Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol lehet valahogy jelenteni,...

Hol lehet valahogy jelenteni, hogy szabálytalanul dolgozunk a munkahelyen, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
Pl én most 10 napot dolgozok egyben pihenőnap nélkül de pl ma éjszakás vagyok, holnap végzek hajnalban de holnap még be kell jönnöm délutános műszakra, holnap este végzek de holnapután meg nyitós reggeles vagyok, így gyakorlatilag ma jöttem szombaton de hétfő délutánig haza sem tudok menni, nincs is meg a minimum 11 óra pihenőidő a műszakok között, és a havi pihenőnapok száma is kevés, nekem pl összesen 6 de van olyan kollégám akinek csak 5,ők is így vannak írva össze vissza direkt.

2020. szept. 5. 21:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9es megoldást, hogy mondjuk meg neki,hogy menjen munkaügyi bíróságra..
2020. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nincs valami szerv ami az ilyen dolgokkal foglalkozik? A cég központba már vittem egy levelet az ottani Vezetőséghez (főnököm főnökei) a beosztásunkkal együtt át adtam de nem is válaszoltak egy hete
2020. szept. 5. 22:22
 13/17 anonim ***** válasza:

"nincs is meg a minimum 11 óra pihenőidő a műszakok között,"


A munka törvénykönyve többműszakos munkarendnél nem 11 órát ír elő. Mt 104§(2).

2020. szept. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Látom az 8 óra, akkor eszerint legálisan vannak a tobbműszakos munkarendben dolgozó munkavállalók rakenyszeritve arra, hogy a munkahely közelében csövezve várják meg a műszak végzés után a következő kezdést, mert a két műszak közti időintervallum nem sokkal több, mint az előírt pihenőidő minimuma, és nem tudnak hazamenni, vagy ha hazamennek 2-4 óra "alvás" után jöhetnek is vissza
2020. szept. 6. 00:01
 15/17 anonim ***** válasza:

Munkavédelmi és munkaellenőrzési igazgatóság részére címezz egy levelet, amelyben megfogalmazod a munkakörülményeiteket, akár saját neved nélkül is írhatod, vagy a kollektíva nevében is.

Minden bejelentés kivizsgalasra kerül.

2020. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezeket azért teszik meg, mert tudják, hogy megtehetik, amíg találnak erre balekokat, már megbocsáss. Nem tudom hány éve dolgozhatsz ott, de szerintem a természetes öregedésed folyamatát nyugodtan szorozd meg 3x


Jelenléti ív van?


Bejelent rendesen?


Nav-nál a legkönnyebb feldobni valakit, de én azt mondom, hogy inkább lépj ki, úgy érzem hogy valahogy már átmosták az agyad, és azt hiszed, hogy így kell leélni az életed

2020. szept. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nézd meg otthon a munkaszerződésedet alaposan, amelyben a munkaidőd-pihenőidőd le van írva.

Az megesik aprócska betűknél, hogy túlórát írnak elő, de azt törvény szerint előre kell jelezni bár itt más a szitu.


A szerződés szerinti munkaidőtől te nem térhetsz el, mert azt vállaltad csak be s a munkáltató is.Eltéréséhez új szerződés vagy alkalmi megbízás kell.Lehet mondani szóban, de az elszáll...

Ha baleset érne, akkor jogilag, te mi a fenét kerestél ott munkaidőn kívül, így semmi sem jár neked anyagilag.


Amennyiben a beosztásod s mindenkié a szerződéssel szembe megy, akkor megtagadjátok a munkát szerződésszegésre hivatkozva írásban is a beosztás miatt.

Előtte persze a beosztást lefénymásoljátok-fotózzátok magatoknak is.


Ilyenkor változtatnak a beosztáson vagy fenyegetnek a kirúgással, de erre a munkaügyi bíróságot kell emlegetni számukra s elgondolkodnak( mindenkinek végkielégítés kell fizetniük + bírság ).

Van egy kibúvójuk, de azt nem híresztelem.

Jogi megszorongatástól jobban tartanak, mint egy kis műszak rendezéstől.

2020. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!