Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan igazságtalan az...

Miért olyan igazságtalan az élet, hogy még le sem idiótázhatod az idegsítő főnököd???

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 23:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10: Mivel mehet el a munkaügyi bíróságra? Hogy kirúgták egy határozatlan idejű szerződésnél? Vagy, hogy létszámleépítés címszóval bármikor máskor, a felmondási időn túl? :D Ne viccelj már.

(Az csak mellékes, hogy mennyi cége egyszerűen lefizeti a munkaügyiseket vagy a munkavállaló semmit sem tud felmutatni a munkáltató ellen. Konkrét példa: Ismerősre munkahelyén gondatlanságból ráesett valami. Elég komoly sérülése lett. Ment a munkaügyre. Az eredmény: A biztonsági kamera véééletlenül pont nem működött és így ráhúzták, hogy ő hibázott.)

2020. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11: Tehát megint a szomszéd sógorának az ismerőse látott valakit, aki már hallatt egy esetről, és ebből általánosítunk...


Hol van az a válaszolló aki a "te érvelési hibád.hu" oldalt szokta linkelgetni?

2020. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12: Nem a szomszéd ismerőséről van szó, hanem konkrétan egy illetőről, akit személyesen ismerek. És a céget is úgy, hogy onnét legalább 10 ember jött már át hozzánk. És konkrétan a cég főnöke is elarcoskodta a saját cégén belül, hogy mit képzel bárki is, hogy őt felakarja jelenteni.


Neked inkább az "üdv a valóságban" szöveget kéne linkelni. Ha meg érvelési hibák: Te mit szeretnél? Te konkrétan nem érveltél, csak leírtad a levegőbe, hogy a kirúgott alkalmazott mehet a munkaügyi bírósághoz... Ez érv? Én legalább láttam az esetről papírokat ember.

2020. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mostmár papírokat is láttál?

Mit írjak le? Ha úgy érzi, hogy jogtalanul rúgták ki, akkor mehet bíróságra. Mit kell ezen érvelni? Joga van hozzá, nem csak akkor ha valaki harmadik fél megindokolja.

De az elején írtam, hogy gyenge általánosítás az egész, ahogy az összes főnök hülye és le kell ütni is. Ahogy továbbra is az egy eset (egy főnök) általánosítunk. Ahogy tudjuk azt is, hogy a sértett dolgozó szavára, pláne távozás után egyoldalúan nem szabad adni egyáltalán. Pláne az alsóbb szinteken.


Ez a szint

2020. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ugyan minek idiótáznád le? Úgyis tudja magáról, sőt még valószínűleg büszke is rá, hogy ezt gondolod róla.
2020. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14: Most már papírokat is láttam? Miért, mikor írtam, hogy nem?


Először azt írtad, hogy nem rúghatja ki a főnök az alkalmazottat, csak mert idióta. Aztán jöttél azzal, hogy mehet a munkaügyi bíróságra. Jogilag meg simán mondhatja a főnök, hogy leépítés volt, nem csinálta az illető megfelelően a munkáját és még ezer dolgot. Valóban lehet menni a munkaügyi bíróságra, senki sem mondta, hogy nem... Arról írtam, hogy általában semmi következménye nem lesz, még durvább esetekben sem.


Amilyen szintről meg beszélsz, az nevetséges. Valószínűleg pont te vagy az a te munkahelyeden, akit pont mindenki utál és felfele nyal. Gratula. EZ a szint.

2020. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!