Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen dolog szombat 23.50-kor...

Milyen dolog szombat 23.50-kor kiküldeni egy e-mailt, hogy hétfőn 11-re menjek állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Ráadásul diplomás munkakörre.

2020. júl. 22. 08:41
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
*gyárt
2020. júl. 22. 10:29
 42/55 anonim ***** válasza:
79%
Jó, én dolgoztam kicsi magyar cégnél, csak bérminimumra jelentettek be, ez volt az egyik ok, amiért eljöttem onnan.
2020. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
71%

29: "Simán kereshet hétvégén h-p munkánál is a cég."


Nem ezzel van a gond.

Ha a főnök ilyen sztahanovista és szombaton késő este is dolgozik, felőlem tegye.

De ne hétfőre csináljon programot a másiknak. Írt volna mondjuk szerdát vagy későbbi napot. AKKOR tényleg semmi gond nem lett volna: a kérdező hétfőn reggel elolvassa, és a munkahelyén egyeztet szabit. Ha nem kap (mert nem evidens, hogy bármikor adnak, pláne most, amikor lehet, hogy a kollégája pont nyaral), akkor visszaír, hogy sorry, de nem tudok akkor menni. Esetleg megírja, hogy a kollégája mikor ér haza a nyaralásból és mikortól tud szabit kivenni. Vagy hogy délután mikorra tud odaérni, ha a főnök nem akar napokat-heteket várni rá.


28-ra:


Nagyon fordítva ülsz a lovon. Egy komoly szakemberre (de még egy nem annyira komolyra is) szükség van a munkahelyén. Nem tud azonnal ugrani, és ha fölveszik, akkor is ragaszkodni fog a régi munkahelye, hogy töltse ki a felmondási időt. 28-as válaszoló mentalitásával csak segédmunkást lehet találni, abból is csak a rosszabb fajtát. Szakmunkásból, technikusból, diplomásból csak olyat, aki munkanélküli, vagy annyira rossz munkaerő, hogy szíves örömest szabadulnak tőle azonnal a mostani helyén. Vagy annyira semmit se csinál, hogy föl se tűnik, ha holnaptól már nincs ott.

2020. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
69%
"Nem tud azonnal ugrani, és ha fölveszik, akkor is ragaszkodni fog a régi munkahelye, hogy töltse ki a felmondási időt." - Nekem az előző helyen nem kellett letölteni, én ragaszkodtam hozzá, hogy folyamatos legyen a munkaviszony, és így a felmondás bejelentésétől számítva még pár hétig dolgoztam az előző helyen.
2020. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
58%

Már bocs, de nehogy már egy esetleges leendő dolgozó “én nem vagyok hajlandó hétvégén egy pillanatra sem az emailekkel, leendő új munkahelyemmel foglalkozni” mentalitásához kelljen egy egész cégnek alkalmazkodnia.

Nem tetszik, hogy akkor szóltak? Nem mész el. Vagy picsogás helyett bőszen próbálsz szabit intézni, vész esetén aznapra kiíratod magad orvossal, netán felhívod a céget hétfő reggel, hogy sajnos a munkáltatód nem tudott elengedni aznapra, ezért ha lehetséges, kérnél egy másik időpontot. Ne legyünk már ennyire életképtelenek.

2020. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 Micimacko67 ***** válasza:
94%
Kérdező..hahó...ma már szerda van... elmentél vagy nem állásinterjúra?
2020. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
#46: Nem és új időpontot se kértem.
2020. júl. 22. 10:45
 48/55 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Az a verzió meg sem fordult a fejedben amit már korábban mondtam?

Esetleg az informatika ördöge miatt kaptad meg későn a levelet...

2020. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell a munka, akkor írni kell a cégnek, hogy elnézést, de nem tudod ennyire gyorsan szabaddá tenni magad, hogy el tudj menni interjúra. Aztán vagy elfogadják, vagy nem, én az OTP-nél voltam így, hogy munkahelyváltásban voltam, tudta a munkáltató, mert átszervezték a céget, és azért kellett állást keresnem, de még kb. fél évig volt biztos helyem ott, ha nem találtam volna munkát elég hamar, csak nem volt nekem jó az az időpont, amit az OTP felajánlott, mert ők csoportos interjút szerveztek első körben, én meg akkor pont máshova mentem interjúzni, így az OTP-hez nem jutottam el, mert nekik meg más időpontjuk nem volt. Viszont nem jöttem ki negatívan a dologból, mert nem leszartam a dolgot.

Ha nem kell a munka, és a jövőben sem fontos, egy esetleges későbbi állás vagy üzleti kapcsolat szempontjából, hogy ne gondoljanak gyökérnek, egyszerűen figyelmen kívül hagyod a levelet és pont.

2020. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy kis magyar cég, miért nem ezzel kezdted.... Így már értek mindent. Hát, ne várj többet a munkától sem, ha esetleg felvesznek, ennyit tudok mondani.
2020. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!