Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt segítőkész DJ?

Van itt segítőkész DJ?

Figyelt kérdés
18éves vagyok, Dj szeretnék lenni. Nagyon sok homály van egyes téren. Nem vagyok tisztában az alapvető Dj felszerelésekkel, mire van szükség, miért van xy-ra szükség. Mi az a hz, db, a stílusokkal nem vagyok tisztában. Mi számít mainstreamnek, techno, house, honnan ismerhetem fel ezt meg azt, stb, ilyenekkel nem vagyok tisztában, egy segítőkész embert keresek, aki kicsit tudna segíteni így írásban.

2020. aug. 4. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább menj el egy DJ tanfolyamra, senki nem fog ingyen kiképezni téged lemezlovasnak.


[link]


[link]


[link]

2020. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy is telített a szakma, felejtsd el, hogy valaki majd pénzkeresés helyett arra pocsékolja az idejét, hogy konkurenciát neveljen magának, ráadásul ingyen...

Bunkón hangzik, de ez az igazság.

2020. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Soraidból az vélhető, hogy a "play" gombot sem találod.

Ameddig a stílusokat sem ismered, nem tudod szétválasztani őket, addig egy tanfolyam sem segítség számodra...

Mondjuk, ha a mai trendi szemet tartod zenének, az egy kutya gyakorlatilag.

Az eszközökről meg neten mindent megtalálsz, boltokban ki is próbálhatod...



1.

A tököm sem fizetne ennyit ilyesmiért, amikor józan paraszti ésszel kitanulható a mixelés s technikai eszközök működése-használata-javítása...stb, olyan szinten, hogy ezek a lehúzók elmehetnének inkább utcát sepregetni bohóckodásukkal:DDDD

2020. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért annyira vilagtalan nem vagyok, van egy kezdő Numark pultom is, mentem már régebben szülinapra is, csak nagyob sok meg a homály. Sokszor kevertem már elég szépen, de főként a szerencsének volt köszönhető.
2020. aug. 4. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenki maga hallgatta végig a saját repertoárját, maga tagelte végig, maga olvasta végig a fellelhető irodalmat. Nincs királyi út.
2020. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

játszd azokat a zenéket amiket kedvelsz, kövesd azokat az előadókat akiket kedvelsz, gyakorolj sokat és idővel kialakul. ezt nem tanfolyamokon kell megtanulni, hagyjuk már ezt..

tanuld meg kezelni a controllered, a programot, ismerd ki a zenéidet, tapasztald ki, mit, mivel, hogyan lehet keverni, próbálgass technikákat, effekteket, figyeld a profi dj-ket, mit, mikor, hogyan csinálnak és próbáld megérteni, hogy mi miért történik, erre most rengeteg lehetőséged van, egész évben szarásig nyomta mindenki a live streameket.. saját tapasztalatomból azt tudom javasolni, hogy az ilyen matek dolgokat, mint a hz, db, hangnem, stb, hagyd a p.csába, minél jobban ráfeszülsz, annál erőltetettebb lesz, ne a számokat és a hullámformákat nézd, hanem a zenét hallgasd, mert a "nap végén" nem az fog számítani, hogy a 2 összekevert zenének stimmelnek-e a hangnemei, a dj programban tökéletes szinkronban mennek-e a beat grid-ek és tökéletes arányban vannak-e a hangerő/eq beállítások a számok szerint, hanem csak az számít, hogy mikor és mi jön ki a hangszórókból.

2020. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!