Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkabeosztást választa...

Melyik munkabeosztást választanátok, 3 vagy 4?

Figyelt kérdés
Helló. Sok hónapos munkakeresgélés után ma végre felhívtak és hétfőn lesz egy interjúm. Választható 3 vagy 4 műszakos munkarend. A 4 valamiért ideálisabbnak tűnik, mert reggel 6-tól este 6-ig van és 3 pihenőnap bár nem teljesen értem ezt. Szóval reggel 6-ra mennék és este 6-ig dolgoznék és másnap megint reggel 6-ra vagy hogy kell érteni? A másik a szokásos 3 műszak, tudjàtok a reggel, ez is 6-kor kezd. Mivel hónapok óta nincs pénzem és már kezd elfogyni minden ezért muszály lesz elvállalnom valamelyiket ha felvesznek. Maga a munka nem nehéz, könnyű operátori munka. Mit gondoltok, gyári munkások ti melyikben vagytok vagy voltatok? 23L

2020. aug. 7. 17:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha gyarban fogsz dolgozni sosem maszkalsz sokat egyedül nálunk rengeteg ingázó volt és oké nem voltunk közvetlen barátok de nem hagytak egyedül pl a buszmegalloba mindig volt ott valami férfi ismeros.
2020. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
sajnos ahol én megyek 2 megallot ott tényleg nincs senki szo szerint és a a kis táv is már para. sőt villamossal is megyek és azon is vannak kétes alakok főleg reggel. és nem minde gyár ilyen volt ahol mindenki más iranyba ment csak én mentem ellenkező iranyba mert máshogy nem tudtam haza meni ez még 2 muszak volt.
2020. aug. 7. 19:42
 13/14 anonim ***** válasza:
Mindkét beosztásban dolgoztam különböző gyárakban, a 3 műszak előnye, hogy van hétvégéd, ha nincs túlóra és csak 8 órát vagy 8 és felet dolgozol. Ám hosszútávon borzasztó egészségtelen és lélekölő mindkettő, ezért soha többet nem vállalnék ezekhez hasonló beosztásban állást.
2020. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam a 3 nap nappal, 12 órában, 3 nap pihi, 3 nap 12 óra éjszaka, majd megint 3 nap szabad beosztást. Nálunk ezt folyamatos mászaknak hívják azóta is. Őszintén, nagyon jó volt a havi mindössze 15 nap! Ráadásul minden hónapban többre jött ki a ledolgozott óraszám mint a hivatalos munkaidő a hónapban, így mindig keletkezett túlóra is, amit le lehetett csúsztatni. Így szinte minden hivatalos ügyet el tudtam intézni éjszakás műszak előtt vagy után. A szabikat is arra tudtam használni, amire akartam. A fizetés is, a folyamatos pótlék miatt jobb volt mint a 8 órában dolgozóknak. Sokszor már azt éreztem, hogy több időm van, mint a napi 24 óra. Ehhez nagyon sokszor én sem aludtam éjszakás műszak után, vagy csak annyit, amennyit muszáj volt, és pont itt van a probléma! Ezt lehet csinálni egy adott ideig, óráig, de hosszú távon nagyon-nagyon igénybe veszi az embert! Valójában nem is az, hogy éjszaka kell fellenni, hanem a folyamatos átállás nappalról éjszakára, éjszakáról nappalra. A rendszertelenség....Ezért nem bánom már, hogy 7-8 év után váltottam.
2020. aug. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!