által fizetendő adó mértéke csökkent, és azt megkapjuk. A 13. Havi bér, és az ösztönző juttatások (ideiglenesen) el lettek törölve amíg a cég bevételei nem normalizálódnak, mert most deficites. (Vendéglátás, alig annak külföldiek, magyar vendég meg alapból kevesebb van nálunk 90% külföldi volt.)
2020. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
+ még annyi, hogy nincsenek rendezvények, az is kiesés, nincs éjszakázás, illetve 3 műszak csak egy műszak, így nincs műszakpótlék, viszont amióta újra nyitottunk 1 műszakban vagyunk 12 órában azért így kellemesebb a munkaidő.
2020. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nem teljes munkaidőben dolgozom (ráadásul újmódi szokás alapján katásként).

Normál esetben 290 ezer lenne kb az ÁTLAG havi jövedelmem, a vírus óta ez kb 240 ezer.

2020. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Elveszítettem az állásomat, és azóta sem találok, hiába jelentkezek folyton máshová. :/ Pályakezdőként valahogy nem túl egyszerű.
2020. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%
A gyakorisnak nem csökkent, de a valóság nem ez az oldal. a 43% igenis reális adat.
2020. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nem csökkent...🙏
2020. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nekem nőtt, mert amióta lezárás van, nem kell fizetni a bölcsödét. A fizu maradt ugyanannyi.
2020. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Irodai adminisztratív munkám van, most már részben otthonról dolgozunk. Több olyan embert elküldtek, akivel nem voltak elégedettek, de "békeidőben" valószínűleg több ideig gondolkodtak volna a kirúgásokon. 2 kolléga volt, akinek már nem tudtak munkát adni, mert kevesebb megrendelés volt a területükön, de rájuk is volt több panasz is. Viszont voltak többen is, akiknek emeltek a fizetésén, többek között nekem is. Összességében azt mondanám, hogy próbálják optimalizálni a működést, megszabadulni a "holt súlytól", aki viszont jól teszi a dolgát, azt elismerik, és igyekeznek megtartani. Hogy később mi lesz, azt még nem tudni, de az új emberek keresését és felvételét leállították amikor jött a karantén, és szerintem idén nem nagyon fogunk már felvenni senkit.
2020. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!