Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos, hogy e miatt elszeretnè...

Jogos, hogy e miatt elszeretnèk menni a munkahelyről?

Figyelt kérdés

Egy olyan helyen dolgozom ahol folyamatos munkarend van, 4 műszak, 3x8 óra (dèlelőtt, dèlután, éjszaka), most beakarják azt vezetni, hogy 3x 12 óra legyen, azaz 3 nap nappal, 3 nap pihenő, 3 éjszakázás, èn ezt èvekig csináltam az előző helyemen, ès nem szeretnèm megint, ezèrt mondtam a többieknek, hogy fel fogok mondani, ha ezt bevezetik, sok kolega támogatja, mert vírus van, családos emberek, stb. Èn viszont nem akarok 3 napokat egyfolytában 12-ni, sztem a 12 órázás embertelen dolog...


Jogos e a felháborodásom?


2020. okt. 10. 14:49
 1/10 anonim válasza:
100%
Jogos, keresni kell mást vannak azért mindig emberibb időbeosztású munkahelyek de ezeknél el kell fogadni azt hogy kevesebb a fizu. Bár szerencse kérdése mit fogsz ki.
2020. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs, csak kérdem, milyen az a 4 műszak?
2020. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán értem a kérdést. Mire a felháborodás?

Mármint, teljesen rendben van, ha nem tetszik az új munkarend, nem tetszhet mindenkinek minden, olyan sosem lesz.

Egyszerűen ilyenkor keresni kell egy új munkahelyet és ha van jobb fizetés/időbeosztás/munkabeosztás vagy bármi ami miatt a másik állást többre értékeled váltani kell.

De a háborgás nem csak értelmetlen hanem nem is értem ezen miért kell.

2020. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
teljesen jogos
2020. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es, a 4 műszak úgy jön ki, hogy egy héten 7x3=21 műszak van, 5 műszak/héttel (40 óra/ember) ezt 4 csoporttal lehet lefedni (20 műszak + 1 leállás/karbantartás/akármi), de össze-vissza kell forgatni a csoportokat délelőtt/délután/éjszakába.
2020. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, jelenleg így van, ezt akarják a 12 órás rendszerre lecserèlni, azaz 2 műszak dolgozik váltásban, 2 meg pihen, közben forgatva a csoportokat... Sztem ez embertelen, minden 2. hèten èjszakás vagy...
2020. okt. 10. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
az éjszakás műszak bármilyen gyakoriságban embertelen
2020. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neked embertelen, másnak nem. Váltani kell. Ha több ember támogatja mint nem, akkor úgyis az lesz.
2020. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
43%

"fel fogok mondani, ha ezt bevezetik, sok kolega támogatja, mert vírus van, családos emberek, stb"


Ha azt, hogy rosszul vannak osztva a műszakok is a kamuvírusra akarjátok hárítani, akkor bmeg a magyar ember tényleg egy egysejtű szintjén áll.

2020. okt. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9: Szövegértés gondolom megy. A leírtak lényege, hogy sok kolléga bólogat, és mindent elfogad, nem mernek felmondani, mert félnek, hogy a vírushelyzet miatt nem találnak időben új állást. Próbálj lehiggadni, és 100%-ban értelmezni, amit olvasol!
2020. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!