Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jellemző, hogy az...

Mennyire jellemző, hogy az ember feleslegesen megy el egy állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Esetemben konkrétan egy raktáros-targoncás állásról lenne szó Budapesten az Avonnál. 132km csak oda az út. Ugyebár a benzin nekem sem esik az égből. Előfordulhat, hogy hiába mondom a HR-es nőnek, hogy nekem álom város Budapest, és nagyon fontos lenne nekem ez az állás elhelyezkedés szempontjából? Hogy kell beszélni egy hr-essel?


Mennyire sanszos, hogy feleslegesen megyek? Kérdeztem nem-e godn, ha a forgalom miatt csúszok, azt mondta mindenképp találkozunk, ami azért furi.


Olyan kommentek nem érdekelnek, hogy menjek inkább külföldre.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. okt. 8. 05:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy tuti felvesznek, rögtön interjú végén.
2020. okt. 9. 02:49
 12/19 anonim ***** válasza:
#11: Ha így lenne, nem lenne interjú...
2020. okt. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kérdezte a HR-es, hogy 19.-én tudnék-e kezdeni. Illetve, hogy kezdjek el szobát keresni. Ha veszek ki szobát, még mindig mondhatja, hogy bocsi de nem? Nem volt hosszú beszélgetés egyébként, csak megmutatta a raktárat, illetve kérdezte, hogy milyen műszakot tudnék vállalni. A másik sráctól szintúgy.
2020. okt. 9. 08:04
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy interjú után? Akkor persze. De amíg nem írtál alá semmit, addig vissza is mondhatja
2020. okt. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Igazából volt még egy hely, ahol azonnal mondták, hogy felvesznek, kérdezték mikor tudok kezdeni. Csak ez idén február végén volt, utána jött a vírus. Azóta sem hallottam felőlük.
2020. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szóval lutri az egész.
2020. okt. 9. 14:49
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Egyik interjú sem haszontalan. Ha mást nem, rutint szerzel, hogy kell egy ilyen szituációban viselkedni. Én a Profession-ön egyszerre több állást is meg szoktam pályázni. Általában 10-ből 8-szor be is hívnak. A 8-ból 4-be vissza is hívnak, hogy lehet menni. Nem kell bármit kapásból elvállalni. A Zwack-nál is hívtak targoncázni, de nem vállaltam be a 3×12 órás műszakot napi ingázással. Inkább kerestem mást.


Olyan is volt, hogy már elhelyezkedtem máshol, amikor visszahívtak egy fél év múlva, hogy kell-e még a munka, pedig már az állásinterjún megállapodtunk, hogy nem fogom vállalni. De ha már egyszer felvetted velük a kapcsolatot, szükség esetén talonban tartanak.


Aztán az sem mindegy, hol targoncázol és mit. Volt olyan hely, ahol egész nap csak raklapot kellett válogatni ezerszámra, meg a szemetet kihordani az udvarra. Van olyan hely, ahol egész nap kamiont pakolsz. Olyan is van, ahol egész nap a gépen ülsz, és azzal komissiózol. De olyan is van, ahol kapsz egy vezetőállásost, és kézzel komissiózol 18+ kilós csomagokat napi 10 órában. Az is lehet, hogy raktárosnak vesznek fel, és állandóan készletellenőrizni meg leltározni, optimalizálni kell, vagy zsákolsz kézzel meg békával odabent egész nap. Ha szemetet hordasz, azzal lehet szaporán haladni, legfeljebb szétszórod és összeszeded. De ha Hollóházi fajanszot, akkor egyetlen borítás nagyon sokba tud kerülni.


Szóval az interjúra elmenni sose fölösleges. És nem kell kiöltözni, ha targoncás vagy. Olyan ruhában menj, amiben hétköznap is szoktál járni. Na jó, mackóba ne.

2020. okt. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy nem megyek arra a helyre. Így most szabályosan rosszul érzem magamat, hogy a HR-es hölgyet be hülyítettem, hogy 19.-én tudnék kezdeni... Csak elfelejt. Bár az életrajzom ott van.
2020. okt. 10. 03:55
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Mármint gondolom normális, gerinces ember módjára felhívtad és elmondtad neki, hogy mégsem akarod az állást.

Ebben az esetben semmi nincs belőle, megy az önéletrajzod a kukába, aztán keresnek mást, ahogy letetted a telefont, már el is felejtettek.

2020. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!