Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valami betegséget elkapnál...

Ha valami betegséget elkapnál a kollégádtól, utólag szóvá tennéd?

Figyelt kérdés

2020. szept. 23. 14:03
1 2 3 4
 21/34 kriszpo ***** válasza:
24%

20-as: Igen, ez valóban nagy probléma. Egyébként szerintem ezt hívják az intelligencia teljes hiányának egyes embereknél.


18-es: Először is szeretném megkérdezni, hogy Ön esetlegesen egészségügyi dolgozó-e vagy laikus? Másodsorban: Tudja-e mit jelent az Evidence Based Medicine (bizonyítékon alapuló orvoslás)?

De hozzászólására reagálva: Eszemben sem volt "megfogni" Önt, csupán a véleményem fejtettem ki az Ön által leírtakkal kapcsolatban. Az Ön által bemásolt, kiragadott cikk az orvosi hetilapból nem bizonyíték az ÖN által elhangzott kijelentésre miszerint: CSUPÁN D-vitamin rendszeres szedésével 100%-ban elkerülhető az influenza. Jó tanácsként pedig annyit, ha elfogad: ne csak a vitaminok segítségével akarjon egészséges lenni (eleget gazdagította már a "Vitamin-guruk pénztárcáját).

UI: Figyelmébe ajánlom, hogy 5 évnél régebbi kutatáson alapuló cikkeket ne higgyen el elsőre, mert mindig van újabb és jobb. (Ezt az egyetemen - ahova járok - ajánlották figyelmembe)

És még egyszer a végére: NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!

2020. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
#9 itt a vàrosban èlt egy fèrfi. Minden nap eljàrt kocogni. Gondolom, hogy sokàig fitt maradjon. Aztàn futàs közben elütötte egy autò. 🙈
2020. okt. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

#22

Gratulálok, okos vagy Pistike, taps taps. Leülhetsz.

2020. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
24%
#23 Sajnàllak, hogy nem èrtetted. Ettől függetlenül köszi, hogy kommentàltad.
2020. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Szóvá tettem bizony. Teleköhögte az irodákat. Két napra rá olyan beteg lettem, hogy azóta is nyögöm. A nő persze próbálta tadadni, de tök ugyanolyan tüneteinek voltak.
2020. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Neki milyen tünetei voltak? Te mész vele dolgozni? Nagyon mérges voltál rá?
2020. okt. 8. 08:35
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Pár eve egyik melótársunk kint "nyaralt" rokonoknal albániában... na onnan hozott nekünk valami olyan influenza szerű megbetegedést, hogy lázunk nem volt, de a torkunk rettenetesen fájt, és 3-4hétig tartott az egész cégnek (6fő), csak suttogva tudtunk kommunikálni egy asztalos műhelyben... na az a lehetettlen feladat :D... elneveztük albánkórnak, azóta is felemlegetjük neki, és ha megy rokonlátogatoba, mindig mondjuk neki, hogy csak nehogy megint hozd azt a fránya "albánkórt"...
2020. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Azt tudjátok ugye, hogy a legtöbb légúti nyavaja főleg és vagy csak lappangási idő alatt fertőz...

Szóval a takonykóros kollégától már kis eséllyel kapjátok el.

2020. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Én tudom, ezért sem értem másokat miért akadnak ki.
2020. okt. 8. 14:23
 30/34 kriszpo ***** válasza:

28-as! Ha ezt vesszük alapul, akkor az az ember akiben lappang (incubatio) a vírus vagy baktérium, az honnan tudná, hogy beteg, ha még tünetei sincsenek. Így nem is tudja megvédeni a kollégáit attól, hogy megfertőzze őket.

UI: a kis esély is esély, főleg ha nem a nátháról beszélünk, hanem más infectioról.

2020. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!