Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek mi a tapasztalata: a...

Kinek mi a tapasztalata: a munkahelyen a kollégák otthonról hozzák az ebédet, vagy inkább kijártok étterembe?

Figyelt kérdés

Nálunk ez utóbbi. Egy kicsit azért meglepődtem rajta, főleg úgy, hogy sok női kollégám is van, mégsem főznek, max. hétvégén. Így mi kijárunk kajálni.

Jó, nem annak a felfogásnak a híve vagyok, hogy "csak az asszony dóga főzni", azért kíváncsiságból megérdeklődtem. Többségüknek hétköznap nincs rá ideje, de páran azt is mondták, hogy ők aztán egyáltalán nem.

Nálatok hogy van ez?


2020. szept. 4. 07:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Vegyes. Van, amikor viszünk, van, amikor rendelünk/kimegyünk, vagy bolti készkaját eszünk.
2020. szept. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kis pontosítás, természetesen a rendelt kaja is beleszámít, csak nálunk azt most nem annyira szokták, mert van a közelben egy nagyon jó árfekvésű/minőségű étterem és ott ebédelünk.
2020. szept. 4. 07:34
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

Kolleganő mindig rendeli a kaját pedig ideje az lenne főzni. :D


Én inkább viszek, nem szeretek rendelgetni.

F

2020. szept. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Én nem nagyon eszem bent. Nálunk van, aki így, van, aki úgy eszik, de általában kintről veszik az egyszerű párizsitól kezdve a kínaiig.
2020. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy tök érdekes, most a homeoffice időszak alatt látszott nagyon (bár persze amúgy is, csak pénzbeli különbség volt most jelentős, hogy mennyi maradt hó végén...), itthon alig eszek, dél után jut eszembe, hogy ja reggelizni kéne.

Bent meg beérünk, mindenki reggelizik, fél11kor már az a téma, hogy mit rendeljünk, hova menjünk, ki hozott kaját, délután háromkor mélypontos édességtime... :D És éhesnek érzem magam, ha nem.

2020. szept. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%

Legtöbb helyen van menza.

Nalunk nincs, igy bolti készétel, vagy menürendelések mennek.

Nem semmi lenne naponta ketnaponta fözögetni ebedet es vacsorat is, plane ahol több fö él együtt. (Plusz 2 gyerek, abbol az egyik az apa aki egy lovat is megtudna enni egy vacsorara)

Munka utan otthon kezdödik a 2.müszak.


Föleg a ffiak bagatelizaljàk el a hazi munkat.

A hazimunka az olyan munka, amiert te fizetsz hogy dolgozhass.

2020. szept. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Egyik sem :D

Érdekes vagy véletlen, de én is és a munkatársaim is otthon eszünk. Munkahelyen nem eszem főtt ételt. Nekem az otthon sokkal kényelmesebb, kellemesebb. Munka közben csak valami egyszerűt eszünk, szendvics, péksüti, gyümölcsök. Van, amikor otthonról, van, amikor boltból, pékségből.

Szoktam főzni, de nem minden nap. Ha főzök, abból jut több napra is. És nem mindig én főzök. A férjem is tud és szokott is. És van, amikor inkább étterembe megyünk. Pl. ma korábban végzünk és együtt elmegyünk enni.

2020. szept. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
A többség otthonról hoz kajat. De nem mindenki hoz fott etelt, inkabb csak hideg kajat. Van konyha is ahol minden nap foznek, de 300 emberbol max 80 ebedel ott.
2020. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Vegyesen, sőt van aki hol kijár, hol rendel, hol főz. Gondolom kedv, hangulat, idő stb függvénye.

Egyébként miért kellene mindenáron főzni bárkinek is. 1-2 emberre baromira nem éri meg. Ráadásul rengeteg idő, energia elmegy vele.

2020. szept. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Érdekes, de szinte senki(nél) se főz(nek) nálunk. Bár sokan családosak, és az is lehet, hogy vacsorára is főtt kaját esznek és az az, amit maguknak megfőznek, vagy főz a feleség, de azt is meg eszi a gyerekekkel.



Én igyekszem heti egyszer főzni, amit 2 vagy 3 napig eszek.


Szeretek az "önellátás" felé tendálni.


Nameg amit veszek, minimum 1200 ft, ha főzök, kb 300 ft/kaja. Az én fizetésemnél számít.

2020. szept. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!