Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok ismerősöm van homeoffice-b...

Sok ismerősöm van homeoffice-ban, és mégtöbb, akiket nem ismerek, mégis rengeteg autó van az utakon, mért?

Figyelt kérdés
Ha ennyien otthonról dolgoznak, akkor sokkal kevesebb embernek kéne 4 óra felé kocsiba ülnie, nem? Nem értem.
2020. nov. 3. 19:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy hova vagyok bejelentve akkor? És megismétlem, az az irodaház semmi a Föld lakosságához képest. Az értelmi szintemről meg ne alkoss véleményt egyetlen válasz alapján. Én sem írtam, hogy első osztályos kisiskolások gondolkodnak csak ilyeneken, pedig megtehettem volna. Ráadásul semmi okod nem volt gúnyosan válaszolni. Semmi bántót nem írtam. A lakcímemet meg küldd már át, mert úgy tűnik, eltévedtem. Te biztos jobban tudod, hol élek.
2020. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Draga, talan mennek a gyerekekert oviba, suliba
2020. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Home office-ból leginkább irodisták dolgoznak, közülük meg ha nem is feltétlenül a többség, de sokan tömegközlekedéssel járnak, mert sok irodakomplexum van belvárosban, olyan helyeken, ahol nem megoldható normálisan a parkolás. Én is irodánál dolgozom, home office-ban vagyok, nálunk pl. a vezetőkön kívül 1-2 ember kivételével senki nem kocsival jár, legalábbis hétköznap, dolgozni. Amúgy meg sok olyan munkakör van, ahol igenis kell menni dolgozni; sokan imgáznak.


Én pl. tömegközlekedésen abszolút látom az utasszám csökkenését. 8-9 körül covid előtt pl. 1es villamosra Zugló Vasútállomásnál felszállni kész Éhezők viadala volt, most meg még ülőhely is van.

2020. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, most 3-ból 1 ember home office-ban dolgozik, az 33%. Nekik a 66%-uk végez 4 és fél 5 között a munkahelyén, szóval már csak 22,2%-nál járunk. A délután 4 és fél 5 között autóban ülők mondjuk 50 százaléka ül közvetlen hazautazás céljából autóban. Szóval marad 12,1%, ami annyit tesz ki, hogy te most délután 4 és fél 5 között 12,1 százalékkal kevesebb autót látsz az utakon, mint a vírus előtt. Ez azért annyira nem sokat nyom a latba. És még akkor nem vontam ki ebből azokat, akik bár home officeban dolgoznak, de délután 4 és fél 5 között autóban ülnek (pl. vásárolnak, elhozzák a gyereket az óvodából, stb.)
2020. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, az első évadban ki lett adva az utasítás, hogy aki tud, maradjon otthon, ahol lehetséges, vezessenek be távmunkát. A második évadra két dolog változott:

1. #maradjotthon-ról szó sincs, aki home office-ban van, az vagy cégnél dolgozik vagy valakit tartja a hátát azért, mert hazaküldte, így lényegesen kevesebb ember dolgozik otthonról, mint tavasszal.

2. az óvodák, iskolák még nyitva vannak, a kisebbekért ugyanúgy menni kell. A nagyobbakkal meg tele van a tömegközlekedés. Nem csoda, hogy aki teheti, inkább autózik.

Azt is tegyük hozzá, hogy a home office-ban dolgozók munkarendje nem változott, ha el kell mennüik valahová, azt a munkaidejük után teszik.


Nekem egyébként tavaszhoz képest elenyésző azoknak az ismerőseimnek a száma, aki home office-ban van.

2020. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Megy a gyerek(ek)ért.

Eddig biciklizett (mint én pl., de már most nekem hideg van, és délután sötét, sajnos van egy szakasz, ami nincs kivilágítva)

Eddig tömegközlekedett.


Nemcsak a Nagyfalu van Magyarországon. Például a város, ahol lakom, megyeszékhely, és a 15 km-re lévő munkahelyem közt NINCS tömegközlekedés. De a városban is több, mint pocsék.

2020. nov. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Külföldön élek, itt szinte minden irodista homeofficeban van. Ettől még egy csomóan vannak az utcán minden nap, rengeteg a nem irodista, rengetegen vannak akik most épp nem tudnak dolgozni, vannak akik eddig se dolgoztak, vannak akik épp szüneten vagy szabin vannak, de ez tök lényegtelen igazából.

Ráadásul a homeoffice egyik előnye, hogy akkor megyek ki bármilyen okból amikor akarok ha épp nincs megbeszélésem, szóval simán kimegyek délután 2kor sétálni egyet, vagy 4kor vásárolni, vagy tök más időpontokban, munkaidőben. Attól még hogy itthonról dolgozom, nekem is vannak szüneteim :D

2020. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!