Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az egészségügyben miért...

Az egészségügyben miért idegbeteg mindenki?

Figyelt kérdés
Nekem is rossz a fizetésem, megterhelő a munkák, mégsem vagyok görcsösen bunkó más emberekkel. Ritkán járok kórházba, de normális egészségügyissel még nem sikerült találkoznom. legutóbb kiabáltak velem egyet hogy miért utalt be a háziorvosom és meg sem vizsgáltak.
2020. nov. 5. 10:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

Az egeszsegugyisek idegbetegsege csak hab a tortan. Nem ertenek hozza vagy direkt felrekezelnek. 10 eve nem mentem oda es nem is fogok tobbet. Azt se tudom,hol a tb kartyam.

A tb jarulekot meg fizetem,mert kotelez ra ez a nagyszeru demokratikus allam.... amikor tudom,h soha nem fogom igenybevenni az sztk-t.



Mindig is undoritoan viselkedett a legtobb. Pedig nem kotelezo ott dolgozni. El lehet menni takaritani,betanitott munkara vagy epitoiparba. Csak ott dolgozni is kell....

2020. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%

1, A saját tapasztalatom: Átlag 10-ből 1 vagy 2 orvossal volt problémám. Az átlag emberek terén jóval többel. Szóval, egyáltalán nem az a helyzet, amiről beszélsz. Sőt, nem egyszer láttam, hogy a seggbuta betegeket végtelen türelemmel irányították ide-oda vagy századszor mondták el az ék egyszerű dolgot.


2, Amúgy miért ne lennének idegbetegek? Az egyik orvossal egy vizsgálatkor elbeszélgettem. Ő az egyik szakosztályon van. Mivel nincs orvos, ezért volt olyan, hogy fogták és átrakták olyan szakosztályra ügyelni, amihez nem is ért. A saját időpontjaira meg tojtak. 8-tól rendelt volna a saját osztályán, délben mehetett le. Megvető pillantásokat és pár beszólást kapott. És mégis kedves és korrekt volt. Ha te az orvosok miatt kiírsz egy kérdést, mit tettél volna a helyében?


3, "legutóbb kiabáltak velem egyet hogy miért utalt be a háziorvosom és meg sem vizsgáltak."

Mondjuk, én meghallgatnám a másik felet. Hallottam már pár ilyet ismerősöktől. Egy részük tok más időpontra vagy tök más osztályra ment, mint ami a beutalón volt. Sokan még mindig nem jutottak el oda sem, hogy be kell regisztrálni első körben.


4, Alárendelt viszonyban meg senki sincs neked.


5, "Hanem az átlagos udvarias, türelmessel miért kell ordibálni."

Azzal nem is szoktak. Ha veled ordibáltak, akkor kezdj már el gondolkodni azon, hogy talán veled is lehet valami probléma.


+, Szerintem örülj, hogy nem én vagyok az orvosod.

2020. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%

Nővér vagyok. A türelmesebb, gondoskodó fajtából,empatikus vagyok és figyelek a betegeimre,hozzátartozókra. Így is azt kell írjam,rengeteg nem odavaló nővér van.. (orvosokat most kihagynám,azok más állatfajok, igazából papíron gyógyítanak és mi teszünk meg mindent érdemben a betegért). Nemrég szültem. Had ne mondjam,"betegként" min mentem át.. bunkók,lekezelők, ott rúgtak belém,ahol tudtak. Végigsírtam az 5 napot míg bent voltam a babával. Több kórházban is dolgoztam,mindenhol akadt igazi szemétláda kollégám,aki csak akkor volt kedves,ha kapott zsebbe lóvét..de utána akkor is szidta a beteget a háta mögött..hánynom kellett. Volt,hogy a szemem láttára loptak betegtől.. a főnővérem leszarta ezért kiléptem én,nem voltam hajlandó ilyenekkel együtt dolgozni. Viszont vica-versa,az is tény,hogy semmi tekintélyünk nincs, én is sokszor voltam beteg lábtörlője (míg meg nem untam). Amondó vagyok,ha a beteg tényleg nagyon beteg,eltekintek a "hisztitől" mert van elég baja és nem tudom hasonló szituban hogy viselkednék. Hozzáteszem,én rákos betegekkel dolgozom,sokan meghalnak..így nyilvánvalóan elnézőbb vagyok egy-egy kirohanáson,mert elég pofin nekik az élettől a diagnózis. Az asszisztensek valóban ritka bunkók,de szerintem -ki tudja.miért-kicsit felsőbbrendűnek érzik magukat,mert ők nem "pucolnak szart". Mert bennünk ezt látják. Persze emellett gyógyítunk,fájdalmat csillapítunk,etetünk, vigasztalunk, oktatunk,etc.

Megértelek kérdező.. és sajnálom a rossz tapasztalataidat. De kérlek,ne általánosíts. Vagyunk egy páran,hivatástudatosak is. És ugyanúgy van sok más szakma is,ahol vannak nem oda valók.

2020. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Előre bocsájtom, nem védőbeszédet akarok írni! Úgy vélem, hogy minden ember ingerült a többivel a felgyorsult, - sokak számára túl gyors - világban. Én is szoktam érezni a lekezelő stílust amikor kénytelen vagyok egészségügyi szolgáltatást igénybe venni. Sok a hülye közöttünk, páciensek között is, - mert sokan abszurd dolgokat képzelnek az orvostudomány mögé, (sokan azt hiszik például, hogy ha "pénz dobnak a perselybe", akkor "a gép" hosszabb életet fog adni a hozzátartozónak, pedig minden emberi életnek vége szakad egyszer). Ezzel együtt én is igazságtalannak érzem, hogy lekezelően bánnak velem olyanok, akiknek semmit, soha nem ártottam, - sokszor úgy tekintenek rám, mint ha "a fene jó dolgomban" arra vágynék, hogy több hónapos várakoztatás után mazochista módon vigyorogva ücsöröghessek egy 300 km-es sor végén és ezek után egyáltalán mi a fenének merem oda tolni a képemet. Annak fényében pedig különösen igazságtalannak tartom, hogy mióta keresőképes vagyok, minden járulékot nagy gonddal szedeget, vonogat tőlem is a mindenkori hatalom a legkülönfélébb jogcímeken, ergo, tartozásra sem lehet hivatkozni a hozzáállást illetően. És igen, igazságtalannak érzem, hogy azonos megvetéssel kezelnek olyan szimulánsokkal, mint akiknek köszönhetjük, hogy az egészségügy egyre linkebb a tisztességes befizetőkkel szemben is. Nem tudom, hogy miért kínos elviselnie bármilyen orvosnak egy olyan páciens szolgáltatási igényét, aki átlagosan 6-8 évente fordul orvoshoz. A legjobban az háborít fel, hogy azokon állnak nyílt bosszút az egészségügyben dolgozók, akik a legkevésbé tehetnek arról, hogy alul vannak fizetve! Fene tudja, hogy miért nem a VIP osztályokon teszik ezt meg, - ahová adott esetben azoknak a politikusoknak privilégiuma befeküdni, akik nyakig benne vannak ebben a felelősségben. Ez mindig is nyitott kérdés marad! Azt a részét viszont meg lehet érteni az ingerültségnek, hogy a hozzátartozók, betegek kisebb hányada semmivel sem kezeli nyugodtabban a krízishelyzeteket, mint ők, - nagy a pszichikai nyomás, amibe nem művészet egy idő után belefásulni. Mindkét oldal mentalitásában szükség lenne a változásra! Az orvosnak nem volna szabad elfogadnia ELŐRE semmit - akkor sem, ha nem tudja egy eset végét ÉS akkor sem, ha jól tudja! A páciensek oldaláról pedig nem vezet sehová, ha tömködik pénzzel az orvosokat, - nem lesz tanultabb és nem fog tudni csodákat tenni egy alapból már haldokló emberrel. Az pedig maradjon az orvos és a páciens (hozzátartozó) privát ügye, hogy UTÓLAG meghálálja-e valamilyen módon a helytállást! -Ezek emberi dolgok, amelyeket úgy sem fog tudni semmilyen rendelettel szabályozni a mindenkori állam! A hangsúly azon van, hogy UTÓLAG ÉS SAJÁT BELÁTÁS SZERINT kellene működnie ezeknek a dolgoknak, - nem úgy, hogy a szülész négyszemközt kivásároltatja a leendő szülőkkel a gyerek testi épségét, egészségét! Az orvosnak pedig nem a száját kell húznia, ha nem az általa megálmodott bőkezűséggel gondol rá valaki, hanem a hivatástudatát szem előtt tartva illik megköszönnie, bármit is kap! -Tudomásul kellene venniük, hogy vannak még Magyarországon 2020-ban is EMBEREK, akik 28 (!) ezer meg 70 (!) ezer forintokból élnek! Ugye, hogy nem is olyan kevés egy ilyen embertől 2000 forint hálapénzt kapni?
2020. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

14

Az előző nővér vagyok.

Ne is mond,nálunk sokszor évekig kezelünk betegeket (kemoterápia) de sajnos a vége tudjuk mi.. ennek ellenére a főorvos is elveszi a lóvét.. (volt betegem,aki bevalotta,több mint 1 milliót (!!) adtak már neki. Hányinger,hogy ilyen betegeknél is képesek elvenni,vagy kérni.

Nemrég halt meg egy 30 éves srác.. :( transzplantra került, 500.ezret akart adni a dokinak,remélem sikerült lebeszelni,ezt nem tudom). Transzplant után meghalt szegény. Ezeknek semmi se szent.

2020. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
13-15, ez azért elég durva.
2020. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16

Az. 10 éve dolgozom benne,de lehet gyes után nem megyek vissza ágy mellé. Sajnálom a betegeket,én szeretek ápolni,de a rendszer ellehetetleníti a normális ellátást. Meg a kollégák is.. bár a mostani helyemen szeretek lenni.

Volt olyan kollégám,aki úgy nyilatkozott egy anyukáról,hogy hisztis picsa.. az egy szem 17 éves lánya volt akut leukémiás,esélyes volt,hogy túl se éli. Akkor nagyon le.asztam,hogy képzelje már magát az ő helyzetébe.. hát had hisztizzen már.. na az ilyenekről mondom én is,hogy menjen kapálni a határba inkább,ott a többi gyökérrel lehet kiabálni. :)

2020. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég bunkók tudnak lenni, valóban. De engem jobban zavarnak a banális hibák, amikkel elég gyakran találkozok.

Múltkor a fiamat vittem sürgősségire. Megvizsgálták, átküldték röntgenre. Negyed órát dekkoltunk az üres röntgenszoba ajtaja előtt, mert elfelejtettek behívó papírt adni. Szerencsére az egyik orvos az ismerősünk, odajött megkérdezni, hogy mi a helyzet, és ő intézkedett a papírról.

Kicsit később behoztak egy ágyban fekvő nőt, akinek valahogy kifordult a lába. Üvöltött a fájdalomtól. Megvizsgálták, vitték röntgenre. Ahogy az orvos elindult vele, figyelmetlen volt, nem vette észre, hogy az infúzió különálló állványon lóg. Elkezdte tolni a nénit az ággyal, az állvány pedig elkezdett dőlni, mivel ugye be volt kötve a néninek. A lábával tartotta meg az orvos, közben káromkodott, hogy "valamelyik hülye" nem tudja, hogy van az ágyon infúziótartó, miért kellett külön állvány...

Feleségem mesélte, hogy császár után pont ugyanezt játszották el vele, ott is elfelejtette tolni az infúziósállványt az orvos, majdnem kitépte a kezéből a tűt.

2020. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%

Mert ezt az ex-szoci rendszert atorokitettek és a tanultakat eluldozik.

Háziorvosi rendelőbe készültem diplomaval, ápoló munkakörbe, a régi asszisztens kiutált... Tele voltam tervekkel pl. Prevenció (tüdőrák, vastagbélrák megelozes stb), pár száz Ft-bol megvalósítható ötletek, amik sokat segítettek volna a pacienseknek... Zömében ilyenek dolgozókkal van tele. Én feladtam a tervemet, jövő héten megyek Ausztriába... Ott talán értékelni fogják, hogy segíteni akarok.

2020. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%
Wow hogy összegyűlt itt az ápoló társadalom krémje... Én mindig ki szoktam állni a kollégákért de az ilyen, én szent vagyok az orvosok szemetek álszent libáktól mindig felmegy bennem a pumpa. Én amióta dolgozom semmi hálapénzt nem fogadtam el, az átlag ápoló pedig többet keres mint egy rezidens orvos gyakorlatilag nulla felelősséggel, de így is irigykedni sz.rt kavarni meg áskálódni nagyon tudnak
2020. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!