Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatónak van köze ahhoz...

Munkáltatónak van köze ahhoz kinek a számlájára kérem a fizetésem? Jogi forum szerint oda kötelesek utalni ahova én kérem, semmi közük hozzá az kinek a számlája

Figyelt kérdés

Azt írják és ez van a céges szabályzatban is, a munkáltató a munkavállaló által megjelölt belföldi számlaszámra utalja a havi munkabért. Szó szerinti idézet.

Nincs ott hogy Kovács Pistikének csak Kovács Pistike számlájára utalhatnak.

Szóval ha én írásban leadom, hogy a fizetésem a mai naptól XY számlájára kérem (bárki is az az XY semmi közük hozzá) akkor oda kell utalniuk-nem?


2020. okt. 17. 14:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha én írásban leadom, hogy a fizetésem a mai naptól XY számlájára kérem (bárki is az az XY semmi közük hozzá) akkor oda kell utalniuk-nem?"


De. Így van.

2020. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Na mert nem ezt tették. Azt mondták csak az én számlámra utalják kérésem ellenére.Ez volt a múlt hónapban. Erre megszüntettem a saját számlámat így oda már garantáltan nem utalnak.

Ennek eredménye hogy itt van okt. 17. és még nem kaptam meg a bért. A régi számlára nem utalhatják mert megszűnt, az újra nem utalják mert nem az enyém, kézikassza nincs száz éve így kp fizetés sincs.

Mi lesz a patthelyzet vége?

Mert ha hétfőn nem kapok bért, akkor irány a szokásos közjegyzői fizetési meghagyás, ha az sem jön be, akkor meg vagy per vagy egyből végrehajtás.

2020. okt. 17. 15:08
 3/35 anonim ***** válasza:
18%

Aztán meg megkapod a felmondást.


Ezt akarod??


Nem agresszív kismalacként kell azonnal perrel fenyegetőzni, hanem beszélni a pénzügyessel.

2020. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

" hanem beszélni a pénzügyessel."


egy írásos nyilatkozat leadása hogy dátum-tól ide kérem a fizetésem számlaszám név az nem elég? Kettő hónap alatt? Mi kéne még?

2020. okt. 17. 15:17
 5/35 A kérdező kommentje:

"Aztán meg megkapod a felmondást."


nem úgy néz ki hogy ez engem nagyon meghat, magamtól adom be igen hamarosan. Emiatt, emiatt is.

Ha kirúgnak,az csak külön nekem jó, mert akkor még végkielégítést is adhat.

2020. okt. 17. 15:18
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Azon felül, hogy igazad van, hogy nem kötelező a saját számládnak lennie, nem értem, hogy miért szüntetted meg a saját számládat.
2020. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm fizetése is az én számlámra jön, sőt az apjának a nyugdíja is. Nem vagyunk házasok.

Ha az egyik cég megteheti, akkor a másiknak miért tilos?

Még visszaélésre sem lehet következtetni, mert akinek valamilyen tiltása van, azt a munkahely köteles levonni és a már csökkentett összeget elutalni.

2020. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
14%
Keress valakit, akit szintén Balázskának hívnak! Neki majd biztos utalják.
2020. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
64%
8: bennem is felmerült.... :-DDD
2020. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
64%
Akinek a számlájára utaltatod a fizud, attól a személytől vigyél egy beleegyező nyilatkozatot, ez kell hozzá. Amennyiben ezt beviszed, úgy kötelesek oda utalni, ahová kéred. De kérdd akkor kp-ben, nem kötelező, hogy legyen számlád.
2020. okt. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!