Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két hete dolgozom a munkahelye...

Két hete dolgozom a munkahelyemen, és kikezdtek a kollégák, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felmondani (még) nem annyira szeretnék, bár a beosztás, és a fizetés is egy nagy kupac ...

Dolgoztam már ilyen helyen (vendéglátóegység), de ugye mindenhol más a rendszer. Az első napomon a kollegina mellé mentem a pultba, figyeltem egész nap, illetve takarítottam, mert nagyon gáz volt a hűtő és a mosdók, az egész helyet beszőtték a pókok, stb. Sok mindent nem magyarázott el a kollegina, hogyan működik ezen a helyen, így voltak apróbb gondok az elmúlt napokban, például hogy a kávégép központi egységét kivettem (korábbi munkahelyen ki kellett azt is pucolnunk), és javíttatni kellett a gépet...Most ez a bizonyos kollegina átment egy másik egységbe, és mellém került váltóba egy másik csaj, aki már régebb óta dolgozik a cégnél. Tegnap beszaladtam bemutatkozni neki, hogy tudjuk, kivel dolgozunk együtt, bent volt a főnök is, nem is volt gond, amíg le nem lépett. Ekkor mondta a kollegina, menjünk be, mert pár szót szeretne beszélni velem. Olyan undorító, gusztustalan stílusban kezdett velem beszélni, hogy majdnem kiszedtem a pultból. Kijelentette, hogy reggel büdös volt a mosdóban (tömény ipari hypóval takarítottam ki előtte való nap többször is), az ablakpárkányon por volt (ok), illetve a csempe sincs letörölve. Én mondtam neki, hogy bocs, én kitakarítottam, de sajnos a vízkövet nem szedi le a csempéről a hypo, ahhoz külön vízkőoldó kell, amit már kértem a főnöktől. Erre megjegyezte, hogy milyen lehet itthon a helyzet, meg hogy hogy lehet, hogy valaki nem tud hypoval takarítani. Nem nagyon reagáltam rá inkább, néhány perccel később pedig le is léptem, de azóta is forr bennem a düh. Nem is ismer, nem egy okádék mocsoktelepre ment be utánam, mert tisztaságmániás vagyok, és folyton takarítok, sajnos a csőrendszert a budiban nem tudom megjavítani, olyan képesítésem még nincs. Azt is megjegyezte, hogy volt már "ilyen" kolléganője, akit rövid idő alatt annyira kicsinált, hogy inkább felmondott a lány. Mit csináljak? Nem akarom, hogy szórakozzon velem a parasztja, de nagyon gondot sem akarok magamnak okozni.


2020. szept. 28. 15:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem hagynám magam a helyedben, és szólnék a főnöknek, hogy tegyen rendet. Ha nem tesz, akkor oszd ki te a kolleginát. De lenyelni nem szabad a megaláztatásokat, mert ezek akkor majd még többet fognak megengedni maguknak veled szemben.
2020. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Pár napot adok még neki, mielőtt megismeri a bennem rejlő velociraptort.
2020. szept. 28. 18:19
 13/22 anonim ***** válasza:

11-es vagyok újra:


Hát nem hiszem, hogy pár nap alatt megváltozna, de ha ezt látod jónak, akkor tedd ezt.

De szerintem egy munkahely sem ér annyit, hogy elviseljük az ilyen csesztetéseket, pláne tönkre tegyük magunkat egészségileg mások baromságai miatt.

2020. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én is 2.5 hónapja vagyok új munkahelyen. Ráadásul már túl fiatal sem vagyok. Első két hétben mindennap úgy jöttem haza, hogy nem megyek másnap, utalom, érzem hogy nem fogadnak be, nem tudom hogy miért. Nem vagyok nagyképű, egyszerű, csendes, dolgozos típus vagyok.


Aztán jött egy furcsa szitu, át kellett mennem helyettesíteni egy másik osztályra minden nap pár órát, ott meg odáig voltak, hogy de jó hogy jöttem, mennyire kedvelnek, milyen jo velem dolgozni. Hívtak is, hogy menjek át végleg hozzájuk.


Ezt megtudta a másik osztaly is ahova eredetileg felvettek.. Na azóta mindenki nagyon barátságos és kedves velem, megy a verseny, kinél legyek...Bár nekem ez nem kellemes...


Szóval érdemes kicsit még kitartani, túl hamar ne add fel.

2020. szept. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Eleve az egész munkarend szégyen. Fizikailag és szellemileg is megterhelő.
2020. szept. 29. 05:37
 16/22 anonim ***** válasza:

És nem tudnál máshová menni dolgozni? Jó tudom nem könnyű munkát találni manapság, de lehetőleg ne csináld azt, amit én egyszer anno, hogy már kettesével szedtem a Xanax-ot anno az egyik munkahelyemen, mert annyira rosszul éreztem ott magam. Nem ér ennyit az egész.

Utána már csak egy munkahelyem volt, de ott is hasonló volt a helyzet, úgyhogy onnan is hamar léptem inkább.

Nekem több főnök nem kell, akkor eldöntöttem végleg, ezért inkább a magam ura lettem úgymond, és szabadfoglalkozású elfoglaltságot kerestem magamnak.

2020. szept. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Évek óta akarok vállalkozó lenni, de vidéken nem tudom, mibe foghatnék, és tőkém sincs. Nagyon nincs most erre munka, sok hely bezárt, egyet még tudok, viszont oda lehet, hogy nem vesznek fel, mert egy ismerősöm beajánlott, és nem mentem, pedig vártak (akkor kezdtem itt). Most még egy lehetőség van, amit itt meg akarok próbálni, ha az sem, akkor a párommal kénytelenek leszünk visszaköltözni Pestre.
2020. szept. 29. 07:45
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos tőke nélkül nem nagyon lehet vállalkozni.

Mondjuk én sem lettem vállalkozó, csak mivel van egy kis tőkém, ezért a pénzpiacon fektettem be ezt az összeget, ez lett a "munkám".

Na igen, a főváros azért más, itt valóban több a lehetőség.

Drukkolok neked, hogy sikerüljön megoldanod valahogy végül ezt a problémát!

2020. szept. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem, hogy sikerül.
2020. szept. 29. 10:29
 20/22 anonim ***** válasza:
Úgy legyen! ;)
2020. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!