Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tart a karriered? Elérted...

Hol tart a karriered? Elérted már a csúcsot, vagy tudnál hova ugrani?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A 10.-rōl lefelé
2020. okt. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még tudnék hova ugrani, és a mostani munkahelyemen meg is rekedtem, befagyasztották a képzéseket. Szóval elkezdtem munkahelyet keresni.
2020. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még maximum 2 szintet szeretnék feljebb lépni a szakmámon belül, de ez már annyira nem fontos. Vezetőnek csapnivaló lennék, nem is vágyom ilyenre és nem is vágyom sokkal több felelősségre, mint most. Számomra a lényeg a rugalmasság, a teljes távmunka, jó fizetés és hogy nagyjából szeressem, amit csinálok, a hosszútávú célom kétlaki életet élni két különböző országban.
2020. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Hova tudnék ugrani? A kilátástalanságom elől talán a Margit hídról a Dunába.
2020. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
7 éve munkanélküli vagyok, minden jó
2020. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Karrier?Én már nem akarok karriert építeni se multinál se a közszférában.Dolgoztam mindkét helyen.Persze gyerekként én is ilyen karriervágyó voltam, akkor is/már az volt a korszellem.Közben rájöttem, hogy nem nekem való ez, egy idő után akármennyit dolgozol az nem elég, hogy fentebb lépj a tehetség/munkamennyiség inkább megakaszt és a jópofizás kell meg a sumákolás, okoskodás , stb. na ez nekem nem jön be.Nem mondom, hogy a pénzt meg a "hatalmat" nem irigylem néha meg a kiszámíthatóbb(...?) "életet". De pl. nekem a közszférában kifordult a gyomrom a választások előtti időszaktól.A multinál meg a tekintélyelvű rendszerekhez nagyon hasonlatos munkamódszerektől.
2020. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Karrier? Munka?

Sehova nem vesznek fel. Eddig legalább lehetett menni a közeli városba sorra, de már ott is állandó a túljelentkezés a vírus kezdete óta, szóval még az is kilőve. Fiatal, elszánt burkoló vagyok érettségivel, aki imádja a szakmàjàt, és nem tudom mit kezdjek az életemmel.

Ugrani én is maximum a tizedikről tudnék a szégyen, a kilàtàstalansàg és a kisebbségi komplexus elől.

2020. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég kezdtem az építkezést, egy fokkal már feljebb is emelkedtem. Nem nyugszom itt meg, viszont ez olyan szintü változás és leterhelés nekem hogy egyelőre úgy érzem, a "túlélés" ezen a lépcsőfokon a legfontosabb :)
2020. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sehol, nem találok munkát, pedig még a cégeket is felhívom hogy érdeklődjek, de csak az elutasítás jön. Pár hónapja végeztem építészként, azóta hasztalanul töltöm az időmet. Hálás köszönet a kormánynak, amiért felfüggesztették az új gyakornoki programot, mely lehetőséget "bértámogatást" nyújtott volna a pályakezdőknek, azaz bértámogatást a kaptak volna utánunk a cégek. Tudni illik, nem éri meg a cégnek betanítani építésvezetőnek,kb 4 hónapig nem termelek hasznot, irodai munkáról már nem is beszélve. Segédmunkásnak bezzeg felvennének, félre értés ne essék, tisztelem a melósokat, én nem tudnék 10-12 óra napi nehéz fizikai munkát végezni.
2020. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kétszer vettek fel a szakmámnak és a tanulmányaimnak megfelelő állásra. (Mindkét esetben a tanfolyami OKJ legeslegvégén és az esti egyetem legelején jártam, rengeteg önálló tanulással, készülő, vállalható referenciamunkával).

Az elsőről kiderült, hogy egy mini, 4 fős, pár hónapja alakult Kft-nél KATA-ztattak volna, otthonról, 4 órában, gombokért dolgozzak egy komolytalan projekten, tanulás gyanánt, de segítséget azt nem kapok. A többit oldjam meg magam.

2 hónapra rá már a másiknál kezdtem, ott is KATA. Külsősként egy nem túl korszerű gondolkozású kis multinál, de kiderült, hogy nem is az a munka, mint amit ígértek, ja és a munkaidőmmel is játszottak (most csak heti 25 órát dolgozhatok, most többet, most 40-et, most mégse 40-et..), ja, heti 5 nap be kell járni, most, a COVID alatt (COVID előtt is volt már home office, de elvették a nyáron), ja napi 2 órát utazom, megbecsülés 0, kommunikáció gyér. Szakmailag semmiben se semmiben nem fejlődök. Nemhogy abban nem, amire a jelentkezéskor és az interjú alatt számítottam, hanem MÁSBAN SEM, annyira tré a működésük...


Augusztus óta igen aktívan keresek másik munkahelyet, már volt több ismerősi ajánlásom is. Interjúkra már legalább be-behívnak.


Diákhitel van, szakmailag az is többet érne, ha önállóan tanulnék otthon, a légkör se jó, szenvedek bent. Magamat ismerve pár héten belül fel fogok mondani a semmire.

2020. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!