Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos volt tőlem, hogy megtaga...

Jogos volt tőlem, hogy megtagadtam, hogy szombaton bemenjek dolgozni?

Figyelt kérdés

Èpítőiparban dolgozok, a főnököm (alvàlakozó)egy règi ismerősöm. Amikor felvett engem nekem az volt a kikötèsem, hogy hètvègên ne keljen dolgozi (a munka napokat kivève). Az volt rà a vàlasz, hogy a hètvège az fakultatív. Hèbe-hóba be is megyek, amikor az ünnepek miatt esnek ki napok. Jelegi helyen, ahol melózunk, egy nagyon rendes főnök (szerelèsvezető) van, csak sajnos most kórházban van. Küldtek egy 65 èv körüli öreg csàvót, akinek egy jó szava nincsen, mindenki hülye az ő szemèben. Mindîg valami volt ,,idióta” kollègàiról mesèl.

Ma kijelentette, hogy szombaton mindenkinek be kell jönni. Mondom èn sajnos nem èrek rà. Ilyet szól, hogy ő ezt a szót nem ismeri, mondtam neki, hogy sajnos most muszály lesz mert èn nekem màr programom van.

Vàlasz: Ki a f**t érdekel a te programod.

Mondom ezek után mèg ha ràèrnèk se jönnèk. Elkezdett fenyegetőzni, hogy felhívja a főnömet ès màr holnap se kell jönnöm. Èn megelőztem őt. Azt mondta a főnők, hogy ezt a hetet bírjam ki addig bejön ès mellèm àll ha kóstolgat az öreg.

A többi öreg meg mèg mellè àllt, hogy ők ennyi idősen nem mertek volna nemet mondani ha be kell jönni.

22/f



2019. ápr. 29. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az öreg biztosan kibírhatatlan. Ettől függetlenül nem vagyok benne biztos hogy jogosan mondtál nemet
2019. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Azt kellett volna mondani, hogy jelented neked olyan megállapodásod/(szóbeli) szerződésed van, hogy hétvégén nem kell dolgoznod, nem pedig azt, hogy programod lesz. Utána meg pláne nem volt szép rákontráznod. Ha a főnök a helyettesítésével őt bízta meg, akkor most ő a főnök, ha az ő tekintélyét megkérdőjelezed, azzal főnököd választását is kritizálod.
2019. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kivel állsz szerződéses kapcsolatban? A régi ismerősöd a főnököd, ugye? Ha vele megegyeztél, és nem beszéltetek meg új feltételeket erre a spec. esetre, akkor ki ez a csóka, aki megpróbálja felülírni a szerződéseteket a munkaadóddal? Mi a jogcíme? Fabrikálta magának, ugye? Annyit is számít.


A hetet bírd ki. Hogy a mostani öregek fiatal korukban hogyan viselkedtek egymással, a főnökeikkel stb szemben, az nem rád tartozik.


Az új csóka fenyegetőzhet, legrosszabb esetben az igazi főnököd másik telephelyen fog dolgoztatni téged. Az öreg csóka pedig vénségére megtanul egy új szót: nem. Épp itt az ideje.


Kitartást, és ne kapd fel a vizet semmin. Csak kibírod.

2019. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudja az öreg is, hogy a hétvége az nem kötelező. Èn azt gondolom, hogy bróbàlt rajtam fogàst keresni.
2019. ápr. 29. 20:17
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem volt jogos, de ha te úgy érzed jogos volt akkor minek tetted fel a kérdést?
2019. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogos volt, nem kényszeríthetnek hogy dolgozz hétvégén, kivéve ha úgy szerződtetek le. Meg persze az is igaz, hogy ilyen bunkó emberekkel nem dolgoznék én se szívesen. Az meg, hogy "nem mertek volna nemet mondani" szánalom. Ki kell állnod magadért, én is fiatal vagyok, próbáltak marasztalni szombatokra, határozott nemmel el szoktam ezeket utasítani, már nem is próbálkoznak. De van kolléganő aki ilyenekre igent mondott régen, őt már nem is kérdezik, ha jönni kell akkor jönni kell...
2019. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Tiszteletlenül beszélt veled. A legkevesebb egy hatalmas pofon, hogy tudja kivel beszél ez a pufajkás sztahanovista kommunista állat.
2019. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt mondta volna az öregnek, jól tetted hogy ki álltál magadért, 21 században élünk, gondolom az öreg a múltban ragadt, régebben ilyet senki sem mondott mert nem volt ennyi munkahely és nem akarták el veszteni sem, de mostmár annyi munka hely van hogy lehet válogatni, ott kell dolgozni ahol emberszámba néznek és ha valamit meg ígérnek azt be is tartsák, hallottam már olyan esetről hogy hasonló volt a főnök, ordibált mindenkivel aztán a lengyel kollégák nem tűrték tovább fél évig csinálta ezt velük, adtak neki rendesen.

21F

2019. ápr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos.
2019. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a "Ki a f**t érdekel a te programod" után mondtam volna fel azonnal. Szégyen, hogy emberek hagyják magukat megalázni ilyen főnököknek.
2019. ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!