Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdő munkanélküli?

Pályakezdő munkanélküli?

Figyelt kérdés

Végeztem az iskolával. De még nem tudtam munkában elhelyezkedni.


Hova kell bejelentkezni hogy munkanélküliként kapjak Tb-t?


Köszönöm előre is. :)



2020. nov. 1. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell munkanélkülinek lenned ahhoz, hogy legyen ingyen tb-d. Amennyiben efóval dolgozol, vagy van egyéb olyan jövedelmed, ami igazából hivatalosan nem számít jövedelemnek, setlegcesti tagozaton tanulsz akkor már megpàlyàzhatod az egy éves ingyen tb-t. Nekem is az van, azért tudom. Hozzád legközelebbi kormányablakba bemész és megmondom hogy szeretnél ingyen tb-t intézni, nem volt még neked soha, nincs jövedelmed. Ott át fognak küldeni a megfelelő osztályra, kitöltöd a nyomtatványokat(nem lehet a neveden autó, ház, lakás, stb). Vagyonnyilatkozat szerűséget fogsz kapni, és ellenőrizni fogják, hogy igazat írtál-e. Kb két-hàrom hét az elbírálás (nekem kettő volt), utána postán jön egy dokumentum, és onnantól van tb-d(ha megkapod). A fennmaradó időt ki kell fizetned azonban, a NAV-tól kell majd csekket kérned. Ja, és miután lejárt a tb-d utána 45 napig még van, ebben a 45 napban még semmit nem tudsz intézni tb-vel kapcsolatban.
2020. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben egyébként ebben az egy évben valamilyen változás történik (lakcím, lesz munkád, vagy bármi) azt jelezned kell feléjük.
2020. nov. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De akkor ha még a diákom miatt jár dec.15-ig akkor addig nem lehet ezt intézni?
2020. nov. 1. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de dec 16-àn már intézheted. Nekem is ugyanígy volt. Esetleg addig bemehetsz megkérdezni, hogy majd pontosan hova kell majd menned, stb.
2020. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A szüleimnél lakom és hát nem keresnek rosszul. 22 éves vagyok.


Igy jár a Tb támogatás vagy így nem mert egy háztartásban élők jól keresnek.?

2020. nov. 1. 19:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Az nem számít. Csak az számít, hogy neked mid van, és mit csinálsz.
2020. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!