Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudok fejben vissza...

Nem tudok fejben vissza számolni mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most voltam először pénztár gépnél. Eléggé stresszes voltam es bar a gép kiirja a visszajárot, volt aki az összeghez még adott pár száz forintot, és belezavarodtam. Nem tudtam hirtelen akkir most mennyit kell pontosan vissza adni. Ilyenkor mit csináljak? Hogy kell vissza számolni egyszerűen ha még utolag adnak pénzt. Nagyon gaz volt ez a helyzet.
2020. szept. 25. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Más munkakör kéne.
2020. szept. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Mármint kiírta a gép a visszajárót, de te képtelen voltál visszaadni? Akkor tényleg más munkakör kell.
2020. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Miss Endzsi ***** válasza:
50%
Ha a végösszeg pl. 1560 Ft, és odaad neked 2000-ret plusz 40 forintot, hogy legyen apró a pénztárban, akkor vissza tudsz adni neki 400 forintot két db 200-assal. Ennyi a lényege.
2020. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem. Vissza tudtam adni azt az összeget amit a gép kiirt. Csak ha még pluszba adtsk az egyébként mar be ütött osszeghez aprót bele zavarodtam.
2020. szept. 25. 10:09
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Mondhatod nyugodtan, hogy már beütötted, nem kéred az aprót. Sok üzletben el sem fogadhatják utólag.


Mindazonáltal, hogyha fejben nem tudod legalább nagyságrendileg kiszámolni a dolgokat (négyezerpárszázért vásárol, húszezret ad, akkor tizenötezer-valamennyi megy vissza - ha megtoldja pontosra párszázzal, akkor kereken tizenhatezer), akkor ez a munka nem neked való. Sosem szabad teljesen a gépre hagyatkozni.

2020. szept. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor én fogom a számológépet és beutom. Ha nagyon nem tiszta. Igaz pénztárban ülök és van külön számológépem. Vagy ha sok apró van akkor. Köszönöm nem Kérem.
2020. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Írd le papírra, vagy tarts magadnál számoló gépet,kérdezd meg főnököd.
2020. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Miss Endzsi ***** válasza:
22%
Erre tessék most én is elb*szom.:D
2020. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Miss Endzsi ***** válasza:
22%
Mi, nem is rontottam el, minek van leértékelve?
2020. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

A penztargepekbe be lehet ütni hogy mennyit adott a vevö minden aproval együtt es ugy szamolja ki a visszajarot.


Utolag meg nem kell elfogadni töle az aprot

2020. szept. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!