Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatalok,terveztek külföldön...

Fiatalok,terveztek külföldön dolgozni,vagy inkább itthon maradnátok és itthon boldogulnátok?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 19:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10#Ez igaz,meg hát sok esetben örököl is az ember
2020. okt. 30. 12:26
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően idehaza tervezünk. De ezt úgy, hogy nem akarunk gyereket. Ha a jövőben mégis úgy éreznénk hogy akarunk, akkor kiköltöznénk külföldre mindenképp.
2020. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Itthon akarok vállalkozást egyetem után, és abból akarok meggazdagodni. Ha elég nagy vállalkozássà nőttem ki magamat, akkor külföldön is vàllalnék munkàkat.
2020. okt. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Amint megkapom a diplomámat, húzok ki külföldre. Addig még van időm, úgyhogy ráfekszem a nyelvtanulásra, és szerzek felsőfokú angol és német nyelvvizsgát. (Közép már megvan.)

Olyan végzettségem lesz, amivel Magyarországon is jól lehet keresni, de a nyugati fizetésekhez képest az is kevés.

De nem csak a pénz miatt akarok elmenni innen. Az országban uralkodó közhangulat, és az emberek mentalitása nekem nem jön be, ráadásul úgy érzem, nem arra halad az ország, amerre én szeretném, vagy amilyen országban én élni szeretnék.

A gyerekeimet biztos hogy nem itt fogom felnevelni. Volt szerencsém a magyar közoktatáshoz, de ennyi elég is volt belőle.

Azt viszont nem zárom ki, hogy egyszer még visszajövök, mert nem tudhatom mit hoz majd az élet.

2020. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Na gyerekek, én szombat óta már kint is vagyok :D megszabadultam Magyarorszagtol <3
2020. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%

21 éves egyetemistaként engem elkeserít ez az ország, ez a rendszer amiben élünk, az új törvényjavaslatok. Ráadásul Kelet-Magyarországon élek, itt a fizetés is a béka feneke alatt van,egyszerűen én nem látok itt élhető jövőképet.

Egyetem után mindenképp külföldre megyek, ha egy bizonyos összeget félretudnék tenni,évek múlva talán visszajönnék,de csak a család miatt.

2020. dec. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én jövőre tervezek lelépni innen, nem akarok itthon maradni. 3-4 éve dolgoztaok itthon egy multinál, ígéretek ellenére nem léptettek elő, fizetést ugyan kapok, de nem érzem hogy tartanék valahova. Miközben látom, hogy többre vagyok képes mint amit most csínálok. Nem dícsekvésképp de angol mellett beszélek 3 nyelvet. Nálam a fő ok hogy melegként semmilyen jövőt nem látok és egy olyan irányba megy az ország - szép, lassan - amivel nem akarok azonosulni.


30/F

2021. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20%
Nettó 500 megvan, saját lakás, kocsi is. 2 diplomám van. Nekem jó Magyarországon, konzervatív ország, nekem a liberális túlkapások egyáltalán nem szimpatikusak. Voltam már több országban, éltem is máshol. Itt érzem itthon magam. Külföldön sincs kolbászból a kerítés, aki itthon csak minimálbért tud keresni, az külföldön is csak azt fog. 🤔
2021. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

18: nekem is megvolt ennyi pénz, AMIG Magyarországon éltem, sőt valamivel több is a szép kártyával. Emellett a legdrágább négyzetméteraras agglomeracioban van saját házam és lakásom, kocsim is van. (0 hitel) Nem a kozepreteghez tartozok btw.

Bár Nekem csak egy diplomám van.

Nem feltétlenül ilyen nyomorult materialista szrsagok miatt mentem ki, hanem mert a szrragast és ezt a toxik légkört nehéz elviselni. Vagyis az értelmes ember ezt képtelen tolerálni.

Mire gondolsz külföld alatt, hogy nincs kolbibol a kerítés? Meg "libsik "? Európa legketesztenyibb és leggazdagabb országában élek. :D Ennél konzervativabb, mégis haladó gondolkodásúbb néppel még nem találkoztam.

Ráadásul itt Pl Dec. 24, vízkereszt, Mária mennybe menetele is ünnepnap. Magyarországon mi az ünnepnap? Csak a kötelező: pünkösd, húsvét és karácsony. Hu de konzervatív, huuu de keresztényi bszod. :"D

Az utolsó mondatod nettó baromság.

Nézzük csak pl a takaritokat: lassan többet keresnek itt, mint egy diplomás irodista, munkaidejuk is kevesebb, keményen védi őket az Arbeitskammer.(ami amúgy tökre érthető, míg Magyarországon szrba sem nézik az embert ezzel a szakmával) Haggyjuk már ezt a bullshit dumát. Boldog karácsonyt

2021. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Melyik országban élsz?
2021. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!