Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz munkahelyi légkör...

Rossz munkahelyi légkör elősegìtheti a betegségek kialakulását?

Figyelt kérdés
Beszélgettünk erről egyik ismerősömmel. Azt mondta, hogy nem csoda, hogy valaki beteg lett egy munkahelyen, mert amilyen körülmények vannak. Nálunk is folyton mennek el az emberek, akik maradnak, azok felett is kedvezőtlen (ìrott/ìratlan) szabàlyokat alkotnak. Mit gondoltok a tèmával kapcsolatban?
2020. aug. 3. 20:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Valaki beteg volt korábban, aztán már rendszeresen heti egy szabadnapot kap. Normális ez?
2020. aug. 3. 20:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elősegítheti.
2020. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
A mérgező légkör a legedzettebbeket is próbára teszi. Nem szabad ilyen helyen maradni, mert rámegy az életed egy része
2020. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, a rossz munkakörülmények (pl. bántalmazó főnök vagy kollégák) egyértelműen mentális betegségek kialakulásához vezethetnek. Gondolom erre gondoltál és nem a spanyolnáthára. Sajnos elég sok ilyen munkahely van jelenleg Magyarországon, elsősorban a nagyobb gyárakban jellemző, de kisebb vállalatoknál is előfordulhat. Ha ez a dolog nálatok tipikus, akkor azt mindenképpen jelenteni kellene a munkaügyi hatóság irányába. Habár ha állami támogatású cégről van szó a világon semmit nem fognak csinálni, az alkalmazottakat konkrétan letojják, ha valami nem tetszik el lehet menni... Ilyen a hozzáállásuk...
2020. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Nagy mértékben igen.
2020. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk is egyre szarabb. Én olyan vagyok ha nincs rendben a lelkivilágom elkezdek lebetegedni. Izületi gyulladások folyamatos fejfájás és a többi.
2020. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik munkahelyemen, ahol folyamatosan megjegyzéseket tettek a külsőmre, ha pedig megszólaltam, azt folyton lehurrogták, teljesen mindegy mit mondtam, és akár szakmailag, akár egyéb témában, mindig úgy éreztem, hogy gombóc van a torkomban. Végül tényleg lett is nyaki problémám, műtét lett belőle. Egyértelműen a munkahelyemnek tulajdonítom. A következő helyen a vezetés egy nulla, a beosztottak egymást cseszegetik, azt figyelik mikor ér be a másik, mennyit van a gépénél, ledolgozza-e a nyolc órát, még akkor is, ha egyébként semmi köze nincs a munkánknak egymáshoz. Ott kaszálnak el, ahol csak tudnak, mindenért mennek árulkodni a csoportvezetőnek. Itt olyan gyomorgörcseim lettek, amit még soha nem éreztem az életben, és eléggé intenzíven elkezdtem őszülni. De innen már inkább eljöttem.
2020. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!