Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos, hogy odaadta az én...

Jogos, hogy odaadta az én munkámat a kollégámnak?

Figyelt kérdés

Egy projektet én kaptam meg. Örültem neki, mert megdolgoztam érte, és jól is fizetett. Bő határideje volt, csak hónap végére kellett volna. Múlthéten táppénzre kellett mennem, mert elkaptam egy hányás-hasmenés vírust. Most tudtam meg, hogy a munkát, amit nekem kiadott, odaadta a kollégámnak, mert neki kellett munka. De milyen dolog ez? Soha nem volt divat elvenni a másiktól a munkát, ha már egyszer kiadta neki (kivéve ha indokolt az eset, pl. az illető nem tudja megcsinálni). A régi főnök sose csinált ilyen, egyszerűen ez nem szokás. Vagy ha a hétre kellett volna, az megint más, de mint mondtam még messze van a határideje, és addig simán megcsináltam volna. Holnap megyek dolgozni, és legszívesebben ezt számon kérném a főnökömön. De nem tudom mennyire lenne jogos.. Ti mit tennétek?

L/25


2020. aug. 2. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Jogosnak mindenképp jogos, hisz a főnök úgy osztja ki a feladatokat az alkalmazottak között, ahogy szeretné.

Viszont indokoltnak is teljesen indokolt, hogy ha valaki egy egy hónapos projektből egy hétre kiesik, az helyből egy 20-25%-os munkaidő kiesés, vagyis a legbiztosabb döntés pótolni az illetőt.

2020. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem szeretik a betegállományba menést, akár jogos, akár nem. Pár éve ezért fel is mondtak még, a nagy 2008-2018-as válság idején. Ilyen a világ. Ha számon kéred a főnöködön, kirúghat, most csomóan munkanélküliek, egy nap alatt lesz utódod. Nincsenek nagyon érvényesíthető jogaid, ha pattogsz, neked annyi...
2020. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Értem, hogy haragszol, de jobb, ha csöndben maradsz. Az élet majd hoz másik lehetőséget. Ha meg esetleg idővel otthagyod őket, és megkérdik, miért (már ha érdekli őket) , akkor megemlítheted az esetet, hogy rosszul esett és elgondolkodtatott.
2020. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#1 Nem egy hónapos projekt, épp ezt írtam. Egy hét alatt simán megcsináltam volna, és még az előző hónapban voltunk, mikor táppénzre mentem.
2020. aug. 2. 21:51
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként meg 5 év alatt, ez volt a második alkalom, hogy táppénzre mentem. Ha valakire, rám nem mondhatják, hogy lógok. Én voltam az is, aki az összes túlórát is elvállaltam. És akkor ezt érdemlem??
2020. aug. 2. 21:52
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Jogos, hogy odaadta, ő a főnök, az a dolga, hogy eldöntse, hogy ossza be a munkát. Nem tennék semmit.
2020. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

"csak hónap végére kellett volna", Az megvan hogy pénteken volt hónap vége és te pont a hó vége előtti héten voltál betegállományban, a project meg nem volt kész?

Ha nem adják oda másnak nem készült volna el.


Jó tanulság, hogy nem azt értékeli a munkáltató, hogy bő határidő esetén elhúzod az utolsó pillanatig a befejezést, hanem elkészülsz korábban ha tudsz, és jöhet a következő feladat...

2020. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

"Egy hét alatt simán megcsináltam volna, és még az előző hónapban voltunk, mikor táppénzre mentem."

Ha egy ennyire egyszerű projektet ennyire húzol, halasztasz, akkor pláne indokoltnak érzem a dolgot.

2020. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7 JÖVŐ HÓNAP VÉGÉRE KELL.

#8 Nem tudom te miről beszélsz. De akkor leírom világosan, bár nem hiszem, hogy a kérdés szempontjából lényeges. Július 20-i héten kiadta nekem a főnök ezt a munkát, azt mondta nem kell sietni, a határideje augusztus vége, nem kell félredobnom semmit, határidőre legyen meg. Mondtam jó, akkor befejezem a mostanit, kb. egy napos munka volt vissza, és nekiállok ennek. Igaz, ráértem volna, de én jobb szeretem előre letudni, mert ha valami gigszer üt be, akkor még van idő javítani. Neki is álltam volna, de a fejlesztésről jött a főnök, hogy segítség kell neki, nincs embere (mindenki szabin volt), és a hét végére kell neki a munka. A főnök nekem adta ki, azt mondta tegyek félre mindent, ez fontosabb, péntekig azt csináltam, sőt, még szombaton is be kellett menni pár órára, de meglett. Így, hétfőn tudtam volna csak nekiállni a munkának, és akkor volt még csak július 27. Hétfőn hajnal óta hánytam, és reggelre hasmenésem is volt, szóltam, hogy nem tudok menni, szerdán még mindig hasmenésem volt, visszamentem az orvoshoz, aki székletmintát is vett tőlem, mert nem akart múlni a hasmenés, és péntekig kiírt. Kaptam gyógyszert, a hétvégére rendbe jöttem. Vasárnap, vagyis ma beszéltem kolléganőmmel, aki ennek a főnöknek a helyettese, aki mondta, hogy odaadta a munkám egy kollégámnak, ne lepődjek meg. Azt mondta, nem tudott hirtelen mást adni, és nem volt mit csinálnia. Ez a történet, egészen pontosan. Csak azért írtam le, mert olyanokat költöttetek hozzá, ami nem igaz. Jogos, azt én nem írtam le, hogy melyik hónap végére kell, csak fejben nekem egyértelmű volt. De hogy hetekig húzom, halasztom, ezt visszautasítom, nem is értem ezt honnan vetted.

2020. aug. 2. 22:29
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta, nem tudott hirtelen mást adni, és nem volt mit csinálnia."

Akkor meg van magyarázva a döntés oka.

2020. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!