Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondjak vagy ne?

Felmondjak vagy ne?

Figyelt kérdés

A kollegaimat, a kornyezetet, a fizetest szeretem. A munkat kb palyavalasztasnal rontottam el, nm lett volna szabad tipik irodistanak mennem. Ezzel a munkahellyel az a bajom, h max egy evet akartam itt dolgozni, mellette vallalkozast epiteni. Hogy legyen erre idom, direkt 6 oras munkat kerestem. Ez nm jott be, ugyanannyit dolgozom, mint 8 oraban, bar lecsusztatva/fizuban megkapom. Oszinten szolva egyaltalan nm tudok ennek orulni, mert kiszamithato, nyugis, rovid munkanapokat kerestem, hogy delutan legyen tobb idom. Igy is volt hirdetve, ezzel hitegettek, de most mar inkabb viccelodunk vele.



KB ezek jarnak a fejemben:


A, felmondas mellett: mar egy eve halogatom, tervezem, varok, hogy jobb lesz, jobban tudom megszervezni az eletem, barmi ami segit, de nm tortent semmi/nm talaltam semmi maradando technikat. Kiprobaltam dolgokat, de csak a munkaundorom nott. Az is kerdes a szamomra, hogy mennyire lennek motivaltabb a vallalkozas epitesben. Nem-e csuszok szet meg jobban, vagy belelkesedem? Tudom, ezt nekem kell tudni. Amugy ez koncepcio is volt amikor osszejottunk: dolgozunk, mellette vallalkozas es aztan elobbit leepitjuk, utobbit erositjuk.


B, felmondas ellen: pandemia, fizetes. Parommal mar beszeltunk errol, tudja hanyadan allok es elvileg tamogat. Mm gyakorlatilag is, de azert latom, hogy mekkora kieses lenne ha nm lenne a fizum es alapvetoen abban probal segiteni, hogy hogyan tudjak megmaradni. A napi eletunktre nm lenne hatassal, mert az o fizetesebol elunk, inkabb a biztonsag erzet csorbulna.


Nm vagyok hulye, tudom, hogy kell valahogy penzt keresni, de nekem mar regen betelt a pohar. Csak azert vagyok meg itt, mert nm merek beleugrani ebbe az instabilitasba masreszt nm akaroma kollegaimat szivatni.


Koszonom a konstruktiv hozzaszolasokat!



2020. szept. 29. 09:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegeszites: 30 eves vagyok, tobb munkahelyem volt, tobb orszagban eltem. Most jutottam el addig, hogy mar tudom mit keresek egy munkahelyben, mik a kizaro tenyezok. Most fosulira jarok es azt tanulom, ami mindig is erdekelt. Mar tobbszor kiegtem es kimasztam belole, most megint kezdek belemenni.
2020. szept. 29. 09:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a semmire nem mondanék fel. Vagy elkezdenék keresgélni más melót vagy beindítanám a vállalkozást és amikor kezded látni, hogy van értelme utána felmondani.
2020. szept. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
előbb utóbb ugyis ott fogod hagyni ha most ezt érzed, szerintem akkor hagyd ott ha a másik terved olyan szinten áll hogy ha holnaptol azt kéne csinálod egyből neki tudnál kezdeni az érdemi munkáknak
2020. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne szabad vállalkozásba fognod, mert hiányzik belőled a hozzá szükséges kitartás, ennyire fiatalon azt írod, már többször kiégtél, és te magad sem vagy biztos a saját motivációdban, így nem szabad vállalkozni. Egy vállalkozás kb. 2 év után kezd el jövedelmezni is, van neked 2 éves megélhetésre tartalékod addig is? Új munkahelyet meg a vírus okozta óriási munkanélküliséggel jó eséllyel nem fogsz találni.
2020. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én biztos nem mondanék fel egy olyan munkahelyen, ahol "A kollegaimat, a kornyezetet, a fizetest szeretem." és mellette még fősulira is tudok járni.

Úgysem véglegesnek gondoltad, akkor meg mi a gond?

Munkaundorod lett, de közben motivációra vársz (tőlünk is) a vállalkozásod felépítéséhez.

Hát ha a munkaundor nem elég motiváció, akkor nem tudom mi az!

Azt hiszed másutt jobb lesz?

Lehet, hogy alaposan melléfogsz és a munka ugyan klassz, de ott meg a kollégák a környezet és a fizetés lesz szar. Akkor megint továbbállsz?

Örülj neki, hogy egy érettségivel a mai időkben ilyen munkahelyed van és tekintsd ugródeszkának a jövőépítésed szempontjából!

2020. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egy látszólag semmi komolyabb megterhelést jelentő munka így aláásta a vállalkozási kedved, akkor szerintem nem érdemes vállalkozásban gondolkozni. Mondj fel és keress egy számodra megfelelő állást, ha itt már annyira nem találod a helyed
2020. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jó a fizetés és a kollégák, akkor szerintem ne menj el. Csináld meg amennyit tudsz, ne dolgozd túl magad.


Egy vállalkozás is sok munkát igényelhet, és ha nem jön be, akkor pénzt veszthetsz. Szerintem még gondoljátok át.

2020. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
2023. ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!