Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel lehetne azt elérni,...

Mivel lehetne azt elérni, hogy a munkahelyemen dolgozó nénik ne jöjjenek közel hozzám, vagy tegyék fel a maszkot, ha közel jönnek?

Figyelt kérdés
Még viszonylag új vagyok a cégnél, és nem akarom hogy emiatt megharagudjanak rám. 2 nénivel dolgozom egy helyen (meg van egy férfi is, de ő sosem jön közel), és néha amikor odahoznak nekem valami papírt, vagy mutatnak valamit a gépen, hogy mit csináljak, akkor sosem veszik fel a maszkot, és nem is törődnek azzal hogy milyen közel vannak. Plusz ráadásul van egy harmadik asszony is, aki délután mindig odajön ahol én dolgozom, hogy odaadja nekem az elszámolnivaló számlákat az asztalra. Természetesen rajta sincsen maszk, és nem ügyel rá, hogy milyen közel hajol fölém. Hogyan mondhatnám meg nekik, hogy tartsák be a járványügyi rendelkezéseket?

2020. okt. 29. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Mivel itthon még mindig nem szigorítanak semennyire, sokan még mindig leszarják az egészet, úgy ahogy van.
2020. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Udvariasan megkéred őket.
2020. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Munkahelyen nem tok mindegy? Eleve semmi ertelme ezeknek a dolgoknak.
2020. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, rajtad van maszk munka közben?
2020. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

A "nénik" nagyobb veszélynek vannak kitéve a közeledben, mint te vagy a hozzád hasonló tinilányok, mert ti csak terjesztik a vírust.

A "nénik" viszont belehalhatnak".

Ééérteeed?

2020. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!

Rajtad van munka közben maszk, gumikesztyű és ott a fertőtlenítőspray is az asztalodon?

2020. okt. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Legyen nálad egy két méteres bot. Vedd körül az íróasztalod villanypásztorral. Kezdj el hisztérikusan sikolozni, ha közelednek. Köpködj pontosan, messziről rájuk. Aknásítsd el a környezetedet. Tarts kutyát láncon.


vagy


Megkéred őket a szabályok betartására.

2020. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen megkéred őket. Nem függ a dolog össze az ott töltött idővel.
2020. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Tudom, hogy ez csak kötekedés a részemről, és ne haragudj érte, de mégis hány éves vagy?

Én kisgyerekként használtam a "néni" meg a "bácsi" szót.

Felnőtt ember felnőtt embert nem "nénizz" le.

Inkább a "hölgy", esetleg a "nő" szót illik használni, ha fiatal, akkor belefér a "csaj" is. De semmiképp nem "néni".

Egyébként tényleg nem tudsz sok mindent tenni ellene. Ha amúgy rajtad van maszk, akkor megkérheted őket, hogy vegyék fel ők is, amikor a közeledben vannak.

2020. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha alapvetően nincs rajtad elég nagy jelzés az hogy felveszed amikor közelednek feléd.
2020. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!