Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ételfutárnak szoktatok borrava...

Ételfutárnak szoktatok borravalót adni ha már előre kártyával kifizettétek a kaját?

Figyelt kérdés
Ha kp-val fizetek szoktam adni, de ha már ki van fizetve, akkor nekem valahogy fura lenne odanyomni neki egy 200-ast.
2019. okt. 19. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Szoktam. Nem fura, örülnek neki. Erősen bele van kalkulálva a bérükbe a borravaló..
2019. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 -femme- ***** válasza:
85%
Én mindig kártyával fizetek es simán a kezébe nyomok 2-300 Ft-ot. Sosem néztek még rám emiatt furán. :)
2019. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem furább egyáltalán, mint 200 forinttal többet adni készpénzes fizetéskor.


Ennek ellenére én nem szoktam adni, mert nem vagyok híve a borravalónak semmilyen szempontból. De ez már nem tartozik szorosan a kérdéshez. Kezdve mondjuk attól, hogy ha a számlán ott szerepel a szervizdíj, akkor minek adjak neki még többet? Igen, a rendszer rossz, ha a bérük valóban úgy van kalkulálva, hogy a borravalóból kellene megélniük, de akkor meg a borravalóaadással nem akarok hozzájárulni ennek a rossz rendszernek a fenntartásához. És persze miért csak a pincér, az ételfutár, a taxis és néhány hasonló, kiválasztott szakma képviselője kapjon borravalót? A pénztáros, a buszsofőr stb. miért nem, amikor ők is majdnem ugyanolyan munkát végeznek, mint a fentiek. Engem mint kormányhivatalnokot meg még le is csuknának, ha az ügyfelektől a munkámért borravalót fogadnék el.

2019. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha gyors kihozzák, akkor igen.

De sajnos az utóbbi 5 rendelésemből 4-nél valamit mindig lefelejtettek odaadni.

Úgyhogy már nem is szívesen rendelek.

2019. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen, szoktam adni, nem fizetik meg őket, és ugyanazt a munkát végzik el, mintha készpénzzel fizetnék.
2019. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Csak ha a futár helyes 😂😂 Vagy ha a kedvenc futárom jön. 😀😀
2019. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem szoktam csak étteremben borravalót adni.
2019. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem
2019. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktam, az első pár alkalommal akartam, de a kezembe nyomja a kaját, és már ül is vissza a kocsiba. Futni utána nem fogok, hogy hadd adjak már pénzt, ha nem kell, hát nem kell. :D
2019. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mary75 válasza:
95%

Én az ételfutárnak nem szoktam adni borravalót ha kártyával fizetek. Igyekszem azzal fizetni vagy pontosan adni. Úgy vagyok vele hogy ne én gondoskodjak már a fizetéséről arra ott a munkáltató.

Arról nem is beszélve hogy lassan már követelik a borravalót. Ha nem adsz akkor ki van akadva, hümmög, csúnyán néz stb. Felháborító a hozzáállásuk.



Ha nagyobb családi esemény van akkor ott adok, főleg ha ki tesz magáért de max 10%.

Az összes többi esetben nem.

Inkább beledobok egy alapítványos dobozba.


Még annyit hogy hiába lenne szervízdíj akkor is adnának sokan borravalót mert ez olyan szokás. Pl a Frei kávézóba.

2019. okt. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!