Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire megalázó már, ha...

Mennyire megalázó már, ha valaki feleannyi idős, mint én, és magasabb pozícióban van, nekem osztogat feladatokat és engem teremt le, ha valami (szerinte) nem oké?

Figyelt kérdés
Fordítva kéne ennek lennie, taknyos kölyök adja meg a tiszteletet az idősebbnek, nem?
2020. okt. 2. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
A kettőtök kapcsolatáról nem tudok mit írni, altalánosságban viszont azt mondom, hogy a kor egy állapot. És nem feltétlenül jelenti azt, hogy bölcsebb, okosabb, vagy intelligensebb, szimpatikusabb ember vagy. A kor magában nem tisztelendő szerintem, hanem a bölcsesség és a tapasztalat, ami hozzá jár. (Nyílván nem a 90 éves emberek nem tiszteléséről beszélek, kérlek ne értsetwk félre). Lehet jobb nálad, annak ellenére, hogy fiatalabb
2020. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Aki a korral együtt várja el a tiszteletet az valószínűleg saját erőből nem tudja kivívni.
2020. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmilyen szinten nem megalázó, hogy egy nálam tanultabb ember a főnököm. A modor, amivel egy főnök utasítgat egy teljesen más téma...

A bunkó viselkedés nem kor vagy pozíció függő.

Néhány év munka tapasztalat elég volt, hogy az ilyesmit megtanuljam kezelni. Azért főnök nem főnök, de a tiszteletet adjuk meg egymásnak.

2020. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha a munkahelyen magasabb pozícióban van, akkor természetes, hogy ő adja a feladatot és ő b.. le, ha rosszul csinálod.

Ha ez téged zavar, akkor gondolkodj el azon, miért ő a főnököd, és miért nem te vagy őneki.

2020. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a férjem 27eves kora óta 80ember főnöke egy okj-vel.

Valahogy mindig jó helyen volt, szorgalmasan dolgozott és eljutott ilyen fiatalon ide.


1-2ember van, aki nem tudja megemészteni, hogy O fiatalabb, de az összes többi elfogadja és szereti. De ehhez az kell, hogy meglegyen a kölcsönös tisztelet stb. (Amit nem a kor miatt adunk meg a másiknak).


Ennyi erővel minden idős legyen főnök kb 🙂

2020. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

Velem szinte egykoru a fönököm aki egyben tulaj is. Hàt neki se baratja se kutyaja se csaladja. Es a baràtomra pàlyàzik mert jobb ugy sincs neki.

Hàt igy tart ö ott ahol en meg itt ahol.

2020. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
*ahol,
2020. okt. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Fordítva lenne, ha szorgalmasan dolgoztál vagy tanultál volna. De szülinapi tortára nem adnak magasabb pozíciót.

És milyen tiszteletet adjon meg neked? A főnököd. Ha elcseszted akkor megmondja, hogy elcseszted. A semmire ne várj tiszteletet, mert nem kapsz.

2020. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Senki nem érdemel tiszteletet csak azért, mert idősebb. Ha a főnököd, akkor nyilván ő fogja kiosztani a feladatokat és jogosan kér számon, ha valami nem oké. A kérdés alapján azt is megértem, ha ezt bunkó stílusban teszi.
2020. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A kölyök lerövidített néhány munkafolyamatot, amit pont azért szerettünk, mert egész napot betöltött és nem volt az hogy a főnökség elvárt újabb és újabb dolgokat. Ezzel a húzásával előrébb került és a cégnek is várhatóan több a bevétele, de több kollégánál is kivívta az ellenszenvét és tervezzük is jelezni a főnökségnek, hogy vagy a kölyök megy, vagy mi. Kit érdekel a több profit, ha az nem nekünk, ott dolgozóknak megy?
2020. okt. 2. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!