Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok huszonévesnek nincs...

Sok huszonévesnek nincs munkahelye, félretett pénze?

Figyelt kérdés

2020. nov. 4. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

Miért nincs ? Mert nem akartok dolgozni !

Azonnali fél milliós fizetés kellene meg kötetlen munkaidő .

erre tanít beneteket a tv !

2020. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Elég soknak lehet, mert sokan gyűrik a fősulit, egyetemet, ami mellett nem biztos, hogy zsíros meló pottyan be :) De hé, 20 évesen még nem kell kacsalábon forgó palota, még csak az élet elején vannak, jó ha pár százezres megtakarításuk van a számlán.
2020. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Ha huszonévesen sincs még nekik, akkor mit csináltak 18-19 évesen?
2020. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Akiket én ismerek, túlnyomó többségben dolgoznak. Aki nem, értsd egyáltalán nem keres, vagy nem tud megmaradni sehol, ott általában az élethez való hozzáállásbeli komoly problémák húzódnak.
2020. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem mindegy, hogy 20-as évek elejéről, vagy végéről beszélünk-e. Az elején még lehet kevesebbnek van megtakarítása, főleg ha egyetemre jár. A vége felé azért az én ismerősi körömben mindenkinek van. Persze nem ugyanakkora, de van.
2020. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

#3 mégis mi a kékeres f*szt csinált volna? Tanult, mint minden normális ember ennyi idősen. Valaki évvesztes, és ennyi idősen érettségizik. Aki gimnáziumba jár, szakmája sincs ennyi idősen, aki nem, az pedig technikusin tanul még. A nyári diákmelókból meg semmilyen extra megtakarítást nem lehet halmozni, maximum pár terhet levesz a szüleiről vele az ember.

Kérdező, a huszas évek elején-közepén bőven beleférnek olyan időszakok, amikor az ember keresi önmagát, esetleg szakot vált egyetemen, és hagy egy gap-yeart mondjuk. Az is valós dolog sajna, hogy az egyetem után nem tud valaki egyből elhelyezkedni, meg hogy egyetem alatt nem kap zsíros gyakornoki melót, max trógerol valahol bagóért. Megtakarítást meg hagyjuk is, aki nem kap rendszeres zsebpénzt egyetemista korában, vagy nem örököl, az szar helyzetben van nagyon. Fél alatt van kb mindenkinek, lassan növekszik csak. 30 körül már van azért bőven annak, aki pénzügyileg tudatos és nem lógatja a lábát. persze valaki már multimilliomos nyilván 20 évesen, saját erőből :D.

2020. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem pl van munkahelyem, mellette levelezőn tanulok egyetemen. Nehéz, de muszáj voltam elkezdeni az életet :) Félretett pénzem még nagyon nincs, de remélem idővel lesz
2020. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#6 - mint minden normális ember? én ebben a korban vagyok, de már dolgozok. (IT) (szakgimnáziumba jártam)
2020. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van munkahelyem es par százezer felreteve, a kornyezetemben ez az átlagos.

25/L

2020. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár már elmúltam "huszonéves" de mit értünk annak?


Mert nem mindegy, hogy 21 évesen még nagyban tanulmányaid közepén vagy, vagy 29 éves vagy több év munkával a hátad mögött.


Az sem mindegy, hogy mi a háttered, otthon élsz, eltartod magad, van-e lakásod, támogatnak-e. Azért teljesen más ha neked kell 90-100+ ezerért fenntartani egy garzont vagy ugyanezt a pénzt félre tudod havonta tenni.


Munkahely is cseles dolog. Lehet valaki korán elkezd dolgozni, gyűlik is a pénz míg otthon él. De nem sok lehetősége van előrelépni. Míg más tanul, nehezen indul el, viszont utána sokkal jobb pozíciót, ranglétrát járhat be. Nyilván egyik nem zárja ki a másikat.

2020. nov. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!