Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan esik rosszul? Szerinte...

Jogosan esik rosszul? Szerintetek is igazságtalanok voltak?

Figyelt kérdés

Olyan mérges és szomorú vagyok most. Egy cég (országos) behívott 2 próbanapra, egész végig úgy tűnt, hogy szimpatikus vagyok nekik, 4x rákérdeztek, hogy tetszik-e a hely, milyennek találom azt, amit csinálnak, milyenek a kollégák stb... azt mondták, hogy ma 100%, hogy hívni fognak. Én idióta meg egész nap vártam a hívást.. mondanom sem kell, hogy nem hívtak vissza.

Annyira csalódott vagyok.. végig azt csináltam, amit mondtak, gyors vagyok, tanulékony, rugalmas, van képzettségem😔😔 Valahogy annyira igazságtalannak érzem az egészet. A csaj mosolyogva mondta, hogy “akkor hívlak holnap”.

Jogosan esik rosszul?😔 (Nyilván tudom, hogy azt alkalmaznak, akit csak akarnak.)



2020. szept. 11. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, jogosan.
Nem, ez benne volt a pakliban.
34 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Félhülye, primitív, gerinctelen, büfé-ruhatár szakos HR-es libáktól jobbat ne várj. Egyébként jogos a felháborodásod.
2020. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Jognak ehhez semmi köze. Érthető. Csak ne hergeld magad ezzel, mert nem tesz jót.
2020. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy nem jogos, hanem hogy felesleges ezen kattognod. Nem történt semmi, majd találsz egy jobbat.
2020. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, amit érzel. Volt egy hasonló szitum. Elmentem interjúra, maga a főnök ígérgetett. Nem is kerestem mást. Telt az idő, nem hívott a megbeszélt időpontig. Kerestem, azt mondta, hogy tuti, jövő héten hív. Újra telt az idő, semmi. Harmadszor is eljátszotta, de akkor már mondtam, hogy inkább ne akarjon engem keresni, mert már nem érdekel.


A HR-esek meg még rosszabbak. Ezelőtt nem csináltam semmit, de ha egy ilyet újra bejátszanának, én simán bemennék és kérdezgetném az illetékest, hogy akkor mi van. Nézném szépen, érdeklődnék, hallgatnám a magyarázkodását és eljátszanám az értetlent. Had essen már ki a kávészünete és had idegeskedjen kicsit, ha már ekkora gyökér valaki.

2020. szept. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt játszodták el velem a héten. Borzasztóan rosszul esett nekem is, plusz csak telt az idő. Szerencsére jobbat kaptam, de mivel ez kisváros és új cég, ezért elmondtam az ismerőseimnek, hogy egy szar hely, inkább ne foglalkozzanak vele. Amit adsz azt kapsz, a hír terjed :)
2020. szept. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Naná hogy jogos. Csak nem leszel vele előrébb sajnos :( Én is hasonló szitukat állok ki nap mint nap.


Viszont el felhívtam az ilyet és már csak azért is hogy egy kicsit beégessem.


Általában az szokott történni hoyg elmondom arról volt szó keresni fognak és elmagyarázom hogy nincs semmi baj azzal ha nem én leszek a befutó de annyit azért elvártam volna hogyha már megígérték és direkt kértem is akkor jelezzenek vissza.


Hu ilyenkor micsoda kellemetlen pillanatai vannak a kedves HResnek:))) olyan jó hallgatni

2020. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A csaj nem HR-es, ő üzletvezető, (nem ruhabolt, vagy ehhez hasonló üzlet) szerintem nem rajta múlott, hanem a magasabb vezetőkön, mert vele (és a kollégákkal is) tök jól megtaláltam a közös hangot - na nem mintha ez mérvadó lenne, tudom. Én is gondoltam arra, hogy felhívom, de most hogyan kérjem számon...?

Az a baj, hogy ahol élek, közepes nagyságú város, így nem dúskálok álláshirdetésekben, ezért is esik nagyon rosszul. Nem tudom megtenni, hogy akkor helyette 20 helyre adom be :( Amikor Budán éltem "csont nélkül" 15 szakmabeli helyre be tudtam adni.

Köszönöm, hogy megosztottátok a ti tapasztalataitokat, mindenkié hasznos volt számomra. Akik azt írták, hogy felesleges ezen kattognom, igazuk van, csak annyira egyértelműnek tűnt a jelekből, hogy felvesznek, hogy nagyon szíven ütött.

Mindenkinek kívánom, hogy hamar találjon munkát!!

2020. szept. 12. 10:41
 8/10 anonim válasza:
Jogos, de ennél fontosabb: Gondoldd ki jól megtervezve a bosszúdat!
2020. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Abban maradtatok hogy hívni fog?? Akkor simán hívd fel hogy szeretnél érdeklődni az állással kapcsolatban mivel abban maradtatok hogy fog keresni. Szeretnéd tudni hogy érdemes e tovább várnod vagy felvettek mást. Mivel hogy arról volt szó értesítenek.


6-os voltam.


Nehogy már te érezd magad rosszul... Mindegy hogy HR es vagy üzletvezető... Akkor is bunkó dolog nem reagálni én bizony felhívnám.

2020. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, kétszer is mondta mosolyogva, biztatóan: "akkor holnap hívlak", szó szerint. /Én ezt úgy értelmezem, hogy akkor is hív, ha elutasítanak./

Most már hétfőn nem hívom, mert az is válasz, hogy nincs válasz, gondolom úgy volt vele, hogy rossz hírrel nem keres.

Azóta többször átgondoltam és nem értem mit, hogyan ronthattam el, hogy nem engem választottak. Nyilván valami nem volt oké, csak nem vettem észre. Szerintem is bunkó dolog amúgy, de attól függetlenül nem akarom már hívni, szombaton gondoltam, hogy írok neki egy e-mailt, de aztán lemondtam róla.

2020. szept. 14. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!