Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek közül melyik rontja...

Ezek közül melyik rontja leginkább egy állásinterjú sikerét?

Figyelt kérdés

- Önéletrajz kinézete, szerkezete

- Megjelenés, öltözék

- Viselkedés, beszédstílus


+ szakmai tapaszalat, tanulmányok, bár ezt elvileg már ismerniük kell a cv alapján


Amiatt kérdezem, mert behívtak néhány helyre, úgy, hogy előtte egy jó félórás telefonbeszélgetes is volt, ahol a nyelvtudást is tesztelték, az interjúkon mégis elhasaltam.


Mi az, amit fejleszteni kellene? Csak arra tudok gondolni, hogy valami nem tetszett nekik bennem, de nyilván indokolással ellátott visszautasítast senki nem kap.



2020. szept. 5. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó kettő. Egy szakadt farmer és ing eléggé el tudja rontani a sikered. A viselkedésed meg még tehet rá egy lapáttal.
2020. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem mindenkinel telik Boss öltönyre, bár én nem éreztem szakadtnak magam.
2020. szept. 5. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Én pl. Egy csinos blúzt szoktam felvenni, hozzá illő nadrággal, vagy szoknyával + cipővel. Egyik sem márkás. A lényeg, meg nyerő külső legyen, mert ez az első, amit az interjúztató látni fog. Nem kell ehhez tízezreket kiadni.
2020. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják előttem, megjelenés, viselkedés.

A CV rendben volt, azért hívtak be.

Ha nem alkalomhoz illően öltöztél, tenyérbemászó a stílusod (vagy más probléma van vele), akkor könnyen lehet bukta a dologból

2020. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet olyan hiba is, amire nem gondolsz és amire nem feltétlenül kell hibaként tekinteni. Lehet, hogy valamelyik kompetenciád hiányzott, vagy lehet, hogy jó voltál valamiben, de egy másik jelentkező még jobb/tapasztaltabb volt. Vagy csak egyszerűen nem illettél bele a csapatba. Mivel feltételezem, alkalmazottnak jelentkeztél, nem hiszem, hogy ez a Boss öltönyön múlt volna.
2020. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát az tény, hogy csak ingbe mentem, nem zakóba. Bár ez nem hinném, hogy tényező kellene legyen.
2020. szept. 5. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Van, akinél mind együtt.
2020. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a másik fél szemszögéből nézed, azt kell látni, hogy amikor interjún beszélgetnek veled, akkor tesztelnek is egy csomó szempont alapján. Ki akarják puhatolni a negatív tulajdonságaidat, hogy miért ne téged válasszanak. Olyan ez, mint amikor telefont veszel, és nézed a sok árut, ilyenkor nem azzal foglalkozol, hogy miért lenne jó egyik vagy másik, hanem inkább azzal, hogy miért nem...

Pl. olyanokra lehet gondolni, hogy

- hosszú távra tervezel-e, vagy ha kapsz egy jobb lehetőséget, otthagyod-e őket

- emberileg szimpatikus vagy-e, el tudják-e veled képzelni a közös munkát

- elég motivált vagy-e, szereted-e a munkád, vagy csak lélektelenül melózol a fizetésért


És biztos vannak még ilyenek, mondjuk én nem értek hozzá, csak gondolom, hogy ilyesmi szempontjaik lehetnek. És ezek kiderítésére keresztkérdéseket tesznek fel neked, amiken lehet, hogy elhasalsz, mert nem azt mondod, amit hallani szeretnének (és nem úgy mondod, ahogy ők elképzelnek egy motivált, csillogó szemű munkatársat).

2020. szept. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na igen, kérdés, hogy sokadik elutasítás után mennyire tud valaki csillogószemű maradni.

Az elején még olyan helyekre adja be valaki a jelentkezést, ahol tényleg szeretne is dolgozni, ezután jön a minden mindegy kategória, amikor a legroszabb helyekre jelentkezik, csak hogy ne haljon éhen. Ott azért elég nehéz elhitetni a motiváltságot.

2020. szept. 6. 06:38
 10/10 anonim ***** válasza:
9 En mentem mar olyan helyre, ahova csak ugy jelentkeztem, mert epp azt talaltam, de mikor beertem annyira megtetszett a ceg hangulata (lattam az ott dolgozokat, magat a helyet, stb), hogy mire bejutottam az emberhez, mar tudtam motivaltan beszelni :) Persze kuldtek is el elotte olyan helyrol, ahova mar eleve ugy mentem, hogy ott akarok dolgozni. Keresgelni kell, nem mindig csak az a jo munkahely, amire eleve vagysz.
2020. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!