Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális ez a gyári ebédszünet...

Normális ez a gyári ebédszünet, munkaközi szünet?

Figyelt kérdés

8 órás műszakban két szünetünk van. Egy 15 perces, amelyből a valós szünet csupán 11 perc, mert jelzőcsengetéskor már el kell indulni a csarnokba...és egy 10 perces szünet, ami valójában csak 7, szintén a jelzőcsengetés miatt. Továbbá van egy opcionális 5 perces piso szünet.

Borzasztó számomra, hogy hónapok óta csak kapkodva tudok enni, a nagyszünetben képtelen vagyok minőségileg megétkezni.



2020. júl. 19. 02:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Hagyd ott. Én ilyen helyen soha nem dolgoznék. Én egy kisebb cégnél dolgozom, sziget üzemű a gyártás. (Tehát nem szalag).

Alap esetben 20 perc a kaja idő, (ennyit ír elő a törvény, persze ez is nevetséges) de van 2X5 perc cigaretta szünet (amit persze az is kivehet, aki nem dohányzik) így sokan csinálják azt (köztük én is) hogy tartanak 30 perc kaja időt, mondvàn, hogy egybe tartják a cigi szünettel. Némely főnöknek nem nagyon tetszik de alap esetben nem problémáznak rajta.

Ez a délelőttös műszak. A "főnökök", irodisták màr elmennek 4-kor, legkésőbb 5-kor (nagyon ritkán itt van még 1-2 6-ig, 7-ig is de ez nagyon ritka) így a délutános műszak még lazább. Mivel a darabszámot mindenki meg tudja csinálni max 5-7 óra alatt (ez változó, munkától függően) ezért délutános műszakban nem ritka az egy órás kaja idő sem. Vagy tartunk ugyan úgy 30 percet vagy max 40-et és végzünk este 8-ra, fél 9-re aztán megy a sakk parti vagy póker parti este 10-ig.

Mivel teljesítmény bónusz nincsen, ezért a normánál nem csinálunk többet, max a látszat kedvéért egy nagyon keveset. (Tehát ha 5 óra helyett dolgoznál 7.5-et akkor se kapnál egy forinttal se többet).

Amúgy a délelőttös műszak is laza. Elmész kajálni 30 percre, ha valaki megkérdezi, hogy hol voltál (igazából csak egy főnök szokta, az is csak a karórájára mutogat) akkor mondod hogy kivetted a cigi szüneted is. Azt ennyi. Utána elmehetsz még annyiszor kávézni meg cigizni ahányszor csak akarsz, nem nézi a többit senki.

Az én melóhelyem az átlagnál lazább, azért a kisebb cégeknél se így megy nagy átlagban, de azért mérföldkövekkel jobb átlagban, mint a multi. Egy picit is jobb helyen (kis cégeknél) kirakod a normát, esetleg többet, még kapsz is érte teljesítmény bónuszt, végezd normálisan a munkád, és tarthatsz 30-40 perces kaja időd, és 20-30 perccel végezhetsz hamarabb. De persze kis cégeknél is foghatsz ki gányadék helyeket.


Szóval ezt a gányadék helyet hagyd ott amilyen gyorsan csak tudod és keress egy kisebb céget. Ha nem akarsz előre lépni, akkor sokkal jobban jársz. Mert ugye kis cégeknél az a hátrány, hogy nem nagyon tudsz előre lépni, kihalásos alapon megy minden. Amíg nyúgdíjba nem megy a főni vagy meg nem hal, te nem leszel főni, mert felmondani a legritkább esetben szoktak.

2020. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

10


Persze meg lehet.Csak nem mindegy hogyan.Mert tíz perc alatt jóllakni,megenni mondjuk 4-5 szendvicset csak villámzabálással lehet.Az meg nem igazán tesz jót a gyomornak.

2020. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%

12


A 15 percesben megeszel 3-at, a 11-ben 2 szenyát s a 5-ben 1-et...Nem kell röfire zabálni magát az embernek, sokkal egészségesebb a kicsi adagok elszórva.

2020. júl. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
7-es, ne haragudj, de akkor a fizetésből is vond le a szüneteket, mert egészen addig, amíg munkaidőben eszel, meg pihensz, az a munkáltatónak penzkiesés. Neked pedig úgy lesz hosszú távon munkád, ha a gyárnak minél kevesebb penzkiesése van. Nem a kommunizmusban vagyunk.
2020. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%

7-es vagyok. Szerinted egy gyárban túl vagyunk fizetve? Ennyi pénzért pont elég annyit dolgozni.


(Amúgy hosszútávon is lenne munkám, könnyen találnék mást, mert pedagógus vagyok. Azért vagyok itt még, mert a sor mellett még mindig jobb a fizetésem, mint egy oktatási intézményben. Lehet átképzem magam iskolaőrnek. Még ők is jobban kapnak majd...)

2020. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy olyan típusú, monoton munkából, olyan megbecsülés mellett, olyan munkakörülmények elég annyit dolgozni, olyan fizetésért.
2020. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem vagy túlfizetve egy gyárban, mert annak a munkának ennyi az értéke. Ez az a pénz, amennyiért már nem éri meg automatizálni azt a folyamatot, amire be vagy tanítva, mert olcsóbb az emberi munkaerő. De ha mégis robotizálni akarnak, akkor az operátorokat fogják elsőként lapátra tenni.


A rinya helyett át is képezhetnéd magad, hogy ne legyél ennyire kiszolgáltatva, illetve pedagógusként ne a sor mellett kelljen állnod és olyan munkát végezned, amit egy jobb képességű gyerek is meg tudna csinálni. A gyerek helyett mást is mondhattam volna, de nem akarlak bántani...

2020. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

:-)

Nem bántasz, teljesen igazad van, tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal. Tudom, hogy ennyi az értéke a munkámnak, ezért is elég a 7,5 óra belőle (apró öröm a hatalmas ürömben, na). Amíg fizetnek érte, addig elviselem valahogy, mert szeretnék saját családot, azt meg ~150 ezer forintból nem igazán lehet megalapozni.


(Eltértünk a tárgytól, de azt még elmondom, hogy az elmúlt egy évben sokat gondolkodtam az átképzésen, és nemrégiben már beadtam a jelentkezésem egy felnőttképzéses tanfolyamra, augusztus elején indul. Sajnálom, hogy pályát kell módosítanom, mert nagyon szeretnék gyermekekkel foglalkozni, illetve félek is tőle, mert így lehet, hogy egész életemben olyat kell majd dolgoznom, ami teljesen hidegen hagy. Nehéz volt rábökni egy tanfolyamra, hogy "na, talán ez jó lesz".)

2020. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!