Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha 5 kilométerre lakok a...

Ha 5 kilométerre lakok a munkahelyemtől járhatok gyalog dolgozni?Vagy inkább buszozzak?5 km-t sok gyalog megtenni a munkahelyre?

Figyelt kérdés
Kb.háromnegyed óra,ötven perc sétára lakom a munkahelyemtől.Busszal járok,de arra gondoltam lehet jobban járnék ha gyalog mennék.Szeretek sétálni és egészségesnek is tartom.Meg így spórolnék havi tízezret is bár nem ez miatt járnék inkább gyalog.Vagy a gyaloglást hagyjam meg inkább arra,ha túrázni vagy kirándulni megyek? Munkahelyre inkább járjak busszal?Sok lesz oda vissza a 10 km gyaloglás?

2020. szept. 21. 16:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem is elsősorban a gyaloglás a probléma, hanem az hogy ennyi idő alatt nagyon lelehet izzadni. És akkor egész nap ülj abban a ruhában...
2020. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Hát ezt csak te tudhatod, hogy NEKED sok-e vagy sem ennyi táv.


Amiket írnak érdemes megfontolni. Egyrészt hidegebb, rosszabb időben nem váltod ki a bérletet.


Ekkora távon még hűvösebb időben is leizzadsz, bepállasz a ruhába, szóval akkor éri meg, ha van átöltözési-fürdési lehetőség a munkahelyen (vagy alapból olyan munkát végzel ahol ez mindegy).

2020. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

Amit én el tudok mondani:


Leizzadok mint állat, pedig sokat túrázom, de meló után amúgy is kimerülten megy a ruha azonnal mosásba.


Forgalmas utak mellett akkora szmog van, nem feltétlenül egészséges masszívan szívni, akkor már inkább a természet. Nyilván ettől még a mozgás fontos és hasznos is.


Betonon elég halál hosszú távon sétálni, kell egy jó cipő. Én hiába túrázom hétvégente, egy ilyen 1 órás betontaposás főleg "utcai" olcsó cipőben szétveri a térdeimet.

2020. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

Ez még éppen a belefér kategóriába tartozik. Ha bírja a lábad, akkor napi eü.-sétának is megfelel, és fontos, hogy biztonságos környezetben tudod-e megtenni.

A kerékpár is jó ötlet.

2020. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Dolgozni menj busszal,hazafele meg sétálj.
2020. szept. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#14 én szeretek a belvárosban sétálni.Bár 5 kilométert nem szoktam.Igazuk van azoknak is akik azt mondják leizzadhatok mire odaérek.
2020. szept. 21. 18:48
 17/22 anonim ***** válasza:
85%
Ne gyalog hanem bicajjal az sokkal jobb
2020. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Bicikli, roller. En Rakospalota szelerol jartam be az Erzsebet hidhoz biciklivel honapokig.
2020. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bicikli.
2020. szept. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az elektromos roller szívesen kipróbálnám.Úgy vettem észre sokan szeretik.Sok fiatal fiút és lányt látok rollerezni itt Pesten.És egész gyorsan lehet menni vele.
2020. szept. 22. 02:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!