Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 5 éve nem fizetem a tb, mert...

Szivacs007 kérdése:

5 éve nem fizetem a tb, mert azóta nincs munkahelyem. Eddig sehol nem jelzett semmi. Szerintetek kezdjem el fizetni? Attól tartok, hogy utólag be akarják majd vasalni mert feltünik, hogy eddig nem volt fizetve.

Figyelt kérdés

2020. febr. 10. 14:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
neked nem küldenek csekket?pont a hónapban megy ki. nyáron meg elszámolás.
2020. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem kuldtek levelet,hogy fizessem. Bar nem mindig kuldtek,amikor nem volt munkam. 7500 havonta. El tudod utalni. Nav irodaba lehet elintezni.
2020. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Majd fog jelezni.

Újdonság, hogy ha az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre kötelezett nem teljesíti fizetési kötelezettségét és az ebből keletkező hátralék összege meghaladja a háromhavit, a TAJ-szám (társadalombiztosítási azonosító jel) érvénytelen lesz, az egészségügyi szolgáltatás térítésmentesen nem vehető igénybe, amíg a tartozást nem egyenlítik ki.

2020. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
ez nem újdonság
2020. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

16 eves korom ota nincs tb-m most 20 vagyok.

Soha nem kuldtek csekket hogy fizessem, az orvosnàl se jelezte hogy nincs fizetve.

Nem ertem en sem amugy ezt a dolgot....

En is attol fele egyszerre kikuldik az elmult eveket.

2020. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

De bizony az, ez csak idén lép életbe. Eddig térítésmentesen elláttak akkor is, ha nem fizetted a TB-t.


"A törvény kellő felkészülési időt biztosít, mindenki tiszta lappal indul 2020. július 1-jén. Csak az a tartozás számít bele a háromhavi elmaradásba, amelyik július 1-je után keletkezik - emelte ki az államtitkár."


Kérdező, jobban jársz, ha elkezdesz fizetni, mert a tartozásod egyre csak gyűlik és a végén nagyon sok pénzt fognak kérni tőled visszamenőleg egy összegben.

2020. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nyugodjatok meg, ha egyszerre ki is küldik, nem kell egyszerre kifizetni...meg lehet állapodni részletben, azt mondjátok,ha kijön valaki tőlük, hogy nincs semmi ingóságotok a házban...

és, ha lesz munkátok, ott 3. hónap után megjelennek a bértiltások, a végrehajtás alatt lévő ügyek, meg a navos ügyek is. vagy, ha vesztek egy autót, házat...lefoglalják, árverezni akarják, de még akkor is lehet részletet kérni

2020. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
16 éves korod óta nem jártál iskolába?
2020. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

Nem jártam. És csak napi bejelentéses munkahelyem volt. Vagy be se jelentettek.

Amúgy nekem egyik ismerősöm sem fizeti a tb-t aki nem dolgozik meg egy csomó olyan van aki bejelentés nélkül dolgozik eszükbe sincs fizetni.

2020. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
A NAV kiküldi egyszercsak a levelet, visszamenőleg ki kell fizetni. Ettől függetlenül ellátnak (MÉG).
2020. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!