Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lelépjek, vagy lázadjak?...

Lelépjek, vagy lázadjak? Letaposnak a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Már 10 éve dolgozom a mostani munkahelyemen. Kollégákkal, főnökökkel nagyon jó a viszonyom. Tavaly egy gyerekkori jóbarátom megkeresett, nincs-e hely nálunk, mert ki akarják rúgni a régi munkahelyéről. Nálunk pont volt üresedés, be is ajánlottam. Szorgalmasan dolgozott, a főnök kedvence lett, s 3 hónapja kinevezte helyettesének. Azóta rá sem ismerek. Azóta nem barátkozik velem, nem érdeklődik, nem keres, ebből vágom, hogy csak érdekbarátság volt, most már nincs rám szüksége. De ami cifrábbá teszi az ügyet, mindenkit kritizál, bírál, ellenőrizget, kezdik utálni. Nem érdekli, ha valaki rossz passzban van, vagy betegen dolgozik, vagy fáradt, kíméletlen mindenkivel, elvárja a tiszteletet, de ő magasról tesz másokra. Engem is cseszeget, folyton kritizál. Be is mentem az igazgatóhoz, hogy ha nincsenek megelégedve a munkámmal, mondják meg, én ettől többre nem vagyok képes, én mindig a maximumot nyújtom, ha ez kevés, megyek máshova. Az igazgató csak nézett, nem értette. Úgy érzem, ebben a közhangulatban már tényleg nem tudok 100 %-osan dolgozni, nincs kedvem egy ilyen basáskodó főnökhöz. Legszívesebben elmennék egy másik munkahelyre, pedig amúgy ez a munkám nekem nagyon jó, és a munkatársaimat is nagyon szeretem, néhányan a magánéletben is a barátaim. Mondogatják nekem, hogy nekem kéne a helyettesnek lennem, mert én megértőbb vagyok velük. De az igazgató ismer, tudja, hogy nekem családom van, nem vállalnám a vezetői szerepet ami plusz munkával, hosszabb munkaidővel jár, nem fér bele az életembe. Nem véletlenül választotta a magát jól benyalizó munkatársat, aki mindent megtett a főnök kedvéért, még hétvégére is hazacipelte a papírmunkát, és most is gőzerővel dolgozik neki. De mi lesz így ezután?
2020. okt. 10. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen,hogy az előző munkahelyéről ki akarták rúgni szerintem...

Szerintem próbálj meg vele beszélni finoman és ha nem változik,akkor menjél tovabb másik munkahelyre.

2020. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A főnökséget nem a te és kollégáid kompetenciája eldönteni. Ha nem akarsz belesimulni a rendszerbe, akkor váltani kell.
2020. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha rosszul teljesítesz és a munkatársaid is, akkor nem lesz sokáig a főnök helyettese. Félti a jódolgát ezért próbál benneteket hajtani, többet,többet,többet. Csak arra figyeljetek, hogy amikor ő is veletek volt és a munkateljesítményetek volt 100%, akkor most az ő helyettesítési segedelmével nehogy 100 főlé emelkedjen, hanem romoljon le folyamatosan 80, 70, 60. Hadd basáskodjon felettetek, sokáig nem kell elviselnetek, ha összefogtok.
2020. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó....ez egészen addig működik ameddig a főnök ki nem bassza azokat akik alul teljesítenek és keres helyettük másokat. Értem én hogy valamit kezdeni kellene a helyzettel de azért megkockáztatni mások munkahelyét hogy valakit talán eltudjanak zavarni ( ha összejön ) az nem biztos hogy fair.
2020. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam.. Csak nekem nem barátnőm volt, hanem régi kolléga. Én hoztam a céghez, erre ki akart túrni.. Ha látta hogy valakivel jóban vagyok, arra az emberre elkezdett "rámászni", közénk akart állni, hogy csak őt szeresse mindenki, elképesztő módon nyalizott minden főnöknek.. Undorító volt, gyomorgörccsel jártam be dolgozni. Több dolgot is csinálok, elkezdte elvenni a munkáimat, olyan indokkal hogy nekem úgyis sok van, majd ő csinálja helyettem. De csak olyat, ami látványos volt ugyan, de igazából kevés munkával járt, mert ezzel is nyalizni akart, hogy ő mennyi mindent megcsinál.. Most ott tartunk, hogy ki akarják rúgni, mert hiába tűnt úgy, hogy jól dolgozik, igazából nagyon nem volt jó semmi amit csinált. Oké, csak nekem erre rámnet az egészségem is, előjött több betegségem ami nem volt eddig.... Nálam 1 év kellett, hogy rájöjjenek milyen is valójában. Remélem nálad is pozitívan alakulnak a dolgok, mert ez nagyon meg tudja keseríteni az ember életét.
2020. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!