Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viselkedjek ha tudom,...

Hogyan viselkedjek ha tudom, hogy kibeszélnek a kollégáim, de ha kettesben vagyok velük, akkor meg jópofiznak? 24/L

Figyelt kérdés

Mindegyik nő, és egy kivételével velem egykorúak. Ha úgy adódik, hogy kettesben vagyok az egyikkel, akkor az meg kibeszéli nekem a másikat. Viszont ha összejönnek, engem beszélnek ki. Úgy teszek, mintha nem tudnék róla, viszont már másképp bánok velük. Pl múltkor rámírt az egyik, hogy el tudom-e vinni reggel munkába, én meg azt válaszoltam, hogy nem, mert elromlott a kocsim, aztán valamelyik nap meg egy másik írt rám, hogy el tudom-e vinni, én meg azt írtam, hogy nem, mert késni fogok. Erre el kezdtek flegmáskodni, aztán meg viccelődni. Bezzeg ha valakit helyettesíteni kellett, mindig nekem szóltak, hogy ők nem érnek rá, nekem kell bemennem szabadnapomon is. Mindig bementem. De mikor 2x nemet mondtam, mert fontos dolgom volt, nekem álltak, hogy milyen vagyok már...

Ez most komoly? Hol élünk? Ti mit tennétek a helyembe?



2020. okt. 24. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez van,ha nők vannak összezárva. Minden munkahelyen van furkálás,ez ilyen. Meghallgatok mindenkit, de igazán nem érdekel mit mondanak. Egyszer volt,hogy 2 nő egymást mocskolta,mindig nekem mondták. Odahívtam mindkettőt és leordítottam őket,hogy rendezzék le egymással,mert elegem van.. óvodás szint. A vicc az volt,hogy én voltam 24,ők meg 40 feletti "érett" nők. Ne foglalkozz velük és soha ne mondj semmit a magánéletedről. Ne legyen mit kibeszélni. Én is így tettem.

32/n

2020. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha olyan a munka kapcsolatotok,és úgy érzed,emberileg is olyan a főnök,beszélnék vele.

Abszolút nem vagy köteles őket furikázni.És a szabadnapjaidon sem vagy köteles bemenni,hacsak nem a főnök kér meg erre.

Ami úgy általában: légy kedves velük (mégha látszat is),de légy távolságtartó.

Ha nincs megoldás,tudod nit kell tenned (keresel másik állást).

2020. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mivel sokszor beszélnek a magánéletükről, be akartam illeszkedni, és én is meséltem egy kicsit, amit már bánok. A főnök meg egyiknek a nagybátyja. Eléggé laza, vele nem lehetne ezt megbeszélni. Mindenesetre köszönöm nektek :)
2020. okt. 24. 21:25
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Nyugtasson a tudat, hogy mindegyik nő ezt csinálja. Nálunk 8-an vannak, 3 muszakba, én vagyok a felettesük, én 8-tol 4ig vagyok. Egész nao azt hallgatom, hogy furkálják a masikat, műszakváltáskor jön a másik csapat és az is folytatja
2020. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Gyuuu nem semmi. Nem szeretek nőkkel dolgozni, mert mindenhol ez megy. A középsuliban is ugyanez volt. Ráadásul olyan osztályt fogtam ki, ahol csak lányok voltak. Ment minden nap a veszekedés, kibeszélés. Nem értem amúgy, pedig nőből vagyok én is. Miért beszélik ki egymást, aztán nyalnak egymásnak?
2020. okt. 24. 21:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nőként mondom hogy sajnos tényleg nem jó ha sok nő összezárva dolgozik, de azért van kivétel, nem állítanám hogy minden nő ilyen.

Bár kérdező nálatok csak kettő van ezért csak arra tippelek higy egyszerűen csak kifogytál két rosszindulatú embert. Jól teszed hogy tartod a távolságot. Csak annyit mondják nekik amit nem bánsz ha visszamondanak, és csak akkor tegyél szivességet nekik ha ők is tesznek ami nem hiszem hogy gyakran meg fog történni.

2020. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem csak kettő van, hanem 4.
2020. okt. 24. 21:48
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, mi ez a nagy nőgyűlölet ebben a témában. Én dolgoztam nőkkel is, férfiakkal is együtt, és a férfiak éppen ugyanannyira pletykásak és fúrják egymást egymás háta mögött, mint a nők. Ez személyiségfüggő, hogy ki az, aki nem ilyen, nem pedig nem függő. Sajnos mindkét nemben több van, aki pletykás és rosszindulatú, mint aki nem. Ebbe csak beletörődni lehet, változtatni úgysem tudsz rajta.
2020. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmitmondó dolgokról, szakmai dolgokról érdemes beszélgetni az ilyen emberekkel. Időjárás, főzési praktikák... Kimeríthetetlen források, amelyeket nehéz kiforgatni és ha torzulnak információként, akkor sem árthatnak neked.
2020. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2020. okt. 24. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!