Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy adtok-e - és ha igen mennyi- borravalót az ételfutárnak?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem futárkodni, próbálok időben ott lenni és kedves lenni, és általában kapok is borravalót. Csak tudni akarom, hogy mire figyeljek oda és hasonlók :)

2020. júl. 28. 17:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%

8as

Ha mindenki Mercivel járna és kőgazdag lenne,ki vinne kaját nekik? Inkabb az a gusztustalan ha valaki kőgazdag és úgy várja el ( pl.szülészek, akik majd egy millát visznek haza).

2020. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Én sosem dolgoztam futárként, de a férjem igen, így ha nem kifejezetten bunkó a futár, akkor mindig adok valamennyi borravalót (500 forintig), tudom mennyit számít. Viszont ha pontos, kedves és udvarias, többet is szoktam adni.
2020. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
62%
Nem adok sose. Van fizetése. Ha nem elégedett vele, kérjen többet, vagy keressen másik állást. Én se kapok egy fillér borravalót sem a munkámért.
2020. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

9: Ezt én is észrevettem. Amikor régen rendeltem mindig fullosakat kaptam, de amióta sok ember rendelget, bejött a netpincér stb. rosszabb a minőség. És drágább is. Rizs, hús, pizzatészta nincs normálisan megsütve/főzve, kisebb adagokat kapok.

Viszont erről nem a futár tehet, ezt csak a kérdező miatt mondom hogy ne vegye magára. :)

2020. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

14.

Köszi hogy gondoltál rám is, sajnos van olyan hogy sok a rendelés és akkor tudom atvenni amikor már 50 perce rendelték, akkor hiába sietek ahogy tudok, de nem tudok mást tenni :)

2020. júl. 28. 17:42
 16/30 anonim ***** válasza:
93%
15: Igen, azért mondom hogy ne vedd magadra, én akkor is adok ha késik a kaja, főleg ha látom hogy a futár is baromi zaklatott miatta.
2020. júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is borravalós állásom van, így mindig adok a futárnak. De ha nem olyan munkám lenne, akkor is adnék. 200-300 Ftot szoktam adni, és le is szoktam menni. Kivéve, ha tényleg nagyon sokat késik. Még bunkó futárral nem találkoztam, mind nagyon kedves volt eddig.
2020. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően nem a futáron múlik a dolog, mert ha adok, akkor már az ajtónyitás előtt eldöntöm a dolgot. A legfőbb tényező, hogy mi a végösszeg és hogyan lehet kerekíteni, illetve max az szempont még, hogy milyen gyorsan ért ki.
2020. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
65%
Ezresre kerekítek. Ha vicces 20- 50 forintra jönne ki akkor plusz egy ötszázas.
2020. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk anno tanitottàk suliban hogy 10%-ot illik.


Igy saccra ugy kerekitem mindig fel.


Habar utàlom mert igy is dràgàllom pl a pizzàkat(szerintem ugy van emelve az àruk hogy messze meghaladja az inflaciot azaz a profit van böven emelve évek alatt) de neha rendelek, aztan meg jattolok is a tetejébe es egeszsegtelen is de neha "kell".


A 10%-ot azert nem ugy kell nezni hogy 300-60 Ft-s kavenal odaadok 30-60 Ft-t de 2000 nel 200 at

2020. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!