Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az egészségügyben miért...

Az egészségügyben miért idegbeteg mindenki?

Figyelt kérdés
Nekem is rossz a fizetésem, megterhelő a munkák, mégsem vagyok görcsösen bunkó más emberekkel. Ritkán járok kórházba, de normális egészségügyissel még nem sikerült találkoznom. legutóbb kiabáltak velem egyet hogy miért utalt be a háziorvosom és meg sem vizsgáltak.
2020. nov. 5. 10:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Én nem tapasztaltam ilyesmit.
2020. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Mert a belünket kidolgozzuk, amiért se rendes fizetés, se megbecsülés nem jár.
2020. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Mert a belünket kidolgozzuk, amiért se rendes fizetés, se megbecsülés nem jár."


És ezt miért egy idegenen kell leverni, aki ráadásul alárendelt viszonyban van veled?

2020. nov. 5. 10:57
 4/22 anonim ***** válasza:
35%
MIFÉLE alárendeltségről beszélsz?? Amúgy meg: sok bunkó beteggel küzdenek napi szinten szerencsétlenek, állandóan magas fertőzésveszélynek kitéve: ennek ellenére SEM tapasztaltam hogy idegbetegek lennének.
2020. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%

"Mert a belünket kidolgozzuk, amiért se rendes fizetés, se megbecsülés nem jár"


Hát bocs. Mi pedig fizetjük az egészségbiztosítási járulékot, arról nem tehetünk, hogy ez nem találkozik a ti fizetésetekkel.

2020. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem jellemző rám, de előfordult már, hogy a kötözködő, okoskodó pácienssel bunkó voltam. Nehéz fékentartani a stresszt, de képes vagyok rá, amíg nem provokálnak szándékosan. Nem minden kollega ilyen türelmes, őket is meg tudom érteni.
2020. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"de előfordult már, hogy a kötözködő, okoskodó pácienssel bunkó voltam."


Itt nem a bolond, kötekedő betegről beszélek. Hanem az átlagos udvarias, türelmessel miért kell ordibálni.

2020. nov. 5. 11:03
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezt a megbecsülés dolgot azért még megvitatnám.

Nagyon kedves vagyok alapjáraton mindenkivel, nagyon el kell szakadnia a cérnának, ahhoz hogy én is elkezdjek bunkózni a másikkal. Ezzel szemben én is azt tapasztalatom, hogy bármikor mentem orvoshoz, mert gondom akadt, akkor az asszisztensek meg nővérek, sokszor még az orvosok is a legelső szavukkal már olyan lekezelőek és bántóak voltak velem hogy felháborító, pedig nem vagyok nagy hangú, se tirpák. Utána még hetekig emésztem magam ilyeneken, hogy mégis mi volt a bajuk velem. Szóval, ha talán kedvesek lennének, akkor a betegek is jobban értékelnék őket. Nem voltam velük bunkó azután se, ahogy viselkedtek, de azért elég erőteljesen elkönyveltem magamban őket és bizony nem jó érzéssel. Értem én, hogy kevés a fizu. Kinek nem kevés ebben az országban? De az egészségügy amúgy is hivatás, mindig azt hangoztatják. Akkor az a minimum, hogy egy teljesen ártatlan és kedves beteggel nem bunkóznak már első másodperctől kezdve. Mert ha én is bunkó lettem volna velük azt mondom jogos, de tényleg semmit se tettem és ezzel még vagyunk így egy páran. Emlékszem még mikor gyerek voltam, elkísértem anyukámat orvoshoz és meg van a kép, ahogy a folyóson az orvos üvöltözik az anyukámmal, kizavarta őt a rendelőből konkrétan. Pedig aztán anyum is pont olyan, mint én. Nagyon érzékeny, nem szokott senkivel se bunkózni. Nem is értem azóta se, de anyum se a mai napig, hogy hogy viselkedhetnek így az egészségügyben dolgozók.

2020. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Ilyet soha nem csináltam. Ordítani még a bunkókkal se ordítottam.
2020. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%

"Mert a belünket kidolgozzuk"

LOL. Ahányszor mentem eddig kórházba valamilyen vizsgálatra, mindig fél napokat kellett várnom, mert bemegy mindenféle ismerőse az orvosnak, fél-1 órákat beszélgetnek, utána süteményt visznek be stb, a sor meg nem halad. Többször vissza is kellett mennem, mert reggel fél 8-tól 11 óráig nem volt képes megírni a beutalót az orvos vérvételre, a vért meg csak 11-ig veszik le. Pont 11-re értem oda, hiába volt ráírva, hogy sürgős, elzavartak. Nagyon sokat dolgoznak, komolyan... Más is dolgozik, ennél sokkal többet.

2020. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!