Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen dolog szombat 23.50-kor...

Milyen dolog szombat 23.50-kor kiküldeni egy e-mailt, hogy hétfőn 11-re menjek állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Ráadásul diplomás munkakörre.

2020. júl. 22. 08:41
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
66%

Fura.

De nem gáz, nem másnapra hívtak, volt egy egész nap, hogy elolvasd.

Egyébként meg nem kötelező elmenni :)

2020. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
53%
Normális cég nem küld e-mailt hétvégén.
2020. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
58%
Ha kell a meló, figyeled a leveleidet, miért ne lenne ettől normális cég? Akkor a kórházak sem normálisak, amiért hétvégén is ellátnak betegeket...
2020. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
19%

Ez sztem kamu, ilyen nincs, hogy nem telefonálnak előtte, hanem random elküldenek egy emailt egy időponttal... telefonon megbeszélik és aztán megerősítik emailben.


Max úgy tudom ezt elképzelni, hogy vmi csoportos felvétel, de ez diplomásoknál elég ritka, de még akkor is telefonálnak előtte. Szóval nekem nem stimmel vmi a sztorival.

2020. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
87%

#14

Életemben nem telefonálgattam interjú előtt* (és nem is támogatnám az ötletet), mindig egyeztettünk emailben időpontot és kész.

Diplomás állásokról van szó, nem csoportos felvétellel.

*: Belegondolva egyszer volt telefonálgatás, mikor diákként nyárra egy gyárba a sorra mentem melózni csoportostul. Ott hívogatott a nő többször is, elég idegesítő és értelmetlen volt.

2020. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
57%
13: Még azt is hozzátenném, hogy normális cég, ha 48 órán belülre akar interjúra hívni, nem e-mailt ír, hanem felhívnak, hogy megfelel-e neked.
2020. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
73%
16-os, azt is vedd figyelembe, hogy nyár van, szabadságolások vannak (függetlenül a koronavírus helyzettől), lehet, hogy most jött vissza valaki, aki illetékes, és gyorsan be akarja hívni a jelentkezőket.
2020. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk szoktunk ilyet. Ezzel teszteljük a jelentkező rugalmasságát. Már egy első szűrő.

Tekintve, hogy a meló is olyan, hogy hajnali kettőkor hívunk fel, hogy másnap 11-re, legyél X városban.

2020. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
54%

Ja persze, diplomás állásnál nincs olyan, hogy felhívnak, hogy megkérdezzék, aktuális-e még, illetve hogy előszűrjenek. Olyan sincs, hogy egy fejvadász megkeres emailben/linkedinen és telefonszámot kér, hogy ott folytassátok.


Hagyjuk ezt, ezek szerint itt a diplomás segédmunkáról beszélünk, egy komoly kiválasztási folyamatnak része a telefonos kapcsolattartás. Komolyabb pozícióra be se hívnak előzetes telefonos/skype-os stb interjú nélkül.

2020. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
73%

8, 10 és 12 válaszolóval értek egyet.

Számomra természetes, hogy péntek estétől hétfő reggelig nem kell néznem az üzeneteimet csupán azért, hogy munkaügyben hátha írnak.

Valaki írta a kórházakat, ahol hétvégén is ellátják a betegeket. Ordas nagy csúsztatás! Hétvégén a kórházban ÜGYELET van, és a sürgősségi eseteket látják el. A normál rendelések szünetelnek hétvégén.

Egyébként, ha azonnal olvasta is volna, szabadságot már nemigen lehet intézni.


Én a kérdező helyében visszaírtam volna, hogy túl közeli az időpont, nem tudok szabadságot intézni. Természetesen e-mailben. Természetesen hétfőn reggel. Aztán utána le is zárnám magamban ezt az ügyet, mert ilyen lehetetlen cégnél amúgy se akarnék dolgozni.

2020. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!